wkurzający pasek rozrządu?!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

wkurzający pasek rozrządu?!

Post autor: JakubMK3 » pn mar 26, 2007 23:17

hello,
poradźcie mi jak mam wyregulować pasek rozrządu?!
w pewnym zakresie obrotów pasek zaczyna wydawać dziwny dźwięk piszczenia, tak jakby się włączała turbina - kto jechał jakimś Golfem z turbiną będzie wiedział o co chodzi ;-)
najdziwniejsze jest to że zaczyna "piszczeć" tylko przy szybkim przyspieszaniu. nadmienie że wymieniłem pasek rozrządu i od tej pory jest ten dźwięk. byłem u mechanika zrobił - było dobrze ale przez pare dni, ale znów jest to samo...
i tak jade do niego bo musę wymienić gumy przy tylnych amorach!!!

poradźcie coś- POZDRO



Awatar użytkownika
anthrax00001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 31, 2006 14:48
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: anthrax00001 » pn mar 26, 2007 23:47

to na pewno pasek rozrządu?
piszczy = ślizga się = rozwalony silnik

może to jakiś inny pasek?
a może to pompa wody która lubi się psuć w golfach 3?


LPG: [img]http://images.spritmonitor.de/174008.png[/img]

vwlech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt mar 16, 2007 18:35
Lokalizacja: Bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: vwlech » pn mar 26, 2007 23:48

a moze to nie rozrząd tylko pasek klinowy piszczy przy dodaniu gazu albo łozyska w alternatoze


vw

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn mar 26, 2007 23:58

pasek rozrządu ma ząbki (miedzy innymi dlatego zeby się nie chcąco nie ślizgnął CHYBA NIE MUSZę WYJAśNIAć CZEMU??)
któryś pasek klinowy ci piszczy trzeba trochę bardziej naciągnąć


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Seaman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Seaman » wt mar 27, 2007 00:12

ja mialem takie cos w mk 4 kiedy po wymianie rozrzadu mechanik nie dokrecil mi lapy mocujacej jak trzeba :grrr: zobacz czy nie poduszki, albo ktoras nowa rolka



JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » wt mar 27, 2007 23:32

sprawdzę wasze sugestie :-)
a jeżeli chodzi o to czy to jest pasek rozrządu to chyba jest bo gdy go wymieniłem to od razu było cos nie tak...
dzięki.
napisze jak coś będę wiedział- pozdro



Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » wt mar 27, 2007 23:48

na pewno nie pasek rozrzadu sie slizga bo jak tak by bylo to juz bys mial po silniku ....
co do pisku to stawiam na pasek alternatora i pompy wodnej ......

a to dlatego ze sam ostatnio tak mialem ... potrzebowalem zdjac pasek ... potem go zalozylem i nagle zaczol piszczec ... zadne naciaganie i przestawianie nic nie dalo ... poszedlem kupilem drugi nowy zalozylem i spokuj .... poprostu pewnie ten pasek ma juz dosc ... a jak juz wymieniasz ten to jak masz wspomaganie na osobnym to tez zmien .. koszta nie duze okolo 15 zl a juz bedziesz mial spokuj ....

no chyba ze wyje ci rolka napinajaca od rozrzadu to wtedy reklamacja ...... dokladnie wsuchaj sie skad dobiega dzwiek ......ale napewno to nie pasek rozrzadu :)

pozdrawiam


---> Golf III 1.8 <---

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » śr mar 28, 2007 23:15

będę musiał tak właśnie zrobić!
pozdro ;-)



Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » czw mar 29, 2007 00:02

pasek rozrzadu na 100% nie. Po 1 ma zabki i nie bedzie piszczal, moze wyc jakies lozysko na ktoryms kole pasowym? Lub inny pasek. Jesli nawet piszczal by pasek tzn. ze musi sie slizgac a jesli sie slizga tzn. ze przestawia sie rozrzad a gdyby sie przestawil silnik by Ci juz nie pracowal :bigok: :bajer:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 29, 2007 18:48

Tak na 100 procent to właśnie pasek rozrządu wydaje taki świst. Zawsze jak jest nowy i szczególnie wtedy gdy jest za bardzo napięty. Po kilku dniach jazdy trzeba sprawdzić naciągnięcie i wyregulować na nowo. Jak to jest zwykła rolka to musi się dać skręcić na najdłuższym odcinku palcami o 90 stopni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » czw mar 29, 2007 18:54

jutro jade do mechanika zobaczymy co powie. bo oprócz tego świstu zrobi mi inne rzeczy. gościu miał w swoim życiu 11VW więc chyba zna się na rzeczy.
wielki dzięki zza wszystkie posty



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » czw mar 29, 2007 19:46

Paweł Marek pisze:Tak na 100 procent to właśnie pasek rozrządu wydaje taki świst. Zawsze jak jest nowy i szczególnie wtedy gdy jest za bardzo napięty. Po kilku dniach jazdy trzeba sprawdzić naciągnięcie i wyregulować na nowo. Jak to jest zwykła rolka to musi się dać skręcić na najdłuższym odcinku palcami o 90 stopni.
Potwierdzam, na 99% to bedzie zbyt mocno napiety pasek. Kiedys to przerabiałem, piszczało szczegolnie jak sie silnik nagrzał



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 447 gości