Spadaja obroty silnika POMOCY !!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemopiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 08, 2006 04:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Spadaja obroty silnika POMOCY !!!!

Post autor: przemopiek » ndz mar 25, 2007 05:00

Mam mały albo i duży problem mianowicie ( juz kiedyś o tym pisałem ) spadają mi obroty przeważnie jak jest wilgotno i deszczowo, no i rano jak odpalam to przez jakiś cza nierówno pracuje. Wymienione kable na barumy świece maja 1500 filtry wymienione, byłem na komputeże i nic nie znależli. Co to może być.
Wyczyszczona kopułka i palec, mechanik odradzał wymiane.
Pomózcie bo mnie juz trafia


przemo

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 25, 2007 09:11

nic nie wspominasz o cewce a szkoda od tego bym zaczął to jest podstwowy element układu zapłonowego
jako ze jestem górnikiem :D ODKOPAłEM cos takiego
http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?p= ... 48ff9c5e35



przemopiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 08, 2006 04:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: przemopiek » ndz mar 25, 2007 14:37

Oki już sprawdzam zobacze czy pomoże.
Dzięki puki co za pomoc


przemo

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » ndz mar 25, 2007 17:50

Siemanko

Miałem tak samo jak Ty. W ciągu jakiegoś pół roku podczas deszczu zrobiło mi się tak ze 2 razy. A kable, swiece, kopułka, palec były całkiem niedawno wymieniane i to na takie przyzwoitych marek (ngk, beru, bosch).
Za pierwszym razem o mało szlag mnie nie trafił. Od razu się zatrzymałem, zgasiłem Golfiego i wykonałem dziwny gest rozpaczy, który o dziwo zadziałał. Mianowicie:
W bagazniku woże zawsze taki polepszacz styku w sprayu (z takich lepszych, nie pamiętam nazwy ale w castoramie mała puszka kosztowała niecałe 20 zeta); podniosłem maskę i wypiąłem dwie duże, płaskie wtyczki podłączone pod monowtrysk (jedna to silniczek krokowy a ta druga to nawet nie wiem od czego); delikatnie spsikałem każdy z wypiętych elementów; przymknąłem maske by nie padało na silniczek i zapaliłem sobie fajkę jak prawdziwy mechanior :smoke: ; po odczekaniu tych kilku minut (podobno dobrze jak ten polepszacz troche odparuje zanim sie połączy wtyczki spowrotem) powpinałem wtyczki spowrotem i odpaliłem.
Ku mojem zdziwieniu Golfi znów zaczął pracować "jak ta lala". Problem powtórzył się ponownie po jakimś czasie ale zastosowałem ta sama kuracje która na razie zdaje egzamin.

W sumie to się nie znam na mechanice i tak naprawdę to nie wiem nawet co dokładnie zrobiłem i czy da się to zakwalifikować jako naprawę :hmm:
Ale zadziałało i o to chyba chodziło.

Dlatego proponuje spróbować, bo metoda co prawda niezbyt naukowa ale za to tania i cyba bezpieczna dla autka.

pozdrawiam
mariusz



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz mar 25, 2007 20:29

napisz jak ten plyn sie nazywa
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 25, 2007 21:49

napisz jak ten plyn sie nazywa
możesz zakupic równiez elektrosol swego rodzaju separator wilgoci jest on w sprayu skuteczny w działaniu ale faktycznie MARYJAN poruszył tu doć istotną kwestię



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » ndz mar 25, 2007 22:25

Właśnie wracam z parkingu.
Byłem sprawdzić co to za "magiczny środek" i faktycznie tak jak kolega wspominał to ELEKTROSOL. Chyba naprawde działa bo można gołym okiem zauważyć jak w momencie gdy psikając, łączy się z metalowym stykiem to widać jak wchodzi z nim w jakąś reakcje (przez momencik widać jak zaczynają powstawać takie dziwne bąbelki. Tak jakby się wżerał).



przemopiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 08, 2006 04:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: przemopiek » pn mar 26, 2007 11:52

Dzięki za pomysł jak wypróbuje to dam cynk czy działa.


przemo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 175 gości