syf na lakierze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

energetyczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 05, 2006 09:04
Lokalizacja: Gdańsk - okolice

syf na lakierze

Post autor: energetyczny » czw mar 29, 2007 19:00

Witam
Ostatnio zauważyłem na swoim lakierze po umyciu malutkie plamki farby...bynajmniej nie w kolorze mojego lakieru :crazy: Po przemyśleniu wszystkiego doszedlem do tego że wzieły się z tego że obok mojego miejsca parkingowego pod pracą mieści się duży warsztat ślusarski w którym ostatnio malowano na świerzym powietrzu duże elementy konstrukcji dachu za pomocą pistoletów. Zapewne wiał wiatr i lekka mgiełka farby poleciałana mojego golfa ;/ Z daleka nic nie widac ale jak człowiek z bliska się przyjrzy to widzi takie mikroskopijne kropeczki :ass: I teraz pytanie...jak pozbyć się tego badziewia? Przestrzeć lakier benzyną ekstrakcyjną? a moze są na rynku dostępne inne środki do usuwania takich zanieczyszczeń z lakieru? Ech aż serce sie kraja jak to widzę bo golfer w "słusznym" kolorze czarny i karzy syf na nim widać.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw mar 29, 2007 22:45

Przepoleruj plastmallem, albo innym lekko sciernym preparatem i bedzie git. Przy okazji zrobi sie gładka powłoka której syf sie nie trzyma



energetyczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 05, 2006 09:04
Lokalizacja: Gdańsk - okolice

Post autor: energetyczny » pt mar 30, 2007 19:16

Dzieki za sugestię. Jutro ostro wezmę się za autko. Mam nadzieje że efekty będą zadowalające :cool:



wasq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wasq » pt mar 30, 2007 19:29

ja w sobote tez jade cala fure z prwaie 30 letnim lakierem plastmalem zobaczym co z tego wyjdzie :)

tak na szybko porownalem plastmala koszt kolo 12 zetaz za 250ml z liqui moly 200g do regeneracji polok lakierniczych z woskiem i plastmal dal ladniejszy efekt



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt mar 30, 2007 22:14

THX



Awatar użytkownika
axmax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:21
Lokalizacja: Poręba
Kontakt:

Post autor: axmax » sob mar 31, 2007 11:13

Ostatnio robiłem polerkę na mokro Fareklą G3, auto zmieniło się nie do poznania!! Zeszły wszystkie ryski itp. Teraz brud się nie trzyma lakieru jak wcześniej!!



energetyczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 05, 2006 09:04
Lokalizacja: Gdańsk - okolice

Post autor: energetyczny » pn kwie 02, 2007 12:01

Witam. Z problemem kropek farby na lakierze poradziłem sobie w inny sposób... najpierw dokładnie umyłem autko, potem przeleciałem lakier ...zmywaczem do paznokci :bigok: ...no i na tak oczyszczony lakier koloryzujące mleczko polerskie. Lakier nie do poznania, prawie jak z fabryki :) :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości