centralny zamek w klapie golf 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 28, 2005 20:43
Lokalizacja: kuj-pom

centralny zamek w klapie golf 3

Post autor: tao » ndz kwie 10, 2005 13:26

Witam, mam mały problem chciałbym umieścić siłownik centralnego zamka w klapie golfa 3.Nie chciałbym aby otwierała się klapa gdy wyłączam alarm,tylko aby siłownikiem ryglować wkładke.Może ktoś zna ciekawe rozwiązanie?



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz kwie 10, 2005 13:36

nie jestem pewien jak to w mk3 jest rozwiazane ale w mk2 jest tak, ze sa 2 rodzaje mechanizmow zamkow. Jeden bez centrala a drugi do wersji z centralem. W mk2 bez mechanizmu do wersji z centralnym nie da sie podpiac silownik zeby ryglowal zamek, ja w kazdym razie nie widze takiej opcji...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 28, 2005 20:43
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: tao » ndz kwie 10, 2005 13:58

Ale wtedy bym musiał wymienić wkładkę?Zgadza się?A co za tym idzie inny kluczyk



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz kwie 10, 2005 14:21

tao pisze:Ale wtedy bym musiał wymienić wkładkę?Zgadza się?A co za tym idzie inny kluczyk
nie nie, wkladka na 99,9% ta sama, wkladka to wkladka, taka samam masz w klamkach, taka sama w klapie...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
toldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw paź 21, 2004 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: toldi » ndz kwie 10, 2005 16:28

A ja chcialybm tez zamontowac silownik w klapie, tak aby mozna ja bylo otwierac tylko ze srodak auta, bo po ostatnim wlamaniu do mojego auta i tak mam zamek popsuty. Moze ktos juz to robil i chcialbz mi pomoc w tym. Juz zamowilem silownik, wiec w przeciagu tygodnia chcialybm sie tym zajac. Dzieki za jaka kolwiek pomoc.



Awatar użytkownika
Dziadoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr sty 05, 2005 18:57
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: Dziadoo » ndz kwie 10, 2005 17:28

Witam ,

Pomoc znajdziesz tutaj

mam nadzieje, ze pomoze,
pozdrawiam, Dziadoo



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Re: centralny zamek w klapie golf 3

Post autor: Piotro » ndz kwie 10, 2005 20:26

tao pisze:Witam, mam mały problem chciałbym umieścić siłownik centralnego zamka w klapie golfa 3.Nie chciałbym aby otwierała się klapa gdy wyłączam alarm,tylko aby siłownikiem ryglować wkładke.Może ktoś zna ciekawe rozwiązanie?
Z tego co sie przygladalem w moim mk3 to jest tak jak mowi Malibu - jak masz wersje bez centralnego to da sie tylko zrobic zeby silownik otwieral klape (zeby odskakiwala). Nie ta sie zrobic zeby sie ryglowala.



strazpozarna

Post autor: strazpozarna » ndz kwie 10, 2005 20:29

Ja już mam taką przeróbkę za sobą. Spisuje sie rewelacyjnie. Eliminujesz wkładkę a zamiast niej skracasz troche ciegno które do niej prowadziło i zaginasz pod kątemprostym na końcu tak aby mogło współpracować z siłownikiem. Następnie dorabiasz kawałek płaskownika i przykręcasz (lub przyspawujesz) tak aby zamocować siłownik. Do kabiny ciągniesz jeden przewód, podłączasz pod przycisk chwilowy którym będzie podawany +. Mase łapiesz przy siłowniku. Ponieważ zrezygnowałeś z wkładki zostanie Ci po niej dziura w listwie. Polecam żywicę i włókno szklane :) i listwa gotowa. Niestety nie mam możliwości zrobienia fotek. W razie problemów pytaj!!!



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » ndz kwie 10, 2005 20:56

jak mam wersje mk2 bez c. zamka to co mam wymienic zeby zamontowac silownik, przycisk? ciegno? czy co tam jeszcze jest


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz kwie 10, 2005 20:58

jezeli chcesz miec tylko otwieranie od srodka poprzez silownik to nic nie musisz zmieniac. Natomiast jezeli chcesz miec (albo dodatkowo) ryglowanie klapy centralnym zamkiem np. od alarmu, tzn. po rozbrojeniu alarmu mozesz klape otworzyc, przy uzbrojonym nie mozesz to musisz miec mechanizm zamka z klapy z wersji z fabrycznym pneumatycznym centralnym


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

gipson

Post autor: gipson » pn kwie 11, 2005 00:21

MaLiBU pisze:jezeli chcesz miec tylko otwieranie od srodka poprzez silownik to nic nie musisz zmieniac. Natomiast jezeli chcesz miec (albo dodatkowo) ryglowanie klapy centralnym zamkiem np. od alarmu, tzn. po rozbrojeniu alarmu mozesz klape otworzyc, przy uzbrojonym nie mozesz to musisz miec mechanizm zamka z klapy z wersji z fabrycznym pneumatycznym centralnym
da sie podpiac pod ten pneumatyczny zamek silownik elektryczny? nigdy nie widzialem jak dziala zamek pneumatyczny.. :(
Jesli tak to ile moze kosztowac zamek pneumatyczny do klapy?



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pn kwie 11, 2005 07:54

Siłownik pneumatyczny wymaga do swojego działania sprężonego powietrza. Tym zajmuje się specjalna pompka ciśnieniowa centralnego zamka z elektroniką sterującą jej pracą. Pod taką pompkę nie możesz podłączyć zamka elektromagnetycznego. Można jedynie kombinować nad wykorzystaniem impulsu załączania pompki do sterowania siłownikiem elektromagnetycznym. Byłoby to rozwiązanie bardzo nietypowe, gdyż najczęściej spotyka się jeden rodzaj sterowania ryglami zamków: albo elektromagnetyczny, albo pneumatyczny.



Awatar użytkownika
tao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 28, 2005 20:43
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: tao » wt kwie 12, 2005 09:41

A może ktoś z forumowiczów posiada taki zamek w klape do golfa 3,a bym mógł go ryglowac?



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » pt kwie 15, 2005 22:57

miałem podobny problem do Ciebie ..z tym że ja jezdze polo 96..klamka w polo z mk3 i jej mechanizm kiedy nie był zamontowany orginalnie pneumatik wygla identycznie i jej schemat działania jest taki sam..w swoim polo miałem wczesniej zamontowany alarm z centralnym zamkiem na pilota obsługiwał tylko dzi a klapy nie ..siłowniki elektryczne standart na allegro po 10 chodzą kupiłem taki sam 3 siłownik i po całym dniu kombinowania w garażu zrobiłem ruglowanie zamka za pomocą siłownika.(..nie odskakiwanie klapy!!!) czyli jak naciskam na pilota zamykają sie rygle dzwi i klapa.wiec ...sprawa jest troszke skomplikowana za pare dni umiescze zdjęcia ...z prac ..w kazdym razie uzyłem do tego
siłownik standart za 10 dwu przewodowy +zestw montarzowy dają w komplecie
linke stalową taką jak masz do hamulców czy przezutek w rowerze
pancerz linki tez z rowerka
przewody 2 x 6 m (za duzo wiec do golfa akurat)
...
jak to zrobic??
zamieszcze jak chcecie za nidługo fotki :aniolek:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 476 gości