Jedna tylnia lampa nie swieci oraz oswietlenie tablicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Jedna tylnia lampa nie swieci oraz oswietlenie tablicy

Post autor: korsarz » ndz kwie 01, 2007 22:34

Witam panstwa mam taki problem wybrałem sie ostatnio za granice i zonk po drodze przystanąłem, wyszedłem z auta i widze ze lew lampa z tyłu mi nie swieci. No to dawaj do zarówki ale z nią wszystko ok. Kable sa dobre jak na oko. Dzis wróciłem do domu i kumpel za mna jechal i jest taki problem: na nierównej nawierzchni to ta lampa raz działa raz nie. Jak kica na dołach to miga itp. Dzieje sie tak tylko z jedną. Co moze byc nie tak???
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2007 11:06 przez korsarz, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Post autor: spajrek » ndz kwie 01, 2007 22:37

pewnie gdzieś coś nie łączy sprawdź przewody styki itd


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 01, 2007 22:45

Jeśli miga tylko żarówka od postojowych to albo zaśniedziały cokół, albo coś we wtyczce, a najprawdopodobniej spalona, tylko od wstrząsów włókno czasem łączy a czasem nie. Często tak bywa, włókna na 12V są grube i nie rozlatują się od razu w mak jak w żarówce na 220V. Jeśli z prawą lampą jest ok to masa i do lewej jest na pewno ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn kwie 02, 2007 09:35

korsarz, sprawdż wtyki,w mk3 jest tak,że głowne zasilanie idzie na prawa lampę i zniej na lewą(dlatego prawa ma 2 wtyczki)tam bym szukał przyczyny



Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » pn kwie 02, 2007 11:04

lampy tylne juz działaja styki były zasniedziane i to fest, teraz pojawil sie kolejny problem. Mianowicie chodzi mui o oswietlenie tablicy rejstracyjnej tylu. Musze dostac gdzies te plastiki z tymi wsuwakami nie wiem jak to sie nazywa, to w co sie wsuwa lampeczke bo jdna strona kompletnie sie wykruszyła i nie działa. Moze mi ktos pomóc w tej kwestii??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości