Korek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Korek

Post autor: Thug77 » śr mar 28, 2007 22:09

Witam mam pytanie dotyczące korka który znajduje się na skrzyni biegów(jasno zielony z czarną zatyczką)wiem że napewno jest on w silnikach 1.4 i 1.6,mianowicie co on zakrywa?to wlew do oleju od skrzyni czy może coś innego?pytam bo znajomy jezdził z otwartą tą czarną zaslepką przez jakiś czas,dzwonił do serwisu i powiedzieli mu ze powinna być zamknięta i niepowinno się nic stac jak była otwarta ale nie wyjaśnili od czego ona jest,powiedzieli że to żaślepka i tyle :),a wydaje mi się że skoro to moze być wlew do oleju to mogły dostac się jakieś paprochy między tryby i bedzie hardcore mylę sie???z drugiej strony jezdził tak odkąd kupił auto z 1,5 roku i nic się nie stało więc sam niewiem,ma ktos jakieś zdanie na ten temat?



matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

Re: Korek

Post autor: matelko » śr mar 28, 2007 22:32

Thug77 pisze:Witam mam pytanie dotyczące korka który znajduje się na skrzyni biegów(jasno zielony z czarną zatyczką)wiem że napewno jest on w silnikach 1.4 i 1.6,mianowicie co on zakrywa?to wlew do oleju od skrzyni czy może coś innego?pytam bo znajomy jezdził z otwartą tą czarną zaslepką przez jakiś czas,dzwonił do serwisu i powiedzieli mu ze powinna być zamknięta i niepowinno się nic stac jak była otwarta ale nie wyjaśnili od czego ona jest,powiedzieli że to żaślepka i tyle :),a wydaje mi się że skoro to moze być wlew do oleju to mogły dostac się jakieś paprochy między tryby i bedzie hardcore mylę sie???z drugiej strony jezdził tak odkąd kupił auto z 1,5 roku i nic się nie stało więc sam niewiem,ma ktos jakieś zdanie na ten temat?

witam ja to widziałem jak w warsztacie wymieniałem rozrzad i tam gosc ustawiał synchronizował z wszystkimi trybami a czy jest tam olej to nie wiem ja nie widziałem tam zadnego oleju ale lepiej zeby to było zamknite.pozdro


matelko

Awatar użytkownika
Seaman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Seaman » śr mar 28, 2007 22:35

to zaslepka gdzie sie ustawia znaki na kole zamachowym do rozrzadu (to komora sprzeglowa nie skrzynia)



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » śr mar 28, 2007 22:45

no tego to niewiedziałem,ale faktycznie z tego co mówił kumpel mogło to być otwarte od czasu kiedy wymienial rozrzad:) wiec rozumiem że jeżeli nie było to zaslepione przez jakiś czas to nic się faktycznie nie moglo stac nawet jak wpadło tam trochę kurzu i innych paprochów(tak przynajmniej twierdził typ w serwisie)??



Awatar użytkownika
Seaman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Seaman » śr mar 28, 2007 22:56

dokladnie



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw mar 29, 2007 06:40

Dokładnie tak jak poprzednicy piszą. Ta zaślepka zatyka otwór do komory sprzegłowej. Zatyczka jest po to żeby coś zamykać, więc lepiej jak jest zamknięta. Oczywiście od kurzu nie powinno nic się stać, ale lepiej żeby była zamknięta...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości