Ściąga w lewo...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Ściąga w lewo...

Post autor: baaq » ndz kwie 10, 2005 14:49

Witam. Sytuacja jest taka: zbieżność robiona była na jesieni, przy zmianie na zimowe kola - 175/70/13, auto jezdzilo jak po sznureczku. Kupilem felgi i uzywane opony, w zakladzie ktory mi zakladal kola zostaly wywazone... Od tego momentu auto zaczelo sciagac w lewo... Poniewaz na technice samochodowej nie znam sie wcale pojechalem zrobic zbieznosc, ale fachowiec powiedzial ze to nie zbieznosc, tylko nieulozona opona... Pytanie brzmi tak : na oponach letnich zrobilem 400km, gosc powiedzial ze ulozy sie po 2000, czy jezdzic do 2000 czy skorzystac z "gwarancji" ktora dala firma sprzedajaca opony? Musialbym zrobic 300km zeby wymienic opony... dlatego pytam czy to to.... Moze powinienm w wulkanizaji poprosic o sprawdzenie (da sie tak?), zeby stwierdzili na 100 czego to wina ?



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz kwie 10, 2005 16:08

jedz do zakładu gdzie ci nakładali i zmieniali i powiedz ze sciaga a nie sciagało, może jakiś purchel jest na oponie albo coś, cisnienie masz dobre w kołach? ma być takie samop tez!

niewydaje mi sie, owszem opona sie układa, ale koło jest wyważone i to jest podstawa do prostej iez drgań trakcji, ułożeni eprzyjdzie z czasem, ale ni epowinno mieć w tym momecie wpływu, najwyżej po ułożeniu trza by jeszcze raz wyważyć zeby nie sciagało. tak isie co rok pownno robic, czyli przy każdej zmianie opon załóżmy z zimowych na letnie, ponownie sprawdzic wyważenie, bo opona moze sie przesunąć nawet podczas geałtownego hamowania.

pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » ndz kwie 10, 2005 22:03

ale co ma sie ukladac opona do felgi czy odwrotnie??? hahah ktos cie zrobil w konia po wywazeniu kolo juz jest ulozone i nie moze byc cos takiego ze cos sie zmienia jedz do nich niech zmieniaja. moze byc jakas ukryta wada opony



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » ndz kwie 10, 2005 23:54

dzieki za odb i rady :)



Awatar użytkownika
gryzoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 23:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: gryzoo » wt kwie 12, 2005 13:38

jeśli nie są to opony kierunkowe jedź do wulkanizacji i niech zamienią ją żeby się kręciła w drugą stronę. jęsli nie ma guzów itp. na bank pomoże.


...Pozdro GrYzOo...

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » wt kwie 12, 2005 15:33

kurcze, poczytalem troche forum i dowiedzialem sie o czyms takim jak "plywanie" czy "myszkowanie" ... Jak jezdzilem w zime na 175/70/13 .... jezdzilo sie superkomfortowo ... teraz .. bylem na "naprawie gwarancyjnej" dali mi inne uzywki takiej samej klasy... wywazyli, sprawdzili wszystko co potrzeba .... i znow to samo ....

Reasumujac : jesli zmienie opony na zimowe , i bedzie ok , tak jak bylo w zime , to wykluczy to jakas usterke auta i wine trzebabedzie zwalac w dalszym ciagu na opony, prawda ? Moze ktos na jakims blogu opisal jego wrazenia po zmianie rozmiaru kol ? moze to ja przesadzam ?;)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt kwie 12, 2005 15:58

collo pisze:ale co ma sie ukladac opona do felgi czy odwrotnie??? hahah ktos cie zrobil w konia po wywazeniu kolo juz jest ulozone i nie moze byc cos takiego ze cos sie zmienia jedz do nich niech zmieniaja. moze byc jakas ukryta wada opony
Mam wulkanizacje i wiem, że opona po założeniu na felge układa się i już. Trwa to nie więcej niż 100km. A winą ściągania może być to, że ta opona kiedyś toczyła się w drugą stronę. Jeśli opony te nie są kierunkowe to zamień koła i zobacz co się dzieje. W 90% pomaga.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 326 gości