Golf II 1.8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
social
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 11:33
Lokalizacja: Lublin

Post autor: social » sob kwie 09, 2005 18:17

To jesli to 1988 RP to tam nie ma takiej kontrolki przynajmniej umnie w GT 1.8 RP nic takiego nie ma. Moze mial swap deski i zegarow z mk3 ?



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » sob kwie 09, 2005 19:49

bywala taka kontrolka w niektorych wersjach, samochodach, kiedys juz to widzialem...

RP jako jednego z nielicznych mk2 mozna do komputera odpiac albo zdiagnozowac za pomoca kodow byskowych... Wiem na pewno ze na stronie www.golf2.prv.pl jest w poradach diagnozowanie za pomoca kodow blyskowych RPkow, byc moze na vwgolf albo gdzies na forum bylo poruszane....

Trza podpiac i sprawdzic co mu niegra...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz kwie 10, 2005 01:26

tez mam RP i pierwsze slysze o takowej kontrolce, RP-ka z tego tez co wiem to mozna jedynie sprawdzic za pomoca kodow blyskowych a do kompa to go za nic sie nie podepnie



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » ndz kwie 10, 2005 12:35

RPka na mono-motroniku sie da


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

romek10

Post autor: romek10 » ndz kwie 10, 2005 15:03

Nic nie było robione , wszystko jest oryginalne.
Podobno mam zacząć od kabli i świec,
ale tym sposobem to można wymienić całego i nadal nie będziemy wiedzieć co jest przyczyną?



nemsiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 14:30
Lokalizacja: Jędrzejów,świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: nemsiu » ndz kwie 10, 2005 16:03

mam GT 1.8 RP i też miałem podobne objawy. okazało się że jest uwalony silniczek krokowy i wtyczka (nie łaczy) od sterowania wtryskiem-dlatego tak szarpie


nemsiu

romek10

Post autor: romek10 » śr maja 04, 2005 20:25

Witam
Minoł jakiś czas, a problem nierozwiązany
Wymienione świece, kable.
Podstawiony silnik krokowy , potencjometr,czujnik temperatury.
A co więcej mogę powiedzieć udało mi się odczytać kod z kompa.
Bo zazwyczaj pokazywał kod 4444 czyli wszystko w porządku.
A teraz pokazał że jest za bogata mieszanka.
Zauwazyłem też że zaczyna się to dziać gdy wskażnik temperatury wychyli się na 3/4( ponoć to też nienormalne i w wiekszości wychyla się tylko do 1/2)
Co jeszcze po odłączeniu czujnika tem. i zwarciu przewodów jak i rozwarciu nie ma żadnego znaczenia dla pracy silnika (czy jest zimny czy gorący)
Mechanik podejrzewa komputer???



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr maja 04, 2005 20:51

Ja bym sprawdził dokładnie sonde lambda. Dokładnie czyli nie tylko czy działa ale też czy działa prawidłowo. Nie zawsze zużycie lambdy musi objawiać się jej kompletnym padem. Jak u mnie zdychała lambda to silnik pracował na zbyt bogatej mieszance, szarpał przy przyspieszaniu a niekiedy zalewał się tak że całkowicie tracił moc (kompletny brak zapłonu). Na analizatorze wyszło że sonda czasami działa a czasami nie działa (zależne od rpm,obciążenia i temperatury silnika) a jak już działa to podaje zły sygnał. Wymieniłem na tani zamiennik z allegro za niecałe 70zł i jest git.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » śr maja 04, 2005 21:50

A widziałem takie zegary i faktycznie nie są od diesla... to żółta kontroleczka jest na dole po samej prawej... ja mam 1.8 RP i takiego czegoś nie mam Obrazek


FORD
Fix Or Repair Daily

romek10

Post autor: romek10 » śr maja 04, 2005 22:42

No dobrze może sonda lambda, tego nie podstawiałem .
Ale co z tym czujnikiem temperatury, czy odłączenie go nie będzie miało wpływu na pracę silnika .Ponoć rano jak jest zimny to miał się dławić.
I jak sprawdzić ten wskażnik od temperatury czy wskazuje dobrze.Zapomiałem dodać że termostat też wymieniony.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości