Domykanie szyb z pilota

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piter20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 20, 2006 21:55
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Domykanie szyb z pilota

Post autor: Piter20 » pn mar 26, 2007 10:18

Witam!! Jaki muszę kupić przekaźnik żebym mógł z pilota domykać szyby?? I jeszcze jedno: do jakich kabli mam podłączyć czujniki ruchu?? Z czujnika wychodzą 3 kable: masa, +12 i wyzwalanie 0V. Nie wiem gdzie to wyzwalanie wpiąć?



Awatar użytkownika
jachukb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lut 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Bydgoszcz szwederko
Kontakt:

Post autor: jachukb » pn mar 26, 2007 10:55

WITAJ pierwsza sprawa jesli chodzi o domykanie !!!!! sam przekaznik nie pomoze w domykaniu szyb !!! najlepiej na allegro http://www.allegro.pl/item177257170_dom ... lejne.html ALE UWAGA jesli szyby beda chodzic ciezko to zapomnij ze to co jest na linku domknie ci szyby !!!!!! najlepiej poszukac cos z regulacia OBCIAZENIA !!!!!!!

[ Dodano: 26 Mar 2007 11:03 ]
a jesli chodzi o czujnik ruchu to tak plus po zalaczeniu alarmu czyli pojawia sie po zalaczeniu alarmu + albo - zalezy jaki masz alarm .A najprosciej wyzwolenie - podlacz pod wlacznik drzwi NAPISZ JAKI MASZ ALARM A NAPEWNO SZYBCIEJ DOJDZIEMY DO CELU :)



Piter20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 20, 2006 21:55
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: Piter20 » pn mar 26, 2007 11:12

Ja mam alarm MaxiCar 286-3702 Ale ja mam domykanie szyb w aucie tylko ze musze dluzej kluczyk trzymac przekrecony w zamku a chcialbym go podlaczyc pod centralke zeby móc domykac z pilota

[ Dodano: 26 Mar 2007 11:14 ]
Jak bys mógł to napisz mi dokładniej jak mam te czujniki ruchu podłączyć pod tą centralkę bo za bardzo nie wiem.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 26, 2007 11:29

Piter20 pisze:Ja mam alarm MaxiCar 286-3702 Ale ja mam domykanie szyb w aucie tylko ze musze dluzej kluczyk trzymac przekrecony w zamku a chcialbym go podlaczyc pod centralke zeby móc domykac z pilota
Przeczytaj w instrukcji jak jest rozwiazana sprawa impulsu na domykanie.
Jesli alarm podaje +12V to nie potrzeba zadnego przekaznika. No i w ogole nie wiadomo czy jest oddzielny przewod do tego, czy moze alarm podaje poprostu dluzszy impuls na kabel steruracy zamykaniem.. Napisz cos wiecej.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
jachukb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lut 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Bydgoszcz szwederko
Kontakt:

Post autor: jachukb » pn mar 26, 2007 13:18

WITAM jesli centralka posiada wyjscia na centralny zamek OTWORZ ZAMKNIJ 2 dodatkowe przewody to bez problemu podlaczysz :) a jesli nie, mozesz zastosowac impuls np z syrenki jesli po zalaczeniu wydaje jakis dzwiek

[ Dodano: 26 Mar 2007 13:43 ]
zerknij to ma 3 stopniowa regulacje obciazenia !!!! http://www.starmach.pl/sklep/index.php? ... SZYB-MPW-2



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 26, 2007 17:07

Piter20 pisze:Witam!! Jaki muszę kupić przekaźnik żebym mógł z pilota domykać szyby?? I jeszcze jedno: do jakich kabli mam podłączyć czujniki ruchu?? Z czujnika wychodzą 3 kable: masa, +12 i wyzwalanie 0V. Nie wiem gdzie to wyzwalanie wpiąć?
do podłączenia centralnego zamka wykorzystujesz schemat opisany "sterowanie plusem" , nie "zamek pneumatyczny" mimo że taki jest o ile masz orginalny. Otwieraniie do zielonego, zamykanie do szarego kabla w wiązce drzwiowej.
Co do domykania szyb gorsza sprawa, masz tam kanał dodatkowy, ale nie wiem czy możesz ustawić na nim odpowiednio długi impuls, który musi wynosić tyle ile trwa zaknięcie szyb czyli ok 5-7 s (jeśli jest też dach elektryczny to 15s). Impuls z tego kanału jest minusowy i i do zamiany go na plus który jest wymagany służy przekaźnik o ktory pytałeś, po odpowiednim połączeniu zwany przerzutnikiem. Jeśli alarm nie daje tak długiego impulsu to najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest zwrócenie i kupienie takiego z funkcją domykania. Bo poco kupować następny sterownik do samego domykania, skoro wiekszość alarmów to ma.

[ Dodano: Pon Mar 26, 2007 5:09 pm ]
A co do czujnika ruchu to nie masz orginalnej wtyczki do centralki alarmu? Powinna być jheśli alarm razem z czujnikiem kupowałeś.

[ Dodano: Pon Mar 26, 2007 5:11 pm ]
Ten model o oczko wyższy ma już to co trzeba do szyb http://www.altad.com.pl/index.php?product_id=195


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomek 80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2007 16:30
Lokalizacja: limanowa

Post autor: tomek 80 » wt mar 27, 2007 10:27

witam mam pytanko mam golfa 3 z modulem domykania szyb "konfort" i alarm legenford f-14 podobnoz mozliwosci podieciaszyb tylko nie wiem jaktozlaczyc bow instukcji dos nigdzie sie nie doczytalem moze ktos tojuz robiljak tak to jak co do czego podlaczyc z gory dziekuje



Piter20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 20, 2006 21:55
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: Piter20 » wt mar 27, 2007 18:54

no właśnie w centralce nie mam oryginalnej wtyczki. Z czujników wychodzą 3 przewody i nie wiem gdzie je wpiąć



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 27, 2007 20:07

Ciżężko wymyślić. W centralce do podłączenia czujników powinno być gniazdko z trzema, lub jak masz w nim prealarm z czterema pinami. Który jest masą a który plus12V to sprawdzisz miernikiem. Pozostałe dwa sprawdzisz metodą prób i błędów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sapin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 18:08
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Post autor: sapin » czw wrz 20, 2007 17:18

Pozwolicie, że wznowie ten temat ale wyśle także schematy które dostałem wraz z alarmem i czujnikami.

w załącznikach przesyłam 3 schematy łączeniowe do centralki alarmowej MOSAD.... mam kilka pytań... jeśli ktoś zna na nie odpowiedź a myślę, że taka osoba się znajdzie, to proszę o odpowiedź.

A oto moje problemy:
- w które miejsce dołączyć przewód biały wychodzący do stacyjki?
- która konfiguracje podłączenia siłowników zamka centralnego najlepiej wybrać?? (auto dwudrzwiowe)
- i gdzie podłączyć przewód biały z czujnika ultradźwiękowego ( w nawiasie jest napisane, (wyzwalanie 0V ), ale nie czaje o co chodzi )

Jeszcze jedno takie poboczne, na schemacie pokazane jest podłączenie centralki do zapłonu tzw. "odcięcie zapłonu", jednakże moje auto jest w dieslu podobno zastępczo do "odcięcia zapłonu" stosuje się "odcięcie pompy paliwowej" w dieslach. Jeśli można podłączyć pompę paliwową w podobny sposób to proszę o komentarz i dokładny opis.

[ Dodano: 20 Wrz 2007 19:30 ]
a oto i fotki: Obrazek Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości