Jaki olej:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chlcony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 19:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jaki olej:(

Post autor: chlcony » pn kwie 11, 2005 20:00

Witam!!!
Mam pytanko do posiadaczy golfa III TDI 1,9l. Pewnie ten temat był juz nie raz maglowany, ale ja nie mogę jakos trafić. Chodzi o to ,że nie wiem jaki olej wlać do autka, na jakim wy jezdzicie?



autogolf

Post autor: autogolf » pn kwie 11, 2005 20:30

Kupilem sobie takie autko ostatnio i poprzedni wlasciciel zalewal go schellem helixem (mineralnym)-zalalem go tym samym i chociaz autko ma juz 200tys przejechane to nie wiem czy dobrze zrobilem czy nie(zreszta maly wybor-tylko mineral pozostal w tym przypadku). Ale jezdzi.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn kwie 11, 2005 22:56

Minimum pólsyntetyk - nie napisałeś jaki to silnik, jeśli AFN nalezy uważać z syntetycznym - zbyt rzadki olej powoduje zapiekanie się kierownic spręzarki.
Ja leje Shella Helixa pólsyntetyk, wymiana co 10tys.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » pt kwie 22, 2005 17:20

ja kupiłem shela mineralny, bo tak mi polecili w sklepie... i zastanawiam sie czy to wlac czy moze wymienic na inny...

Problem jest w tym że samochód dopiero co kupiłem sprowadzony i nie mam pojecia co tam jest wlane.



Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » pt kwie 22, 2005 23:56

Tez mialem taki problem tyle ze ja mam benzyne 2 literki. Znajomy mi polecil motula turbo cos tam, do diesla tez moze byc. Jest to polsyntetyk 10W40. Uwazam ze dobry olej. jak chcecie pelna nazwe tp poszukam puszki i napisze. pzdr



Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » sob kwie 23, 2005 17:30

Wkońcu zalałem shell półsyntetyk (10W/40). Interesuje mnie, jeśli wcześniej był wlany mineralny a ja wlałem półsyntetyk to co sie będzie działo, jakie objawy? Mój tdi ma 11 lat i 160 tys przebiegu.

Panther, a ile kosztował ten motula turbo cos tam? Za shella zapłaciłem 120zł/4l.



Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » sob kwie 23, 2005 17:33

Szanowny Panie Administratorze ;) pod tym adresem http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?p=110915#110915 jest praktycznie identyczny temat. Czy nie można połączyć wątków?



Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » sob kwie 23, 2005 17:36

nefal pisze:Wkońcu zalałem shell półsyntetyk (10W/40). Interesuje mnie, jeśli wcześniej był wlany mineralny a ja wlałem półsyntetyk to co sie będzie działo, jakie objawy? Mój tdi ma 11 lat i 160 tys przebiegu.

Panther, a ile kosztował ten motula turbo cos tam? Za shella zapłaciłem 120zł/4l.
150 zeta za 5 litrow:)pozdrawiam



Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » sob kwie 23, 2005 17:41

E, to na to samo wyjdzie, a shela dostane w każdym sklepie.

Pozdrawiam :)



maniack

Post autor: maniack » pn kwie 25, 2005 16:31

Corvax pisze:Minimum pólsyntetyk - nie napisałeś jaki to silnik, jeśli AFN nalezy uważać z syntetycznym - zbyt rzadki olej powoduje zapiekanie się kierownic spręzarki.
Ja leje Shella Helixa pólsyntetyk, wymiana co 10tys.
[ heh, uwaga, długie będzie :jezor: ]

występują pełne syntetyki 10w40, niekoniecznie syntetyk = 5w* i 0w* :grin: sam takiego teraz polewam - mobil 1 10w40 full syntetic :grin: trzeba poszukać, ceny niewiele wyższe od półsyntetyków, które mają często od 30-50% zawartości syntetyka w minerale...

tyle, że ja ryzykuję z moim, bo i tak musiałem odciągać półtora litra oleju, to wlałem syntetyk 5w najpierw - litr - bo benzyne wrzuca w olej, i stwierdziłem, że może zacznie brać olej i się wyrówna bilans strat :jezor: jednak gadzina nie bierze oleju nadal, tylko benzynę leje do oleju, a od tego syntetyka naprawdę ładniej zaczął chodzić! bez żartów:

najpierw miałem olej jakim był zalany przy kupnie. olejarz stweirdził, że na samym motodoktorze jechałem, bo sprężarka nie chciała go ssać prawie, takie dziadostwo gęste było. potem trzeba było obroty spuszczać w dół, bo się okazało, że poleciały w górę. klasa oleju po prostu taka, że głowa boli... 30w? nie wiem jak to mi w zimie odpalało, szczerze się dziwię...

potem wlałem lotosa mineralnego - panewki się zaczęły odzywać przy niskich obrotach i jeździe obciążonej - przynajmniej nauczyłem się brać silnik po obrotach, i już nie jeżdżę na mulących obrotach :grin: pod górkę 3krpm to minimum, inaczej dzwoniło pod maską, jakby coś szlifowało metal... brrr...

ale poziom rósł i miałem pół litra PONAD stan po 2000km. olejarz wlał do połowy bagnetu, czyli 3 litry (max przy 3.5 litra)... odciągnąłem wężem ustami przez bagnet półtora litra oleju do butelki po wodzie mineralnej, wlałem litr syntetyka castrola gtx magnatec 5w, olej ściągnąłem CZARNY. smoła panowie, smoła. klarowna smoła. stan po dolewce - max. efekty po pierwszej wlewce syntetyka? głośniej chodził. przestały walić popychacze przez minutę od startu na zimnym silniku! waliły kilka sekund i już ładnie i cacy.

kolejny tysiąć i kolejne dodatkowe pół litra benzyny w oleju. ściągnąłem półtora litra. smoła. ale już mniej klarowna. puściłem trochę oleju na chusteczkę higieniczną, wsiąkło, został czarny osad. widocznie castrol poleciał po nagarach. wlałem litr syntetyka mobil1 10w. od tego momentu dwa spostrzeżenia. po pierwsze silnik stał się cichszy, niewiele, ale cichszy. 5w to zdecydowanie za mało. ksiażka mówi o 10w* i 15w* dla golfów 2. nie przeginać trąbki i nie lać 5w. ja zmieszałem z rozcieńczonym benzyną 15w - i chyba za mało jednak było.

jednak się cieszę, robię silniczkowi jak najlepiej mogę, i widzę sukcesywny spadek spożycia paliwa, większą ochoczość po naciśnięciu na gaz, większą kulturę pracy. po ponad 2000km na tym "półsyntetyku" jest w porządku. jak skończę ten syntetyk co mam (z wymianami) to pojadę na przedwczesną wymianę do olejarza... wychodzi mi na to, że przy 6000km od wymiany do niego pojadę. pewno się zdziwi jak każę mu wlać syntetyka 10w do tego silnika, a na naklejce jest napisane, że ostatnio był mineralny lotos :) ale chyba warto, jeśli spożycie mu od tego spadło (musiało, przecież lżej chodzi, szybciej nasmarowany), to przez te 4000km na "półsyntetyku" i spadku spożycia o 0.1 litra na 100km to prawie dwie dychy na lepszy olej. czyli +5zł do ceny oleju. a może spadło spożycie o więcej? nie wspominając już o mniejszym zużyciu silnika, no nie? :)

PS. sorry za rozpisywanie się, ale mam dziś taki dzień, że po prostu mam wielgachną ochotę postukać w klawisze :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 576 gości