Jak to rozebrać ? :D

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Jak to rozebrać ? :D

Post autor: Przemo86 » czw mar 29, 2007 21:31

Mam problem, potrzebuje wyciągnąć wykładzinę (przednią część), ale przeszkadza mi środkowa konsola, samą konsolę wiem jak ściągnąć ale nie wiem jak ściągnąć drążek zmiany biegów (skrzynia automatyczna) ten w kształcie litery T z rączką i przyciskiem u góry :/ i mam pytanie czy można uniknąć rozbierania tego (z tego co widziałem to raczej bez cięcia wykładziny się nie da), wiem, że pod rączką jest śruba ale ciekawi mnie czy jak to rozkręcę to co mnie może zaskoczyć, rozbierał to ktoś ? i czy jak już ściągnę tą konsole to całkiem z tyłu może coś blokować wyciągnięcie wykładziny ?



truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » czw mar 29, 2007 23:02

PGrzemek, ja juz to ściągałem...
śrubokrętem płaskim podważ tą czesc na której sa oznaczenia biegów (P<D<N<1<2) i bez problemu ci to zejdzie, pod tym masz jedną śrubkę która trzyma ten środkowy tunel i przesuń tunel w kierunku tylnych siedzeń, a potem musisz kombinowac żeby go zdjąć z lewarka...aha- trzeba najpierw odkręciś tą rączkę, za którą łapiesz żeby zmienic bieg(po prawej stronie jest mała dziurka w, której jest śrubka na imbo chyba 2,5mm).
I po tej operacji masz dostęp do wykładziny, a gdyby coś jeszcze trzymało to od strony komory silnika sa dwie śrubki które trzeba bedzie wykreciś (cały mechanizm od ogrzewania bedzie lużny i na pewno nie bedziesz miał problemu z wykładzinką)

Co do tylnej części to nigdy nie ściągałem ale myśle że bedzie dużo lżej.

Miłej pracy :bigok:



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw mar 29, 2007 23:16

ogólnie konsole wiem jak ściągnąć głównie chodzi mi o to czy jak rozkręcę tą dźwignię do zmiany biegów w kształcie litery coś mi nie wyskoczy typu sprężynka itp. i czy da się to łatwo założyć później, tzn. nie będzie z tym większych problemów, wiesz nie wiem co tam siedzi w środku, może być banał a może być coś pokombinowane. Tylna wykładzinę mam ściągniętą, chodzi o tą część, która znajduje się za konsolą, tam chyba też coś będzie trzymać :blush:

[ Dodano: Czw Mar 29, 2007 23:17 ]
tylną część jest łatwiej ściągnąć, należy odkręcić kanapę (dwie śrubki), wykręcić listwy z progów, potem słupki środkowe, odkręcić pasy i wyciągnąć fotele, jeszcze plastyk od ręcznego zostanie ;)


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » pt mar 30, 2007 10:24

PGrzemek pisze:ogólnie konsole wiem jak ściągnąć głównie chodzi mi o to czy jak rozkręcę tą dźwignię do zmiany biegów w kształcie litery coś mi nie wyskoczy typu sprężynka itp. i czy da się to łatwo założyć później, tzn. nie będzie z tym większych problemów, wiesz nie wiem co tam siedzi w środku, może być banał a może być coś pokombinowane. Tylna wykładzinę mam ściągniętą, chodzi o tą część, która znajduje się za konsolą, tam chyba też coś będzie trzymać
Nic ci nie wyskoczy... Spokojnie możesz walczyć, a jak coś z przodu bedzie ci trzymało wykładzine to albo te dwie śruby ci ci mówiłem albo bedziesz musiał sam poszukac (mysle że nie bedzie z tym problemu)



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pt mar 30, 2007 16:58

truskawaa, dzięki za pomoc :pub:

rozebrałem to, nawet nie było tak źle, ale na gimnastykować się trzeba trochę, wymieniłem maty na nóweczki, stare na śmietnik, odnośnie tej rączki do zmiany biegów, myślałem, że będzie bardziej skomplikowany demontaż, ale w końcu VW :bigok:

mam jeszcze jedno pytanie tam jest taka czarna guma pod wykładzina ale ona jest mokra i delikatnie mówiąc nie podoba mi się, szukać nowej czy tą wysuszyć ? a i takie dwu częściowe elementy szare przy samej podłodze, ale są nasiąknięte i też nie chciałbym ich tam dawać, ale zacząłem je suszyć, więc może coś z tego będzie... warto to dawać z powrotem ? :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » sob mar 31, 2007 15:53

Myśle że wystarczy do brze to wymyś i wysuszyć i nie bedzie problemu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości