Zapalanie Samochodu VW Passat B3 1.8B RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sphenops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 26, 2007 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zapalanie Samochodu VW Passat B3 1.8B RP

Post autor: Sphenops » wt mar 27, 2007 19:54

Witam
Mam taki problem ze ostatnim czasem mój passacik nie chciał zapalać wszystkie kontroli się paliły jak normalnie sie zapala samochód a on nic (oprucz specyficznego dzwieku chyba pompy paliwowej) pomagało mu popchanie go kawał i zaczynał palic. Aż do pewnego momentu aż juz mu nic nie pomagało.Kumpel powiedział mi że to rozrusznik na pewno, więc go dziś wyjełem i zobaczyłem czy chodzi na sucho ( chodzi bardzo ładnie Bendiks, elektromagnes(czy jakoś tak to się nazywa) więc przeczysciłem wszystkie przewody, zaśniedziałe, nawet wymieniłem tą kąncówkę żenską co wsówa się do bendiksa(to była dla mnie głowna przyczyna , pomogło mu zaczyna palic ale co jakiś czas ma jeszcze te problem, więc was proszę o pomoc co to może być???



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt mar 27, 2007 20:55

U mnie tez tak było czasmi zapalał od razu a czasmi nic sie nie działo. Po wymiani bendiksa na nowy wszystkie problemy ustały. Mysle ze on siebeidze zawieszał czasmi.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Sphenops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 26, 2007 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sphenops » wt mar 27, 2007 22:00

Możliwe że to może być to dlatego że gdy niechce mi zapalic otwieram machę i odpinam i podpinam ten kabelek do bendiksa i zaczyna mi palić.



Awatar użytkownika
Rumun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 28, 2005 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Rumun » wt mar 27, 2007 23:57

u mnie bylo tak samo a przyczyna to kostka elektryczna stacyjki
i od razu proponuje kupic drazsza niemiecka bo polskie sa bee
a jesli nie bedzie chcial odpalic to odepnij ten pojedynczy wtyk od rozrusznika i na wlaczonym zaplonie dotknij tam kabelkiem od + akumulatora az odpali a jesli odpali to niestety nie bedzie to bendiks rozrusznika
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sphenops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 26, 2007 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sphenops » czw kwie 05, 2007 11:34

Robiłem tak jak mówiłeś i odpalał, więc chyba nie jest to bendiks , ale od paru dni odpala mi cały czas więc narazie nie grzebie bardziej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 405 gości