problem z zimnym silnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

g0g0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 25, 2005 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

problem z zimnym silnikiem

Post autor: g0g0 » pt kwie 06, 2007 12:51

Witam,
Ostatnio wymienialem czujnik cieczy chlodzacej, zbieglo sie to rowniez z tym ze mialem jak sie pozniej okazalo lewe powietrze. Wymienilem rurke, wymienilem czujnik cieczy.
Teraz mam taki efekt, ze jak rano zapale silnik to przez kilka km silnik przerywa i pracuje nie rowno. Wydaje mi sie ze kupilem i wymienilem nie ten czujnik co trzeba( nie ten kolor). Powiedzieli mi ze czujnik powinien byc koloru zielonego, chociaz moj oryginalny jest niebiesko-zielony:). Czy zly dobor czujnika moglby objawiac sie w ten sposob ?
Po paru km wszystko jest w porzadku



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob kwie 07, 2007 00:58

g0g0 pisze:Czy zly dobor czujnika moglby objawiac sie w ten sposob ?

tak to może być wina czujnika ( ten który kupiłeś może buć ciut inaczej "wyskalowany" )


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob kwie 07, 2007 10:46

NAPEWNO powinien być niebieski podwójny 4-styki 20mm

Czujnik temperatury płynu chłodzącego VW 059 919 501
niebieski TECDOC-Nr silnika: 9451 TECDOC-Nr silnika: 9450 TECDOC-Nr silnika: 12848 do numeru podwozia: 1J-X-250000 Ilość biegunów: 4 Kolor: niebieski
niedawno wymieniałem takowy u szwagra 16/8V AKL 98r.więc wiem co piszę , owszem są zamienniki lecz proszę bacznie sprawdzać zgodność
Ostatnio zmieniony sob kwie 07, 2007 11:00 przez pszczyna, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » sob kwie 07, 2007 10:56

Witam koledzy!
Nie koniecznie niebieski. Ja też ostatnio wymienialem czujnik temperatury i co sie okazało niebieskich już nie ma są tylko zielone. W ETCE jest napisane ze te niebieskie (juz nie produkowane) są teraz zastepowane zielonymi. Poza tym koledzy nie patrzcie na kolor tylko numer czujnika jaki macie w autku. Dla nie mających etki moge podac numer dla okreslonego silnika


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob kwie 07, 2007 11:00

Witam, Panowie nie sugerujcie sie kolorkami bo to zludne, wystarczy ze w fabryce zabraknie niebieskiego plastiku i kapa! Najwazniejsze sa numery czesci ktore sie wymienia. Podaj rocznik, typ silnika, numer czujnika to ci powiem jaki powinien byc. A pozatym zawsze gdy wymieniasz jakis element lub usuwasz usterke w ukladzie wtryskowo zaplonowym trzeba zrestetowac komputer zeby mogl na nowo wykryc wszystkie czujniki i ustawienia, jesli tego nie zrobiles to nie dziwie sie ze ci wariuje... po prostu nie widzi czujnika ktory kupiles.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości