Rozwiązanie problemu z szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
semp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 14:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: semp » śr lut 14, 2007 17:58

inek01, centralny wszystko oki sie zamyka bez problemu tylko te domykanie szyberdachu czasem cos szwankuje


[img]http://www.marcinek1985.republika.pl/vwgolf/podpis_semp.jpg[/img]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 14, 2007 20:10

semp pisze:inek01, centralny wszystko oki sie zamyka bez problemu tylko te domykanie szyberdachu czasem cos szwankuje
Hmm, wiec wlaczniki w drzwiach odpadaja. Sprawdz polaczenia przewodu czarno-zielonego ktory dzie do szsybra, odpowiada on wlasnie za domykanie. Gdzies wczesniej jest polaczony z szarym od zamykania centrala...



easy78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 26, 2007 12:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: easy78 » śr mar 14, 2007 12:16

mam pytanie co lepiej zakupic prowadnice lewa za 250zl czy caly szyberdach dzialajacy ale wiekowy 93rok i zdemontowac wyczyscic nasmarowac i zastosowac porade z gumkami ...bo jesli ten szyber co ma okazje kupic za 350zl dziala to moze lepiej nie naprawiac swojego tylko zakonserwowac i zabezpieczyc ten dzialajacy, prosze was o pomoc w podjeciu decyzji ...

ps. jest moze ktos z okolic slaska co pomoze odplatnie to naprawic wg wskazan z forum nie mam dostepu do garazu itd

pozdro



pcbol329
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 08, 2007 22:25
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Szyber naprawiony

Post autor: pcbol329 » sob mar 31, 2007 22:23

Witam. Miałem ten sam problem z szyberdachem co większość użytkowników. Pękła mi prowadnica. Jak ogólnie wiadomo jest zrobiona z materiału, którego w żaden spodób nie da się połączyć (próbowałem naprawdę wszystkiego). Postanowiłem kupić prowadnicę jednak jej cena trochę mnie zniechęciła (250 PLN). Wtedy olśnienie: a może zrobić nową ?? Tylko jak ?? Znalazłem zakład zajmujący się wykonywaniem metalowych odlewów. Facet zabrał ode mnie pękniętą prowadnicę i na drugi dzień miałem śliczny błyszczący odlew z mosiądzu. Teraz nawet jak pęknie (choć nie powinno) to będzie można go w prosty sposób pospawać. Cały koszt tej operacji to UWAGA !!!!!!! 30 zł. Właśnie dzisiaj założyłem naprawiony szyber. Śmiga jak nowy. Polecam zrobienie odlewu. Nie kupujcie nowej, nie kmbinujcie ze starą. Nie ma to sensu


pcbol329

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 31, 2007 22:30

od razu stopił ci z linką? super rozwiązanie, jakich firm szukac? zakładów odlewniczych?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob mar 31, 2007 22:37

tez mnie czeka naprawa :panna: lewa prowadnica fuj


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szyber naprawiony

Post autor: Martino81 » ndz kwie 01, 2007 09:42

pcbol329 pisze:Witam. Miałem ten sam problem z szyberdachem co większość użytkowników. Pękła mi prowadnica. Jak ogólnie wiadomo jest zrobiona z materiału, którego w żaden spodób nie da się połączyć (próbowałem naprawdę wszystkiego). Postanowiłem kupić prowadnicę jednak jej cena trochę mnie zniechęciła (250 PLN). Wtedy olśnienie: a może zrobić nową ?? Tylko jak ?? Znalazłem zakład zajmujący się wykonywaniem metalowych odlewów. Facet zabrał ode mnie pękniętą prowadnicę i na drugi dzień miałem śliczny błyszczący odlew z mosiądzu. Teraz nawet jak pęknie (choć nie powinno) to będzie można go w prosty sposób pospawać. Cały koszt tej operacji to UWAGA !!!!!!! 30 zł. Właśnie dzisiaj założyłem naprawiony szyber. Śmiga jak nowy. Polecam zrobienie odlewu. Nie kupujcie nowej, nie kmbinujcie ze starą. Nie ma to sensu
@pcbol329
Szkoda że nie zamówiłeś większej ilości ale jak byś miał możliwość zamówienia to zakupiłbym od Cibie taką z jakimś :pub: za fatygę :hmm: Pozdro



Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » ndz kwie 01, 2007 10:28

oo to całkiem ciekawe rozwiązanie może daj jakieś fotki :D bo ja natrętnie szukam całego szyberdachu bo mi pękło z obu stron :(



Awatar użytkownika
otocon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:25
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: otocon » ndz kwie 01, 2007 10:43

alos pisze:oo to całkiem ciekawe rozwiązanie może daj jakieś fotki :D bo ja natrętnie szukam całego szyberdachu bo mi pękło z obu stron :(
jejku już sie gubię..... ale mówimy o przypadku gdy szyberdach chowa sie w dach i nie chce wrócić "blokując sie z lewej strony" czy uchyla sie do góry i ni chce sie opuścić?



Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » ndz kwie 01, 2007 12:22

otocon pisze:alos napisał/a:
oo to całkiem ciekawe rozwiązanie może daj jakieś fotki :D bo ja natrętnie szukam całego szyberdachu bo mi pękło z obu stron :(


jejku już sie gubię..... ale mówimy o przypadku gdy szyberdach chowa sie w dach i nie chce wrócić "blokując sie z lewej strony" czy uchyla sie do góry i ni chce sie opuścić?
mowa jest o czesci co peka i szyber nie działa wogóle, chodzi może sa przypadki ze nie działa w jednaj pozycji, co prawda nie spotkałem sie z takim przypadkiem , albo działa albo nie dział bo pękła.



pcbol329
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 08, 2007 22:25
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: pcbol329 » ndz kwie 01, 2007 13:18

Nie. Linkę zamocowałem sam poprzez zeszlifowanie krawędzi odlewu, w którym ma być linka (w odlewie nie było możliwości wykonania otworu na linkę. Była to jedna "bryła"). Krawędź boczną zeszlifowałem kątówką i palinikiem acetylenowym wtopiłem linkę. Trzeba uważać jedynie na to żeby nie zeszlifować za bardzo. A gościa, który zrobił mi odlew znalazłem szukając warsztatów zajmujących się zespajaniem materiałów kolorowych i odlewniczych


pcbol329

Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » ndz kwie 01, 2007 13:41

to może dasz zdjęcia jak to teraz wygląda , trudno jest wtopić ta linkę ?



pcbol329
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 08, 2007 22:25
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: pcbol329 » ndz kwie 01, 2007 13:47

Jeśli szyber się nie domyka albo nie chce się wsunąć pod dach to na 1000000% jest to wina uszkodzonej prowadnicy. I nie ma tu znaczenia czy szyber ma tylko funkcję uchylania czy uchylania i wjazdu pod dach. Załaczam zdjęcia zamontowanego odlewu prowadnicy. Sorki za jakośc ale zdjęcia są z telefonu. Dołączam dodatkowo zdjęcie mojego panelu nawiewu. Pomysł kolegi Rydza delikatnie zmodernizowany Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


pcbol329

Awatar użytkownika
otocon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:25
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: otocon » ndz kwie 01, 2007 13:49

alos pisze: mowa jest o czesci co peka i szyber nie działa wogóle, chodzi może sa przypadki ze nie działa w jednaj pozycji, co prawda nie spotkałem sie z takim przypadkiem , albo działa albo nie dział bo pękła.
hmmm to ja mam inny problem - szyberdach do góry otwiera i zamyka sie bez problemu..... także bez problemu wsuwa sie w dach tyle że spowrotem nie chce sie wysunąć, wygląda to tak jakby z lewej strony nic go nie ciągnęło, prawa strona go ciągnie a wtedy lewa hamując stawia szybę lekko bokiem i mogiła..... jeśli nie pociągnę ręką z lewej strony to nie ma szans na zamknięcie

jakieś pomysły?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 517 gości