wymiana chłodnicy klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

wymiana chłodnicy klimatyzacji

Post autor: michal_niedzw. » sob mar 31, 2007 13:20

[1.8 AAM] na wstępie proszę moderatorów o nieusuwanie tego posta!właśnie skończyłem czytać stare posty i nie mogę znaleźć interesujących mnie informacji, liczę więc że ktoś z forumowiczów mi pomoże...

mam dziurawą chłodnicę i chcę ją wymienić.są dwie opcje-pierwsza tańsza że z kolegą mechanikiem wymienimy sami a tylko do sprawdzenia szczelności i nabicia pojadę do profesjonalnego zakładu...
druga że całość zrobi mi "spec"od tego typu spraw,lecz tu koszt jest znacznie większy...

teraz się zastanawiam i proszę o poradę bo nie wiem czy taka wymiana to coś skomplikowanego.jeśli nie to na co muszę zwrócić uwagę, tzn. co jeszcze oprócz chłodnicy powinienem wymienić, czy jakieś oringi też?poza tym czy do 1.8AAM 1994 pasuje taka chłodnica?znalazłem ją na allegro,ponoć pasuje do rocznika 93-97 ale wolę się upewnić...

Obrazek

gdyby ktoś miał to proszę też o schematy do klimatyzacji dla mojego golfa.
dzięki bardzo za wszelką pomoc
Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2007 14:06 przez michal_niedzw., łącznie zmieniany 1 raz.



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » sob mar 31, 2007 14:02

a nie da się jej pospawać. przed wczoraj spawaliśmy bo kumpel miał dzwona i była dziurka. gość zespawał , sprawdził na azocie bo tam jest dość spore ciśnienie, rzędu ok. 20 atm.. wymienić oringi możesz te na łączeniach które odkręciłeś- nie zaszkodzi, a potem to już napełnienie czynnikiem. jęsli chesz wymienić na nową to bez problemu dasz radę.



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » sob mar 31, 2007 14:07

moja chłodnica jest już przegnita,ma chyba ze 4 dziurki więc wolę nie ryzykować z jej naprawą...



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » sob mar 31, 2007 15:14

kolego jeśli chcesz wymieniać skraplacz bo tak w układzie klimatycazji nazywa się chłodnica to lepiej pojedz po wszystkim na czyszczenie i pamietaj aby wymienić osuszacz klimatyzacji.
osuszacz jest bardzo ważna częścią w układzie gdyż zatrzymuje brudy wszystkie.
aby do kompresora nie doleciały
pzdr


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 137 gości