Bardzo powazny problem z ukladem chlodzenia!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bardzo powazny problem z ukladem chlodzenia!!!

Post autor: Marioo » ndz mar 25, 2007 22:29

Moj problem polega na tym ze:
jade sobie dzis do szkoly wszystko ok a parkujac pod szkola patrze a tu dym z pod maski(para), gasze silnik otwieram maske i patrze widze ze paruje z za silnika po samchode mokro w ciagu 2 minut caly plyn na ziemi. Scholowalem samochod na kanal wchodze pod niego w celu poszukiwania przewodu wodnego z dziura albo cos w tym stylu a tu sie okazuje ze plyn wywalilo ale z takiego jakby korka z tylu silnika na bloku, biala jakby zatyczka albo cos nie wiem jak to nazwac wiem ze sa 2 (patrzac z tylu silnika to z lewej cieknie). Dodam ze silnik jest 2E, przebieg 250000 93r. dodam jeszcze ze wyciek zlokalizowalem potym jak nalalem wody i na wylaczonym silniku wyciekla wlasnie z tego miejsca poprostu splynela ze zbiorniczk do silnika i na ziemie. Co to moze byc. mam nadzieje ze silnik nie poszedl sie *****. Pilne i bardzo powazne.



markus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 26, 2007 10:59
Lokalizacja: piława
Kontakt:

Post autor: markus » ndz mar 25, 2007 22:33

jaki jest to silnik podaj pierwsze trzy litery z numeru silnika


markus

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz mar 25, 2007 22:35

napisalem Gti 2.0 8v o oznaczeniu 2E



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 25, 2007 22:38

markus pisze:jaki jest to silnik
napisał, 2E.
Pewnie jakiś zaślepiony otwór montażowy. Jakoś nie kojarzę gdzie on jest nie miałem potrzeby w swoim tam zaglądać. Nie sądzę żeby to był problem. Trzeba zatkać nową zaślepką i pewnie tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz mar 25, 2007 22:54

Na zdjeciu zaznaczam ta zaslepke tylko ze ta co u mnie cieknie jest z drugiej strony ale wyglada tak samo, tak jak pisalem jest to z tylu silnika pod kolektorem wydechowym.
Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 25, 2007 23:02

Nie słyszałem o takiej awarii ale nie wygląda to poważnie, trzeba zasięgnąć informacji (może ktoś się jeszcze wypowie), ale podejrzewam że jedyny problem jest taki że do zaślepienia na nowo nie możesz jeździć. Gdyby to było spowodowane jakimś nadmiernym wzrostem ciśnienia w układzie (uszkodzony zawór w korku od płynu), to raczej gdzieś na wężach by puściło. A tu to chyba mało szkodliwy pech i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz mar 25, 2007 23:07

No wlasnie sie troche zestresowalem tym ze wlasnie tam wywalilo, z tego co mi sie wydae ale nie moge znalezc nigdzie opisu to to jest zabezpieczenie bloku silnika np. w zime jak zamarznie plyn to rozwala wlasnie to a nie peka blok, tylko pytanie dlaczego to wywalilo, zrobilo sie to jak zatrzymalem samochod po przejechaniu ok 30km, ale nie spojzalem na jedna rzecz nie wiem czy sie plyn zagotowal bo nie spojzalem na wskaznik, do tej pory nie mialem problemow z temperatura plynu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 25, 2007 23:25

Zajrzałem do ETKI, znalazłem takie zaślepki na rysunkach do 1,4 i VR6 są takie same i mają numer 059103113. I sa przeznaczone do motnowania jako nadwymiarowe po zmianie. do 2l nie znalazłem ale napewno rzecz jest do kupienia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn mar 26, 2007 05:07

W większości silników występują takie zaślepki. Ich zadaniem jest właśnie zabezpieczenie bloku przed pęknięciem w razie zamarznięcia wody.Kup zaślepkę, , wbij i powinno być dobrze. Być może była źle założona.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn mar 26, 2007 06:29

ok dzis podjade do serwisu bo pewnie to nie jest drogie, moze ja ze straosci wywailo troche lat juz ma a zmieniana tio chyba nie byla. Dzieki pozdrawiam.



Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Post autor: byczkins » pn mar 26, 2007 09:36

Mały off top

Marioo, gdzie kozystasz z kanału w Wawie? szukam jakiegoś wolnostojącego?


CRO 2007: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1237676#1237676

Mein golfer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=655275&highlight=#655275

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn mar 26, 2007 18:26

ja wjezdzalem u wujka na kanal taki prywatny i malutki, da sie tam zajzec pod samochod ale robic cos pod samochodem to juz ciezko. A co do sprawy to chyba zostalo zrobione bedzie jutro wyjazd i zobaczymy czy nie wywali znowu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości