problem z katem pochylenia kola tylnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

markus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 26, 2007 10:59
Lokalizacja: piława
Kontakt:

problem z katem pochylenia kola tylnego

Post autor: markus » śr mar 28, 2007 22:23

mam problem jak w temacie prawe tylne kolo jest krzywo gorna czesc kola jest pochylona w strone srodka auta a dolna wystaje na zewnatrz co to moze byc, czopy wymienione jakies 8 miesiecy temu, cala geometria zrobiona, tylna belka ustawiona,co to moze byc czyzby krzywa belka na mocowaniu czopu prosze o rade co to moze byc i jakie moga byc koszta naprawy z gory dziekuje za pomoc


markus

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr mar 28, 2007 22:36

nie wiem czy wiesz ale tylne koła powinny być lekko pochylone właśnie w ta stronę którą ty opisujesz (zbieżność)
tak przynajmniej twierdzi mój znajomy na stacji diagnostycznej
umnie tez są "przekrzywione" a goferek sunie jak po szynach
opon też nie drze


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

markus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 26, 2007 10:59
Lokalizacja: piława
Kontakt:

Post autor: markus » śr mar 28, 2007 22:47

marek2907 pisze:nie wiem czy wiesz ale tylne koła powinny być lekko pochylone właśnie w ta stronę którą ty opisujesz (zbieżność)
tak przynajmniej twierdzi mój znajomy na stacji diagnostycznej
umnie tez są "przekrzywione" a goferek sunie jak po szynach
opon też nie drze
moj golfik tez swietnie sie trzyma drogi tylko zastanawiajace jest to ze tylko jedno kolo jest tak pochylone opon tez i nie bierze


markus

jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » czw mar 29, 2007 11:54

A długo masz ten samochód. Może przed tobą miał jakąś małą kolizję?



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » czw mar 29, 2007 20:03

U mnie też są pochylone tylne koła w taki sam sposób, ale wiem że są też golfy w których koła tylne stoją prosto. Sam widziałem. Czym to jest spowodowane trudno powiedzieć (wypada w 100% na czopy), bo czopy tylne występują tylko pod jednym nr. org. Co do twojego pochylenia koła z jednej strony to nie jest normalne. Możesz sprawdzić czy to wina czopów. Wystarczy zamienić je stronami. Tak trochę pracy, ale może być efekt. :rotfl: :rotfl: :rotfl: A później tylko jeden czop do wymiany.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 29, 2007 20:17

Czopy? Skrzywiony czop to prawie od razu koniec łożyska.
GENE pisze:wypada w 100% na czopy
markus napisał że wymienił. Jesli faktycznie pochylenie jest za duże (trzeba to sprawdzić jakmiś przyrządem, choćby poziomicą) to nie ma się co łudzić, był dzwon w przeszłości. Teraz trzeba ustalić czy to belka się skrzywiła, czy to tylko złudzenie że koło krzywe, a w rzeczywistości belka przemieściła się razem z mocowaniami przy podłodze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw mar 29, 2007 20:23

Obrazek

[ Dodano: Czw Mar 29, 2007 20:24 ]
Paweł Marek pisze:(trzeba to sprawdzić jakmiś przyrządem, choćby poziomicą)
:gora: :gora:



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » czw mar 29, 2007 20:27

u mnie też są pochylone , na szczęście oba i nie bierze opon ani nic,trzyma się ok,mnie tam nie przeszkadza



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw mar 29, 2007 20:33

markus pisze:tylko zastanawiajace jest to ze tylko jedno kolo jest tak pochylone
tego nie doczytałem
u mnie obydwa koła są tak samo pochylone


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 29, 2007 20:45

Ja w swojej pierwszej jetce ( po dzownie oczywiście) kilka dni spedziłem żeby nastawić jakoś tylne koła. Majstrowałem podkładki pod czopy z blachy żeby skorygować przesunięcie belki. I nawet to wyszło, jetka dalej u ludzi jeździ i nic nie ścina opon.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » czw mar 29, 2007 21:12

Paweł Marek nie osłabiły te podkładki mocowania czopa do belki, bo przecież góra się musiała trochę odchylić i czop nie przylegał już całą swoją powierzchnią do belki. Szkoda, że nie ma możliwości obrócenia czopa góra-dół (nie pasują otwory, są niesymetrycznie rozmieszczone).


VWpower Golf

markus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 26, 2007 10:59
Lokalizacja: piława
Kontakt:

Post autor: markus » czw mar 29, 2007 21:14

jeanks5t pisze:A długo masz ten samochód. Może przed tobą miał jakąś małą kolizję?
mam go ponad rok i nie bylo z tym problemu

[ Dodano: 29 Mar 2007 21:16 ]
GENE pisze:U mnie też są pochylone tylne koła w taki sam sposób, ale wiem że są też golfy w których koła tylne stoją prosto. Sam widziałem. Czym to jest spowodowane trudno powiedzieć (wypada w 100% na czopy), bo czopy tylne występują tylko pod jednym nr. org. Co do twojego pochylenia koła z jednej strony to nie jest normalne. Możesz sprawdzić czy to wina czopów. Wystarczy zamienić je stronami. Tak trochę pracy, ale może być efekt. A później tylko jeden czop do wymiany.
czopy znowu golfik dostal nowe nieduze koszty i roboty godzinka z browarkiem dwie

[ Dodano: 29 Mar 2007 21:22 ]
autko dobrze sie prowadzi nie ucieka opon nie bierze wczoraj byla ustawiona belka i cala geometria w warsztacie czopy wymienione jednak prawe kolo jest bardziej pochylone


markus

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 372 gości