Climatronic chyba nie dziala Pomoc w diagnozie mile widziana

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Climatronic chyba nie dziala Pomoc w diagnozie mile widziana

Post autor: Marifex » ndz mar 25, 2007 23:38

Witam

Kilka miesiecy temu zakupilem golfa, poczytalem o climatronoicu troche (takowego mam) i do dzis jezdzilem na ECON, czyli sprezarka byla wył tem wszystko chodzilo
Dzis załączylem auto tem skoczyla na 22 stopnie i dmuchawa na 4 kreski, zmiejszylem tem na LOW, dziwi mnie ten zakres ponizej 18 stopni tylko LOW (rozumiem ze wtedy powietrze jest naprawde chłodne jak chodzi klima), i mam wrazenie ze leci chlodne powietrze ale jego tem jest taka sama jak na ECON Skad wniosek ze sama klima jako tako nie chodzi

Dodam ze samo dzialanie urzadzenia jest prawidłowe Teraz pytanie:

Gdzie szukac usterki i co spr napewno poziom gazu w ukladzie Da sie to zrobic vagiem?
Nie chcialbym zeby sie powtorzyla historia z poprzedniego auta paska B4 musialem wymienic sprezarke, przewod od niej, nabic gaz i jeszcze filtr koszt okolo 900zł :crazy:

Z góry dzieki za sugestie



greg

Post autor: greg » ndz mar 25, 2007 23:48

Zapłon wyłączony. Nacisnąć rónocześnie guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON] i przytrzymać minimum 3 sekundy. Trzymając przyciśnięte włączyć zapłon. Diagnoza zostanie przeprowadzona. Na koniec na wyświetlaczu climatronica po prawej stronie pojawi się liczba błędów a po lewej stronie kod błędu. Przełączamy pomiędzy nimi guzikiem [temperatura +]

By wywołać pamięć błędów w climatronicu należy nacisnąć i przytrzymać na dłużej niż 3 sekundy guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON]. Po lewej stronie zobaczymy liczbę trzycyfrową a po prawej liczbę 00. Poprzez naciśnięcie guzika [temperatura +] przełączamy do następnego błędu. Gdy z lewej strony pojawi się kod 000 znaczy, że nie ma więcej błędów. Przytrzymując guzik [ECON] na dłużej niż 3 sekundy czyścimy pamięć błędów. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do normalnego trybu climatronica.

Znane nam kody błędów:
000 Koniec listy błędów
306 czujnik temperatury w zderzaku
444 żadnych błędów w pamięci
511 czujnik temperatury w obszarze nóg

:arrow: Kody climatronic - Passat B5 3B

By wejść do trybu serwisowego należy równocześnie nacisnąć [ECON] + [Temperatura -] + [Nawiew -]. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do trybu normalnego.

00 Suma, 0=maksymalne chłodzenie, 255=maksymalne grzanie
01
02 Średni index naświetlenia słonecznego
03 Aktualny index naświetlenia słonecznego w mW/cm2
04 Średnia temperatura wg. czujnika w zderzaku
05 Aktualna temperatura wg. czujnika w zderzaku
06 Temperatura w komorze powietrza zasysanego
07 Temperatura nawiewu obszar nóg
08 Temperatura nawiewu środek
09
10
11 Temperatura V68 0=maks.ciepło, 255=maks.zimno
12 Praca nawiewu centralnego V70, 0=nogi/odmrażanie szyby, 255=środek
13 Obieg powietrza, 0=zamknięty, 255=otwarty
14 Praca nawiewu nogi/odmrażanie szyby V85, 0=nawiew na przednią szybę, 255=nawiew na nogi
15 Czas pracy silnika od uruchomienia
16 Prędkość w km/h
17
18
19 Przyczyna wył. kompresora klimatyzacji, 0=brak, 5=zbyt niskie obroty, 6=ECON, 7=OFF
20
21 ? Zaczyna się od 0
22
23
24
25 Ustawienie V68 w pozycji ciepło
26
27 Ustawienie V68 w pozycji zimno
28
29
30
31 Ustawienie V71 w pozycji zamknięty obieg powietrza
32
33 Ustawienie V71 w pozycji otwarty obieg powietrza
34 Ustawienie V85 w pozycji nawiewu na szybę.
35
36 Ustawienie V85 w pozycji nawiewu na nogi
37 Czas postoju w minutach (zapłon wył.) od 0 do 240 minut
38
39 Czas od włączenia zapłonu w cyklach 4-sekundowych
40
41
42
43
44

V85 Mechanizm przełączający nawiew między obszarem nóg a szybą (tryb odmrażania)
V70 Mechanizm nawiewu centralnego
V68 Mechanizm kontroli temperatury
V71 Mechanizm zamkniętego/otwartego obiegu powietrza


tyle co na razie mogę podać z forum passata - skopiowany wpis Kubelt

[ Dodano: Nie Mar 25, 2007 11:52 pm ]
a tak wogóle to śmignij na kontrolę środka chłodniczego



Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » pn mar 26, 2007 08:55

Zrobiłem diagnoze (całkiem fajny bajer, dzieki za podpowiedz)

Ale wyskoczylo z lewej strony kod 444 - żadnych błędów, a z prawej 02
Według tego co napisales prawa cyfra odpowiada za liczbe błędów (niby 2) ale jak chcialem je przejrzec (tem+) nic sie nie przestawialo a jak chcialem wykasowac ECON zaraz wracał do normalnego trybu

Reasumując sadze ze poprostu brak błędów, urzadzenie sprawne Teraz pasowało by sprawdzic poziom płynu chłodzącego i ewentualnie szukac dalej wtedy (oby nie) Chyba ze vagiem cos zobacze?

P.S mam jeszcze inny denerwujacy kłopot Mianowicie za kazdym wł zapłonu pika mi ten serwis smieszny (mam mocno rozbudowany komputer pokładowy) Wiesz jak sie zabrac za skasowanie tego, tak krok po kroku Wiem ze vagiem mozna, tylko probowalem wczoraj ale mam strasznie okrojona wersje Bede wdzieczny za wskazówke

POZDRAWIAM



greg

Post autor: greg » pn mar 26, 2007 16:19

Marifex, serwis kasujesz tak samo jak i w licznikach bez FIS
czyli przyciskami kasowania dziennego licznika i przestawiania godziny

[ Dodano: Pon Mar 26, 2007 4:29 pm ]
444 keine Fehler gespeichert - czyli brak błędów



Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » wt mar 27, 2007 00:09

Byłbym bardzo wdzięczny jak byś sie podzielił wiedza jak to sie robi (u mnie jest jeden przycis od godziny i jeden od licznika dziennego zeby go zresetwoac, ale to standard)

tzn jaka kolejnośc postepowania zeby wykasowac ten meczacy serwis. Gdzies wyczytalem ze te serwisy sie ustawia na kilometry, na 365 dni itp :bigok:

Z góry dziekuje za odpowiedz

[ Dodano: 27 Mar 2007 00:38 ]
Udalo mi sie znalesc cos na forum

Inspekcja skasowana DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIE greg POZDRAWIAM :okej:

P.S musze jeszcze sie uporac z klima, jak spr poziom plunu napisze czy to tylko to, czy dalsze poszukiwania



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości