Dziwne zachowanie w 1.6 ABU - kable WN ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gregorius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 12, 2007 15:42
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Dziwne zachowanie w 1.6 ABU - kable WN ???

Post autor: gregorius » pt kwie 06, 2007 10:42

Witam!

Problem objawił się wczoraj (mi, bo moja żona twierdzi, że już się zdarzało :chytry: ). Zaparkowałem dosłownie na chwilkę i potem już nie mogłem uruchomić silnika :blush: . Za żadne skarby nie chciał odpalić. Poruszałem wszystkimi widocznymi wtyczkami (wypiąłem i wpiąłem z powrotem) i autko odpaliło. Ale znalazłem spore uszkodzenie na jednym z przewodów WN. Dodatkowo wczoraj podczas normalnej jazdy przy zmianie biegu autko na chwile dostalo przyduchy a potem nagle mu oddalo a wskazówka obrotomierza na chwilkę dostała świra. Od tamtej pory wszystko ok. Czy uszkodzony kabel WN może powodować takie objawy?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt kwie 06, 2007 10:51

Jasne że może, zanik napięcia i Ci autko będzie się właśnie tak zachowywać, kable nie są drogie także proponuję odrazu je zmienić, możesz też posprawdzać wszystkie wtyczki czy wszystko ładnie styka, też miał ojciec ostatnio problem z odpaleniem silnika, a nie łączyła wtyczka przy wtryskiwaczu. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Czara
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt maja 16, 2006 10:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Czara » pt kwie 06, 2007 11:06

Ja też doradzam wymiane kabli. Komplet kabli Beru około 120 zł, NGK około 145 zł


Gofry RULEZ :) http://klub.chip.pl/czara/dupa3.jpg

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości