Co dalej z silnikiem :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bogik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 12, 2007 17:38
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Co dalej z silnikiem :(

Post autor: bogik » czw kwie 05, 2007 23:02

az trudno mi sie to pisze ale chciałbym dobrej porady co dalej z moim silnikiem.Czy jest sens robić. Nadmiernie zurzywa olej: na trase 700km do Hamburga ,praktycznie autostrada no moze oprócz jakiś 30km wypalił koło 1 litra oleju.Predkość koło 140km/h bo nie chciałem wiecej przyciskać. Uszczelniacze są wymienie, przymierzałem sie do wymiany pierscieni ale nie wiem jakie to bedą koszta i czy czegoś jeszcze nie bedzie do roboty. Jakie są najczarniejsze scenariusze tego problem...??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 05, 2007 23:08

Najoptymistyczniejsza wizja to wymiana samych pierścieni, najczarniejsza to szlif cylndrów z wymianą tłoków i pierścieni, plus niewiadomo co z panewkami i wałem. Bez rozbiórki i pomiarów przez fachowca szkoda nawet przewidywać koszty.
Pozostaje jeszcze jedna w miarę optymistyczna wizja: nowe uszczelniacze zostały założone na wytarte zawory (mogą mieć luzy w prowadnicach) wtedy nic z tego. Trzeba zmienić zawory i prowadnice.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości