na zimówkach sciagalo w prawo a na letnich w lewo...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rjka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

na zimówkach sciagalo w prawo a na letnich w lewo...

Post autor: rjka » ndz kwie 01, 2007 22:55

mam taki problem: jezdzilem na zimowkach i sciagalo mnie w prawo. kupilem drugi komplet felg i nowe opony letnie. po zamianie sciaga mnie w lewo. czy to moze byc wina zbieznosci? czy cos innego?



greg

Post autor: greg » ndz kwie 01, 2007 23:00

dzowne że taki czuły na opony - podjedź dla spokoju duch ana sprawdznie geometrii



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » ndz kwie 01, 2007 23:02

hej na poczatku proponuje sprawdzic cisnienie powietrza w oponach i czy sa dobrze powywarzane a wina zbieznosci to tez moze byc :okej:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 01, 2007 23:03

i sprawdz cisnienie w kolach ;)



rjka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: rjka » ndz kwie 01, 2007 23:10

na zimowkach sprawdzalem cisnienie i bylo ok. a teraz zakladali mi nowe opony letnie na drugi komplet felg wiec wywazenie i cisnienie tez powinno byc ok. letnie opony mam szersze (185/60 a zimowki 175/65) wiec efekt sciagania jest troche mniejszy niz na zimowkach tylko dziwi mnie ze sciaga w dwie rozne strony.



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz kwie 01, 2007 23:17

jedz sprawdzic zbieznosc, zobacz tez czy felgi ktore kupiles sa proste bo skoro opony masz nowe to powinny byc ok



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 01, 2007 23:17

Tu niema wątpliwości, masz złą geometrię, jest to albo do ustawienia albo do pogodzenia sie z faktem jeśli auto 4- śladowe po dzwonie. Teraz masz nowe koła, więc ściąga w jedna stronę, zimówki pewnie sezon wcześniej miałeś w innych pozycjach założone, stąd taki objaw.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » ndz kwie 01, 2007 23:21

sprawdz geometrie to niewielki koszt a odczujesz roznice w prowadzeniu auta :bigok:



rjka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: rjka » pn kwie 02, 2007 00:25

kiedys robilem geometrie i gosc stwierdzil ze mam 4 slady i nic sie nie da z tym zrobic. ale kupilem uzywane letnie i nowe zimowe opony i jezdzilem 4 lata i szedl prosto zadnych problemow. tej zimy dalem przednie felgi na tyl bo jedna mi gosc skrzywil jak walil debil mlotem metalowym w rant felgi bo nie mogl kola zdjac przy wczesniejszej przekladce opon i mialem bicia na kierownicy przy wiekszych predkosciach ale nadal szedl prosto. na jego szczescie a moje nieszczescie zauwazylem to dopiero pozniej. wiec przy tej zamianie felg mogl tez pozamieniac opony miejscami i jak ktoras byla wyjechana to moze dlatego zaczelo mnie sciagac jak napisal Paweł Marek ale teraz kupilem nowki letnie i uzywany drugi komplet felg. na oko sa dobre nie widac jakis wgniecen sladow klepania itp. wiec troche zglupialem jak zaczelo mnie sciagac w druga strone. geometrie w sumie niedawno robilem bo mialem wybite tuleje metalowo gumowe wiec nie wiem co teraz robic. jeszcze sprobuje zamienic kola przednie na tyl.



greg

Post autor: greg » pn kwie 02, 2007 00:30

rjka, ja miałem kiedys tak zę opona kierunkowa nowa jedna ściągał auto na jedną stronę ale po zmianie kół ustało



rjka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: rjka » czw kwie 12, 2007 00:06

pomogla regulacja zbieznosci i prawego kata (troche odbiegal od dopuszczalnej normy- koszt 80 pln) + przerzucenie przedniego kola na tyl



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości