Zwarcie masy sondy lambda!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Zwarcie masy sondy lambda!!!!

Post autor: ćwikła » sob kwie 09, 2005 22:31

Taki bład wyskoczył mi na kompie w moim mk3...mechanik powiedział ze to normlane gdy mam gaz i ten bład bedzie zawsze bo kop gp zapisuje w momecie kiedy auto przechodzi z beznola na gaz...ale czy to norlmalne ..tak powinno byc czy mozna to jakos inaczej zobic aby tego błedu nie było



MarcingolF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 12:39
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: MarcingolF » ndz kwie 10, 2005 12:27

Mam teraz to samo w moim. Generalnie chodzi o nie prawidłową emulacje sondy przez co komputer ( ECU ) dostaje nieprawidłowe odczyty.Po zakupieniu auta zauważyłem ,że rano po odpaleniu strasznie nierówno chodzi itd. pojechałem na VAGa i tam stwierdzili błąd " nieprawidłowa mieszanka" , kumpel stwierdził ,że to wina gazu. Pojechałem do gazowników i tam gość zmienił emulacje ze standardowej na otwartą. Po tym na około miesiąc był spokój , ale teraz znowu mam ten błąd z sondy. W piątek jade tam jeszcze raz , może teraz co innego zrobią , nie wiem zobaczymy.


MarcingolF

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » ndz kwie 10, 2005 20:18

No własnie bo widzisz ja zauwazyłem jak zrobie restart kompa autko jest zwawsze i to bardzo odczuwalnie...widocznie przez to zwarcie komp podaje za mała mieszanke


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » ndz kwie 10, 2005 23:33

mam dokladnie to samo na kompie wyskakuje zwarcie do masy. a tez mam lpg. u mnie objawia sie to nierowna praca silnika na benzynie na wolnych obrotach przy rozgrznym slniku. pozatym jest ok. i co z tym zrobic??? zostawic czy cos zmienic?? ktos ma jakies rady??



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » ndz kwie 10, 2005 23:57

u mnie podobnie, tyle ze nie mam kompa do gazu, silnik na wtrysku, popdostu odlaczylem sonde, z rana parcuej w trybie awaryjnym, zreszto rowno pracuje tyle ze wiele pali, ale zaraz przelaczam na gas. Mysle ze trzeba bybylo zrobic ociecie w sondy wogole (jesli tez nie masz kompa do gazu) odciecie poprzez przekaznik.



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn kwie 11, 2005 11:50

Heh no ja własnei mam wsio na kompie


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości