ręczny nie trzyma

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

ręczny nie trzyma

Post autor: PAWEL89 » śr kwie 04, 2007 20:45

Witam, 2 dni temu wymieniłem sprężynki w bębnach z tyłu dziś przyszedł czas na linki od ręcznego. Wymiana poszła gładko ale.... ręczny nie trzyma :panna: .Próbowałem wyregulować na ręcznym(tunelu) ale to nic nie daje jak podciągne za mocno to nawet obciera wygląda na to że na bębny działa za mała siła. Od czego to może zależeć ?? Może wbić bardziej samoregulator chociaż jak sama nazwa mówi powinno to się wyregulować samo. Co radzicie czy jest gdzieś jeszcze możliwa regulacja ??



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » śr kwie 04, 2007 21:02

PAWEL89 pisze:Może wbić bardziej samoregulator
musisz to zrobic bo inaczej recznego nie bedziesz mial- tak robilem u siebie


Obrazek

PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » śr kwie 04, 2007 21:23

Ale czy jak go wbiję głębiej to on nie powróci do poprzedniej pozycji. Hamuje troszkę bo to słychać i lekko czuć ale jakby z za małą siłą


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » czw kwie 05, 2007 15:56

może być też wina cylinderków u mnie ręczny też nie działał za mocno i przy wymianie plynu hamulcowego urwałem odpowietrznik i co sie okazało ze reczny zaczął działać jak żyleta nawet na asfalcie jak go zaciągne blokuje koła :D



mmaarriiaann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 28, 2007 02:53
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: mmaarriiaann » czw kwie 05, 2007 16:17

Witam!
GOLFSTORM_MK_II - ale cylinderek za bardzo nie ma nic do reczniawki.
Tez sie bawilem z recznym, sprezynkami, i zeby to jakos fajnie dzialalo.
Rozumiem ze po zaciagnieciu recznego slabo trzyma tak?
A te sprezynki dobrze pozakladales?
Jesli nie chce ci sie rozbierac to sproboj podczas nacisniecia noga pedalu chamulca zaciagnij reczny, zwolnij go i zaciagnij jeszcze raz i wtedy zobacz czy jak puscisz noga chamulec czy bedzie ci reczny lepiej trzymal, wtedy powinien samoregulator zejsc nizej, oczywiscie upewnij sie czy masz dobrze linki podciagniete w tunelu miedzy fotelami.
Jak ci nie zadziala reczy jak opisalem to :helm: i musisz sam sie zajac samoregulatorem tzn wlozyc bedziesz go musial glebiej

I pozdro dla Biskupca, fajna miescinka i jeszcze fajniejsze dziewczyny :okej: Bywalo sie w Kaf....... i nie tylko
:pub:
Ostatnio zmieniony czw kwie 05, 2007 16:35 przez mmaarriiaann, łącznie zmieniany 1 raz.



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » czw kwie 05, 2007 16:24

Dzięki za rady jutro wezmę się za to i napisze czy pomogło



greg

Post autor: greg » czw kwie 05, 2007 22:44

PAWEL89, jak juz zdejmiesz pomierz bębny w środku - bo jak za duze zużycie to sobi emozesz wbijać ..... a hamulce przednie ci nie przypala?



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt kwie 06, 2007 00:50

U mnie w passacie prawa strona słabsza. Chyba zamówię w ASO rozieracz i klin ręcznego, bo z prawej strony było to trochę rzyrdzewiałe po wierzchu i wytarte na rantach.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » pt kwie 06, 2007 21:31

wszystko niby nowe wymieniał to mechanik i spier.... od tamtego czasu coś tarło więc wymieniłem wszystko i złożyłem tak jak było tylko właśnie nie zobaczyłem jak był ten klin włożony



mmaarriiaann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 28, 2007 02:53
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: mmaarriiaann » pt kwie 06, 2007 23:17

PAWEL89 moze małe foto potrzebne?? :bigok:

Obrazek

a wiec w czesci nr 1 jest odpowiednie miejsce wyciete na klin (samoregulator, ja go zawsze wkladam na koncu jak juz wszystko poskladane) zwroc uwage jak to wyglada w miejscu zaznaczonym nr 2, tzn musi sie chowac za szczeka, bo tam jego miejsce, ta czerwona kropka na klinie to teoretyczne miejsce takiego wypustu ktory musi byc od strony auta tzn nie moze byc od str szczeki.
jakby co to pisz
Pozdrawiam :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości