Wywalił olej przez filtr oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wywalił olej przez filtr oleju

Post autor: Dziadol » wt mar 27, 2007 20:37

Witam serdecznie .
Mam taki nietypowy problem .Mianowicie wracając z pracy (MK3 GolfIII silnik ABD)nagle rozległ się pisk ,alarm o cisnieniu oleju.Zjechałem na pobocze podnoszę maskę a tam wszystko od oleju .Scholowałem auto do domciu i stwierdziłem ,ze olej wywaliło przez filtr oleju.Zaobserwowałem ,ze oring ,uszczelka przy filtrze oleju była tak-jakby wysunieta z jednej strony.Dodam ,że ujechałem zaledwie 2 kilometry i to mnie spodkało.
Znajomi mechanicy powiedzieli mi ze mogła się sypnąc pompka olejowa i nadmierne ciśnienie wywaliło uszczelkę przy filtrze.Dodam ,ze miałem z tym filtrem od samego poczatku problem bo lekko saczyło z pod niego lecz to było nieuciążliwe i były bardzo nieliczne wycieki .Przez rok dolałem zaledwie 300ml 400ml oleju.Za kilka dni bedzie auto sprawdzał znajomy mechanik.
I moje pytanie na co się ewentualnie przygotować i ile może kosztować ewentualna usterka
Za ewentualne sugestje bedę bardzo wdzieczny.

Pozdro......



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt mar 27, 2007 20:41

Dziadol pisze:mogła się sypnąc pompka olejowa
Z reguły jak pompa olejowa sie sypie to raczej ciśnienia nie daje...Może filtr był felerny.Ja bym zmienił olej i filtr i zobaczył co sie bedzie działo.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt mar 27, 2007 20:41

:goof: najpierw wymien filtr np mann i to na razie wszystko wcale nie jest poweiedziane że pompa walnęła :goof:



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » wt mar 27, 2007 20:43

Dziadol pisze:poczatku problem bo lekko saczyło z pod niego
Myślę, że ten filtr był źle założony lub wadliwy, zawsze przed wkręceniem filtra posmaruj oring olejem


one loVWe

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » wt mar 27, 2007 20:56

miałem podobny problem z Filtronem, co prawda oleju nie wywaliło ale cały czas leciało z niego jakby sie sam odkrecał



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » wt mar 27, 2007 21:12

ja mialem w mk3 problem z trzpieniem, na ktory nakreca sie filtr.Raz mi sie poluzowal, czego nie zauwazylem, filtr dokrecilem po wymianie, zapalilem silnik i nowy olej poszedl na podloge garazu.Sprawdz, czy ten trzpien Ci sie nie poluzowal.


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Dziadol » wt mar 27, 2007 21:16

Dzieki Panowie sliczne troszkę się uspokoiłem .
@bongo jestem laikiem w autach lecz także mi się wydawało ,ze skoro pompka siada to nie podaje ciśnienia.
ten co mi powiedział ,ze cisnienie wywaliło uszczelkę przy filtrze co z tym idzie ,ze walnieta pompa oleju to stawiam nad nim wielki krzyżyk.Zawsze wiedziałe ze tutaj są sami fachowcy.
@tomyart ja właśnie mam Filtrona tego dłuższego zawsze miałem Filtrona krótki i teraz takze taki zakupiłem .
czyli nie czekaćna mechaników mogę śmiało wymienić olej filkr (posmarować olejem oring @jawel ) i smigać Golfikiem dalej ?Zaobserwować czy wszystko Ok TAK?

A skoro by było coś nie tak np.z pompką oleju czy są jakieś słyszalne objawy w pracy silnika?

@DJ Tomekk czy paluchem wyczuje ,ze jest poluzowany ten palec trzpień??

Pozdro......



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt mar 27, 2007 21:22

[quote="Dziadol"](posmarować olejem oring[/quote]BEZWZGLęDNIE



wahareal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 08, 2007 11:53
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Post autor: wahareal » wt mar 27, 2007 21:26

Podzieelam zdanie kolegów najpierw wymien filtr oleju i zalej nowy olej. Ja miałem cos podobnego w swoim mk II. A przyczyną był wadliwie zmontowany fabrycznie filtr oleju. Dodam ze był on marki Filtron i od tego czasu nie zakłądam filtrów oleju do moich samochodów a nawet odradzam zakładanie innym. Warto dołożyc te 4-5 zł wiecej i kupic filtr np. MAN-a. W moim przypadku filt miał chyba za mała przepustowosc podczas oczyszczania oleju i cisnienie na króćcu doprowadzajacym olej do filtra z bloku musiało byc tak duże ze wywaliło mi prawie cały olej bokiem pod gumowym oringiem na połaczeniu z blokiem silnika. Po załozeniu nowego filtra Man-owskiego do tej pory nic sie nie dzieje...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 27, 2007 21:34

Dziadol pisze:ze walnieta pompa oleju to stawiam nad nim wielki krzyżyk.
nie stawiaj, pompa ma zawór upustowy no nie?
Poza tym co koledzy pisali częsta przyczyną 1,4 jest zatkana odma. Niby to się dzieje na mrozie zwykle, ale licho wie jak tam u Ciebie było rano. W końcu warto tą odmę oczyścić dla pewności.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt mar 27, 2007 21:53

A skoro by było coś nie tak np.z pompką oleju czy są jakieś słyszalne objawy w pracy silnika?


[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 22:14 ]
poczytaj na temat układu smarownia
Obrazek



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Dziadol » wt mar 27, 2007 23:02

Dziekuje ślicznie Panowie za wyczerpującą pomoc jestem naprwdę spokojniejszy
dzieki kol.@dziejo za udostepnienie tematu układu smarownia

Pozdro...



kluuzi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 06:35
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: kluuzi » śr mar 28, 2007 03:11

no wlasnie, u mnie tez cos podobnego bylo, co chwile wlaczala mi sie kontrolka i brzeczyk od oleju, pozniej zauwazylem ze oleju mi ubylo 1l na 100km, i zauwazylem w garazu ze z czegos kapie = filtr sie 2. raz sam odkrecil :(( - filtron , -wiec mam teraz man-a i zobaczymy jak on dziala.

I mam jeszcze takie pytanie, czy mozna na podstawke do filtra oleju w silniku ABS 1.8 zamontowac chlodniczke oleju z silnika 2.0, gdzie taka byla albo z diesla 1.9 ???

Z góry wielkie dzieki za info



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr mar 28, 2007 07:52

jak nie będzie to przytkana odma to zerknij na to co opisane poniżej
DJ Tomekk pisze:ja mialem w mk3 problem z trzpieniem, na ktory nakreca sie filtr.Raz mi sie poluzowal, czego nie zauwazylem, filtr dokrecilem po wymianie, zapalilem silnik i nowy olej poszedl na podloge garazu.Sprawdz, czy ten trzpien Ci sie nie poluzowal.
dokładnie jak luźny trzpień to jest kicha al luzuje sie przypadkiem kiedy na maxa sa
dokrecone filty oleju, a jak jest chłodniczka oleju to juz wogóle potrafi sie zluzować
gdy dowalne są na maxa filtr, chłodniczka jest dokrecona n tym trzpieniu taką dużą
nakrętką na klucz 30 lub nawet 32 (juz nie pamietam) a jak jestluz pomiedzy
chłodniczką oleju nawet jak filtr jest dokrecony to cieknie poniedzy nią a podstawą :bigok:

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 07:56 ]
kluuzi pisze:I mam jeszcze takie pytanie, czy mozna na podstawke do filtra oleju w silniku ABS 1.8 zamontowac chlodniczke oleju z silnika 2.0, gdzie taka byla albo z diesla 1.9 ???
da sie zamontowac ale sama chlodniczka t nie tylko
do tego przewody gumowe i inna podstawa bo trzpień jest dłuższy
tylko po co to robić ....?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 300 gości