zawór korka zbiornika wyrownawczego-ucieka plyn

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

zawór korka zbiornika wyrownawczego-ucieka plyn

Post autor: speede » ndz kwie 10, 2005 23:38

Golf 3, 1.4-LPG,a wiec plynu jak jest równo czyli miedzy min a max to jak pojezdze troche (silnik sie nagrzeje czasem ponad 90 dojdzie temperaturka), ale wentylator sie zalacza zauwazam ze brakuje plynu! nie mam wyciekow bo sucho wszedzie. Wycieka troche obok zbiornikczka gornym ujsciem zaraz ponizj korka jest taki maly kanalik (chyba zwrotny). I nie wiem o co chodzi, juz tyle plynu dolewalem ze niedlugo bede bankrutem :). Jezli postoi troche to zaraz jest wiecej płynu jakby sie wahało to. Ale dzis z rana odkrecalem korek oczywiscie zimny bo nie jedzilem nigdzie, zaczeło syczeć jakby cisnienie sie zbieralo! Czy to jest normalne>? Co moze byc. ?Z gory dzieki za odpowiedz



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » pn kwie 11, 2005 14:45

może byc tak ze masz uwaloną uszczelke pod głowicą, u mnie było

podobnie ale miałem jeszcze maź pod korkiem wlewu oleju i na bagnecie

ale po wymianie uszczelki też mi płyn wywalało ty otworem w zbiorniczku

pojechałem do sklepu i kupiłem nowy korek od zbiornika i juz jest OK

poziom jest takiz sam jakie był ajak wlałem, korek kosztował mnie 7 zł



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » pn kwie 11, 2005 14:46

może byc tak ze masz uwaloną uszczelke pod głowicą, u mnie było

podobnie ale miałem jeszcze maź pod korkiem wlewu oleju i na bagnecie

ale po wymianie uszczelki też mi płyn wywalało ty otworem w zbiorniczku

pojechałem do sklepu i kupiłem nowy korek od zbiornika i juz jest OK

poziom jest takiz sam jaki był jak wlałem, korek kosztował mnie 7 zł



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pn kwie 11, 2005 15:16

no wlasnie wiec po co odrazu uszczelke, u mnie wszystko gralo dopoki nie zaczal wywalac plyn, ale dzis uruchomilem auto i przy odkreconym korku nagrzewalem i elegancko plyn sie unormowal (gazy uchodzily) i nie bylo zadnych babelkow, pozatym kupilem nowy korek :) i sie zobaczy. Na korku mam troche szlamu ale znika jak jezdze, w zime bylo gorzej bo bylo go wiecej, male odicki przebywalem moze to mialo wplyw i silnik mial tylko okolo 70-80 stopni. Dzis wymienie korek i dam znac.Dzieki



Awatar użytkownika
czechu81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 02:47
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: czechu81 » pn kwie 11, 2005 17:43

u mnie jest podobnie

jeszcze nie jestem pewien ale u mnie to chyba po prostu wyciak na trojniku , ktory zostal zalozoony jak zakladalem gaz

wytarlem go dobrze
a jak przegonilem auto to byl na nim plyn - wiec musi puszczac. jak mocniejsze sciagniecie obejmy nie pomoze to go wymieenie - moze pekniety ? :/

nie zaszkodzi sprawdzic i u ciebie ;)



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt kwie 12, 2005 22:31

wiec moje sugesti ebyły bledne, wujalem uszczelke i jednak jest walnieta na 1 garze, rozebralem wszystko bede myc i powoli robic, ( sam to robie wiec mi zajmie troche),Jednak uszczelka, az mi kolektor 1 pierwszym cylindrze zawalilo szlamem i mazia z olejem breeee, syf. Jutro glowice do naprawy wymienie jeszcze popychacze przy okazji i bedzie chyba oke. Ale roboty to jest sporo . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » śr kwie 13, 2005 14:48

Dołącze się do tematu panowie:
Ja mam podobny problem z uciekającym płynem chłodniczym 1 litr na około 600 km , ale niemoge zlokalizowac wycieku przy zbiorniczku sucho, kable suche niepokryte białym proszkiem co by swiadczyło ze tu wyciekał płyn i wysechł .... zadnych mazi na korku bagnecie ... nic od dołu nie cieknie katowałem go na swoim ala kanale ale nic niecieknie. Pozłozyłem wielka tekture i czekałem chyba z z godzine autko sobie pyrkotalo na wolnych obrtach sucho!!!!!!! a ubytek dalej jest :(.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 475 gości