Raz grzeje, a raz nie grzeje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Raz grzeje, a raz nie grzeje

Post autor: geno » śr kwie 13, 2005 07:24

Mam taki problem w swoim mk2, mianowicie chodzi o ogrzewanie. Jak wiadomo znowu zrobilo sie zimno no i trzeba uzywac ogrzewania...a u mnie jest z tym maly problem. Jak jade rano do pracy to wlaczam na maxa grzanie i grzeje jest OK...ale po przejechaniu kilku km gdy silnik sie juz dobrze nagrzeje przez kratki dmucha mi zimne powietrze, a powinno gorace..nie wiem co sie dzieje pomozcie please !!!! :(



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » śr kwie 13, 2005 13:47

..no co jest nikt nic na ten temat nie wie ?? moze to wina termostatu, moze sie uklad zapowietrzyl, a jak tak to jak go odpowietrzyc ?? POMOZCIE please !!!!! :kac:



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » śr kwie 13, 2005 14:21

Własnie od czasu do czasu pojawia się u mnie ten sam problem ... czasem potrafi dmuchnąc zimnym powietrzem ... :otepienie: .....
Ja najpierw sprobuje odpowietrzyc układ termostat i tak musze wymienic bo za bardzo autko mi sie grzeje na postoju ....
Moze nagrzewnica ? ale wolabym NIE!!!!



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » śr kwie 13, 2005 14:46

andrew6 pisze:Ja najpierw sprobuje odpowietrzyc układ

...ale jak to zrobic ?? bo tez bym chcial sprobowac !! :)



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » czw kwie 14, 2005 17:11

u mnei jak na poczatku bylo cieple a potem zimne to bylo malo plynu chlodniczego tzn wyciekal mi


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » czw kwie 14, 2005 20:45

baklazan pisze:u mnei jak na poczatku bylo cieple a potem zimne to bylo malo plynu chlodniczego tzn wyciekal mi
U mnie było dokładnie tak samo. Wystarczyło dolać.
A zeby odpowietrzyc to trzeba odkręcic korek i czekać za sie wiatrak włączy.



Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: XenO » czw kwie 14, 2005 21:45

Dokladnie jak mowi kolega wyzej zeby odpowietrzyc uklad trzeba odpalic auto wlaczyc na max ogrzewanie na gorace i czekac az sie wiatrak zalaczy. A co do tego zimnego powietrza to tez tak mialem i sporo czasu sie przy tym nasiedzialem a problem tkwil w takim malym rozdzielaczu ( trojnik aluminiowy) ktory jest tuz przed nagrzewnica. Poprostu nie otwieral sie wiec mu troche pomogłem :P. PZDR


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pt kwie 15, 2005 10:24

XenO pisze:Dokladnie jak mowi kolega wyzej zeby odpowietrzyc uklad trzeba odpalic auto wlaczyc na max ogrzewanie na gorace i czekac az sie wiatrak zalaczy. A co do tego zimnego powietrza to tez tak mialem i sporo czasu sie przy tym nasiedzialem a problem tkwil w takim malym rozdzielaczu ( trojnik aluminiowy) ktory jest tuz przed nagrzewnica. Poprostu nie otwieral sie wiec mu troche pomogłem :P. PZDR
Dokładnie. Trujnik moze sie nie chciec otwierać, ale nie pamietam czy ten aluminiowy czy ten czarny plasikowy. Trzeba mu pomuc :D
Proponuje nie włączac ogrzewania i dmuchawy, bo mozesz sie nie doczekać 98C, a napewno bedzie to trwało dłuzej



Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » pt kwie 15, 2005 19:33

Egon PŃ pisze:
XenO pisze:Dokladnie jak mowi kolega wyzej zeby odpowietrzyc uklad trzeba odpalic auto wlaczyc na max ogrzewanie na gorace i czekac az sie wiatrak zalaczy. A co do tego zimnego powietrza to tez tak mialem i sporo czasu sie przy tym nasiedzialem a problem tkwil w takim malym rozdzielaczu ( trojnik aluminiowy) ktory jest tuz przed nagrzewnica. Poprostu nie otwieral sie wiec mu troche pomogłem :P. PZDR
Dokładnie. Trujnik moze sie nie chciec otwierać, ale nie pamietam czy ten aluminiowy czy ten czarny plasikowy. Trzeba mu pomuc :D
Proponuje nie włączac ogrzewania i dmuchawy, bo mozesz sie nie doczekać 98C, a napewno bedzie to trwało dłuzej
...ale w ktorym miejscu jest ten trojnik, bo jestem zielony...prosze o jakies dane co do jego poolozenia lub jakas fotke...z gory dzieki



Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: XenO » pt kwie 22, 2005 14:29

Trojnik ten aluminiowy jest przynajmniej u mnie zaraz przed wlotem przewodow do nagrzewnicy prawie przed sama scianka. Jest widoczny golym okiem wiec problemu niepowinno byc :) ale jak zrobie fotki to wrzuce :)


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
geno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2004 14:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: geno » ndz kwie 24, 2005 13:42

....juz naprawilem !!!! rzeczywiscie chodzilo tu o ten trojnik, po prostu sie zepsul i nie przepuszczal odpowiedniej ilosci wody do nagrzewnicy...wyjalem go i wstawilem rurke i wszystko chula (tzn. grzeje) :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 391 gości