gasną kotrolki, nie zapala???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » śr mar 21, 2007 22:44

Witam ponownie.
Dzisiaj do próby odpaliłem samochód i obserwowałem. No i niestety. Pierwsze co zauważyłem to takie krótkotrwałe jakby zaniki napięcia: na ułamek sekundy jakby wszystko przygasało i wracało do "normy". Napisałem "normy" w cudzysłowie, bo niestety wygląda to tak, że powoli w czasie chodzenia auta znów wszystko mi słabło: wycieraczki coraz wolniej chodziły, elektroniczne zegary na liczniku bladły (gasły), radio mi się na chwilę wyłączyło. No i jest tak, że przy włączeniu większej ilości urządzeń, które pobierają prąd inne urządzenia tracą moc. Szczególnie było to widoczne przy odkręcenia dmuchawy na full, to bladły mi wtedy te zegary w liczniku, po wyłączeniu dmuchawy, znów jakby trochę nabieaqły mocy.
Piszesz, że regulator napięcia. Ale czy jeśli spiepszony byłby regulator napięcia, to mogło by się stać tak, jak wczoraj mi się stało, że nagle wszystko zaczęło działać? Na moje oko, jak taki regulator się zepsuje, to koniec, a nie że po przejechaniu 4 km nagle się naprawia...
Aha, klemy poczyściłem papierem ściernym i posmarowałem wazeliną. Żadnej poprawy.


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » czw mar 22, 2007 00:55

Kumpel miał to samo w Ibizie. Winny był jeden z przewodów idący do alternatora (cienki). Jak chodził na wolnych obrotach to powoli gasły wyświetlacze, lampy a w końcu i silnik. Gdy trzymało sie silnik na obrotach to można było jeździć. Przewód był przełamany, puścił więc nowy i wszystko gra.



Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » czw mar 22, 2007 04:58

No nie wiem, :kupa: a nie masz jakiegoś znajomego, od którego mógłbyś pożyczyc regulator do sprawdzenia. I sprawdź naciąg paska klinowego.
A ja mam taki problem, wczoraj jadąc do pracy dwa razy zgasły mi kontrolki, radio, samochód na chwile stracił prąd. Dziś zmieniając na światła długie znowu, po wyłączeniu i ponownym włączeniu już było dobrze. Połączenie klem jest dobre. Czego to może być przyczyna???



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

Post autor: bufu » czw mar 22, 2007 09:04

człowieku piszesz "No nie wiem, a nie masz jakiegoś znajomego, od którego mógłbyś pożyczyc regulator do sprawdzenia." szlak mnie trafia jak słysze takie osoby - jak ci piszą wymień regulator lub aku to zrób to a nie płaczesz . jak cie nie stać na regulator za 25-50 zł to kup se rower najlepiej tam zainwestujesz 20 zł na rok w oponę ( 1) coby oszczędzić i bedziesz śmigał jak tralala :)



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » czw mar 22, 2007 15:48

A wiecie co jeszcze ciekawego zauważyłem?
Powiedzcie mi, czy gdyby był spiepszony alternator, to nie powinna w takim wypadku świecić na zegarze kontrolka z akumulatora? Bo mi nie świeci. Tylko raz się zapaliła przedwczoraj, jak już na sam koniec wszystko gasło, to wtedy zapaliła się ona razem z lampką z ABSu i z oleju.


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » czw mar 22, 2007 21:43

przeczytaj moją poprzednią odpowiedź na Twój temat. Jestem pewien że masz przełamany przewód. Wtedy właśnie kontrolka nie świeci a ładowania brak.



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn mar 26, 2007 00:41

Okazało się, że padł regulator napięcia. Akumulator w ogóle nie dostawał prądu z alternatora.
Koszt nowego 130 zł. (w tym robocizna) :(


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » pn mar 26, 2007 14:05

Ozi80,
Jak dobrze radziłem. Co do regulatora to przepłaciłeś, wymienić sam mogłeś potrzebny jest tylko śrubokręt gwiazdkowy. Ja za jeden płaciłem 24 lub 28 zł a za drugi w innym sklepie i inego producenta 35zł, ale za regulator "Hella" krzykneli 90 zł, więdz zrezygnowałem. :pub:



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn mar 26, 2007 15:39

WRX pisze:Ozi80,
Jak dobrze radziłem. Co do regulatora to przepłaciłeś, wymienić sam mogłeś potrzebny jest tylko śrubokręt gwiazdkowy. Ja za jeden płaciłem 24 lub 28 zł a za drugi w innym sklepie i inego producenta 35zł, ale za regulator "Hella" krzykneli 90 zł, więdz zrezygnowałem. :pub:
Że tak powiem było już "po ptokach". Zostawiłem im samochód na warsztacie, żeby mi to zrobili i już. Jak po niego przyjechałem po kilku godzinach, to było już wszystko zrobione i zaśpiewali 130 zł. Powiedzieli tylko, że była wsadzona poprzednio jakaś podróba, a teraz wsadzili oryginał.
Zauważyłem teraz po wymianie tego regulatora napięcia jedną ciekawą rzecz. Rośnie mi szybciej temperatura silnika (to chyba dobrze), a termostatu mi przecież nie ruszali (był wymieniany parę miesięcy temu). Omamy mam, czy może to być w jakiś sposób wytłumaczalne?


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » wt mar 27, 2007 15:41

Cieplej się zrobiło, kilka dni temu to 8-11 stopni i zimny wiatr. Wczoraj chyba 14 stopni dziś 16, i bez wiatru. Mój golf też się szybciej nagrzewa.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 475 gości