wykrzywiona tylna belka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
flgmnft
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

wykrzywiona tylna belka

Post autor: flgmnft » pt mar 30, 2007 22:08

Witam
Kupujac golfa zauwazylem ze ma wykrzywiona tylna belka (most czy jak to nazwac) tzn ze kola z tylu wygladaja tak /---\ a powinny chyba wygladac tak |---| (chyba rozumiecie mnie mam tzn negatyw i poscinane wewnetrzne strony opon z tylu). Rozmawialem z mechanikiem i ma jakis taki patent zeby to naprostowac. Podobno do mk1 pasuje tylna belka z mk2 jest tak?. Oraz zastanawia mnie czy jest to czesta przypadlosc jedynek czy na taki trafilem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt mar 30, 2007 22:11

Mogę tyle napisać, że znacznie łatwiej przesuwają się punkty mocowania belki do podłogi, po strzale z boku w tylne koło. I najpierw to obejrzyj. Belka jest solidna. Ja tak miałem. Jeśli jedno koło jest schowane do środka, a drugie wystaje na zewnątrz (czterośladowiec) to tak właśnie może być.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
flgmnft
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: flgmnft » pt mar 30, 2007 22:25

Ale wlasnie ja mam oba kola idetycznie pochylone (nie przesuniete do wewnatrz czy na zewnatrz). Cos takiego maja fabrycznie BMW.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt mar 30, 2007 22:49

To jak? Drzewo na auto spadło? W takim razie musisz belkę zmienić, nie bardzo wierzę w skrzywienie obu czopów. Albo wersja dla oszczędnych: odkręć czopy (każdy jest na 4 śróbach. Pod górne śróby dobierz odpowiednie podkladki, tak żeby zniwelować pochylenie i porządnie skręć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości