Czy ktoś może polecić jaki ALARM założyć??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy ktoś może polecić jaki ALARM założyć??

Post autor: Dehumanizer » wt kwie 03, 2007 22:36

czesc..czy ktoś sie orientuje w tym temacie bo ja nic a nic...szukam alarmu do auta i mam pytanko w zajaka kwote kupic mozna niezły alarm.głownie zależy mi na odstraszaczu gnoji..które dobieraja sie do auta...czy te z allegro za 100 kilka złotych sa cos warte????



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » śr kwie 04, 2007 02:58

Ja kupiłem z allegro ten:
http://moto.allegro.pl/item179193459_al ... _inne.html
Ma on czujnik wstrząsowy który możesz tak ustawić że alarm podczas deszczu zacznie wyć.
Ma czujnik ultradźwiękowy, który zadzaiła np. jak by ktoś otwożył auto z kluczyka, po wyczuciu ruchu. ma też dodatkowy czujnik pod maskę. Ma też sterowanie centralnym zamkiem i najważniejsze ma imobilajzer. Wydaje mi się że jest nie drogi a wmiare dobry, u mnie w mk3 chodzi idealnie.



Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » śr kwie 04, 2007 08:32

a sam montowałeś go??? dużo zachodu z tym??



niebiesky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob lip 08, 2006 20:38
Lokalizacja: stalowa wola @ podkarpacie
Kontakt:

Post autor: niebiesky » śr kwie 04, 2007 08:38

ja kupilem alarm Magicar (na allegro) w zestawie z czujnikiem ultradzwiekowym ruchu, udarowym, krancowym na obie klapy, sterowaniem centralnego zamka, centralnym 4d, blokada zaplonu, z estetycznymi, metalowymi pilotami i syrena, ktora posiada wlasne zasilanie...

zamontowalem sam, zajelo mi to dwa dni, łączne koszty to niecałe 200 zł i uwazam, ze to jest wystarczajace zabezpieczenie. :-)
Z montazem nie ma zadnego problemu, ja jestem maksymalnym tępakiem jesli chodzi o elektryke, a zrobilem to wszystko sam :-) Do wszystkiego dolaczone sa instrukcje, a jak czegos nie ma to wiekszosci sprzedawcow mozna pytac, gdyz sa jednoczesnie monterami tego co sprzedaja. No ale - nie powinienes miec najmniejszego problemu z zalozeniem samemu takiego alarmu :)


mk2 CL 1.3 MH > mk2 GTi 1.8 PF > mk2 GL 1.6 RH > Passat B3 Kombi GL 1.8 RP > Corrado USA 1.8 16V KR > Passat B3 Kombi GL 2.0 2E & mk2 GT 1.8 RP > BMW e36 coupe 318is > Passat B5 1.9 TDi & Mk3 GTi XX Jahre 2.0 ABF

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr kwie 04, 2007 08:38

jeanks5t pisze:a sam montowałeś go??? dużo zachodu z tym??
ogólnie powiem Ci tak , jak znasz się trochę na elektryce i schematy Ci nie straszne , to prawie każdy alarm zamontujesz .

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 08:40 ]
niebiesky pisze:Do wszystkiego dolaczone sa instrukcje, a jak czegos nie ma to wiekszosci sprzedawcow mozna pytac
dokładnie , więc nie ma co się bać........



Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » śr kwie 04, 2007 17:12

ok..dzięki..myśle że jak walne ze 3,4 browarki w ładny dzionek na działeczce to wszystko założe..a chodzi mi głownie o alarm odstraszający gdyby ktoś sie zaczął dobierać...



niebiesky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob lip 08, 2006 20:38
Lokalizacja: stalowa wola @ podkarpacie
Kontakt:

Post autor: niebiesky » śr kwie 04, 2007 20:36

kup alarm z czujnikiem udarowym - ja swoj wystroilem na maxymalna czulosc i reaguje nawet na kopniecie w kolo, albo pukniecie w karoserie (musze zmniejszyc troche czulosc, ale to swiadczy o tym, ze czujnik spelnia swoje zadanie az za dobrze :) ) i czujnikiem ultradzwiekowym - reaguje na jakikolwiek ruch w kabinie pasażera, np. wlozenie reki przez uchylona szybe i jak na mk2 taki zestaw jest wystarczajacy :) do centralki podlaczasz wylacznik drzwi (ten od swiatelka), wylaczniki krancowe klap (sa zazwyczaj w zestawie) - i nic wiecej nie trzeba :)


mk2 CL 1.3 MH > mk2 GTi 1.8 PF > mk2 GL 1.6 RH > Passat B3 Kombi GL 1.8 RP > Corrado USA 1.8 16V KR > Passat B3 Kombi GL 2.0 2E & mk2 GT 1.8 RP > BMW e36 coupe 318is > Passat B5 1.9 TDi & Mk3 GTi XX Jahre 2.0 ABF

Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr kwie 04, 2007 21:41

Jesli ma on tylko wyc w razie czego to kazdy to robi, wazne aby podpiac do niego czujnik wstrzasowy, ultradzwieki niekoniecznie bo powinien on wyc juz po otwarciu drzwi bez rozbrojenia alarmu lub rozbiciu szyby. Jesli masz centralny zamek lub zamierzasz kiedys zakladac to warto by mial sterowanie nim. Najlepsze zabiezpieczenie to takie ktore sam zalozysz, np. przelacznik odcinajacy pompe paliwa lub prad, wazne bys tylko ty wiedzial gdzie on jest.
Pozdrawiam.



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » czw kwie 05, 2007 03:30

Sam go montowałem, zeszło mi z tym chyba z 8 godzin, ale to dlatego że zakładałem alarm pierwszy raz. Nie jest to specjalnie trudne, za pierwszym razem troche się człowiek mota, mimo schematu

[ Dodano: 05 Kwi 2007 03:36 ]
Ten alarmik co ja go założyłem, ma te wszystkie funkcję o których piszą koledzy z forum, sterowanie centralnym zamkiem , czujnik ultradżwiękowy, czujnik udeżeniowy i ma imobilajzer tak że nie będziesz musiał montować dodatkowego wyłącznika od pompy czy od zapłonu, wystarczy że go dobrze podłączysz.



Awatar użytkownika
Robert89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 19:20
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Robert89 » ndz kwie 08, 2007 10:59

czesc ja za swój alarm z central zamkiem na allegro dałem cos koło 150zł zakładałem sam troche czasu na to trzeba poswiecic ale... było warto pozdrawiam



Awatar użytkownika
maros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 11, 2005 21:26
Lokalizacja: Chojna
Kontakt:

Post autor: maros » czw kwie 12, 2007 22:13

Witam.Montaz ogólnie nie jest trudny.Sam tez montowałem alarm w moim golfie.Kolega tu pisał ze ma magicara. Ja mam magicara 440 i po pewnym czasie zmiejsza sie zasieg pilotów.Nawet wymiana bateri nie pomagała.Wkoncu metodą prób i błędów poprawiłe zasieg o około 2 od tego co dawała fabryka.
A jezeli chodzi o zabezpieczenie lusterek , szyb itp to kup alarm aby miał czujniki udezeniowe.Ja do swojego dopiełem 4 czujniki i są tak zestrojone ze reaguje na stuknięcia z kazdej strony.Nawet na odkrecanie kół.
jezeli ktos chce schemacik do montazu alarmu do MK2 Lub innego auta to prosze pisac domnie na maila z zapytaniem o schemat i prosze podac model auta a podesle jezeli takowy bede posiadał.
mail: maros-maros@wp.pl
pozdro



niebiesky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob lip 08, 2006 20:38
Lokalizacja: stalowa wola @ podkarpacie
Kontakt:

Post autor: niebiesky » czw kwie 12, 2007 23:09

maros pisze:Wkoncu metodą prób i błędów poprawiłe zasieg o około 2 od tego co dawała fabryka.
w jaki sposób to zrobiłeś, kolego? ja właśnie też mam "440+" i czasem mój zasięg lekko powiedziawszy nie domaga... myslalem o tym, zeby przedluzyc ten drut anteny i wyciagnac go gdzies w slupek przedniej szyby...


mk2 CL 1.3 MH > mk2 GTi 1.8 PF > mk2 GL 1.6 RH > Passat B3 Kombi GL 1.8 RP > Corrado USA 1.8 16V KR > Passat B3 Kombi GL 2.0 2E & mk2 GT 1.8 RP > BMW e36 coupe 318is > Passat B5 1.9 TDi & Mk3 GTi XX Jahre 2.0 ABF

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw kwie 12, 2007 23:13

niebiesky pisze:
maros pisze:Wkoncu metodą prób i błędów poprawiłe zasieg o około 2 od tego co dawała fabryka.
w jaki sposób to zrobiłeś, kolego? ja właśnie też mam "440+" i czasem mój zasięg lekko powiedziawszy nie domaga... myslalem o tym, zeby przedluzyc ten drut anteny i wyciagnac go gdzies w slupek przedniej szyby...
Dokładnie maros, podziel się informacją jak to zrobiłeś... Kiedyś to z domu otwierałem samochód przez szyby i żelbeton, a teraz zasięg mam 3m :helm: :rotfl:
Niebiesky, jak przedłużysz kabel to zasięg zmniejszy się jeszcze bardziej bo nie będzie wtedy dostrojona długość fali na antenie i będzie się to odbijało na jeszcze mniejszym zasięgu...


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » pt kwie 13, 2007 07:36

W pilocie jest trymer i nim można regulować czułość, tylko delikatnie i nieprzewodzącym czymś ;)


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 277 gości