Centralny zamek z pilota nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Centralny zamek z pilota nie działa

Post autor: Jowisz » sob mar 24, 2007 19:15

Witam,
Mam taki problem nie moge otworzyc samochodu, zamknąłem go centralem z pilota, i nie wiem czemu nie chce się otworzyc, jak przekręcam kluczyk to rygiel wyskakyje ale drzwi są dalej zablokowane, jedne i drugie, w bagażniku w ogóle nie mogę przekręcic zamka, chyba jest zapieczony, nie wiem jak się dostac do samochodu ?

I co z tym zrobic ?

Nie wiem czy jest to fabryczny central, gof jest z 92 chyba wersja GL, bo nie miałem żadncyh oznaczeń.


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob mar 24, 2007 21:00

wymień baterię w pilocie, powinno pomóc

im słabsza bateria, tym mniejszy zasięg pilota


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » sob mar 24, 2007 22:29

Co do pilota to jest ok, sprawdzałem drugim, po za tym zawsze mogłem otworzyc kluczykiem a awaryjne się zapalają jak naciskam przycisk.

Dostałem się w końcu do samochodu przez bagażnik, i jak przekręce kluczyk w stacyjce i wtedy podniosę rygiel do góry to mogę otworzyc drzwi, jeśli je znowu zamkne czy to z pilota czy to z kluczyka to już nie mogę ich otworzyc
Może to kogoś trochę naprowadzi, może to tylko jakiś bezpiecznik, będe w stanie sprawdzic to dopiero w pon.

Najgorsze jest to że wlew paliwa też mam na central i nie moge się do niego dostac, naszczęście trochę wachy jeszcze mam


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob mar 24, 2007 22:53

zdejmij tapicerkę z drzwi od strony kierowcy i tam będziesz miał styki z kablami do głównego siłownika centralnego zamka - przeczyść je i zobacz, czy pomogło

chyba, że może ktoś inny coś lepszego doradzi


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » sob mar 24, 2007 23:04

Paweł Marek pisze:Trochę to wszystko dziwne bo podniesiony rygiel chyba = otwarty zamek. Jeśli działa blokada to rygla nie da się podnieść.
No właśnie rygiel idzie do góry jak przekręcę kluczyk i jak podnoszę go ręką też bez problemu idzie do góry a drzwi są dalej zablokowane, tylko jak już przekecę kluczyk w stacyjce to wtedy mogę dopiero odblokowac drzwi


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
bieniek1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 959
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:28
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: bieniek1984 » sob mar 24, 2007 23:53

moze masz cos z zamkiem albo ciaga padly albo nie wiem rozkrec boczki i zoabcz co sie dzieje


jest Golf 4 ALH + jednomas + 0.260+ gtb2056v + fmic+ chip
jest wsk 125
był Golf 2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... ieniek1984" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » ndz mar 25, 2007 08:05

prezesso25 pisze:zdejmij tapicerkę z drzwi od strony kierowcy
bieniek1984 pisze:rozkrec boczki
No taki mam zamiar ale niestety dopiero jutro będe mógł się tym zająć
bieniek1984 pisze:moze masz cos z zamkiem
Powiem więcej napewno mam, dlatego założyłem ten temat :) a tak na serio to zastanawia mnie to, że nie mogę otworzyć normalnie kluczykiem ani od środka jak podniosę rygiel ręką ale jak już przekręcę stacyjkę to wtedy mogę, może to właśnie ten główny siłownik centralnego zamka jak pisze prezesso25


A teraz druga sprawa czy mogę się jakoś dostać do wlewu paliwa nie rozwalając tej klapki i nie uszkadzając lakieru lub czy w jakiś inny sposób mogę dolać paliwa do baku ?


VW Golf propably the best car in the World !!!

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » ndz mar 25, 2007 14:08

Jowisz może masz słabą baterię u mojego ojca w BMW E-34 było to samo jak bateria padła były te same objawy.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » ndz mar 25, 2007 14:37

KONDZIO pisze:Jowisz może masz słabą baterię u mojego ojca w BMW E-34 było to samo jak bateria padła były te same objawy.
Raczej nie, bo nie mogę otworzyć zamka kluczykiem a to raczej nie ma nic wspólnego z batrią. Wcześniej normalnie otwierałem z kluczyka.


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 26, 2007 08:17

Jowisz pisze:A teraz druga sprawa czy mogę się jakoś dostać do wlewu paliwa nie rozwalając tej klapki i nie uszkadzając lakieru lub czy w jakiś inny sposób mogę dolać paliwa do baku ?
Jesli jest to fabryczny central to - http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?85,0

Niezaleznie od centrala zamek powinien sie otworzyc mechanicznie. Piszesz, ze nie mozesz sie dostac do auta, ale zaplon jakos wlaczasz :-k Musisz chyba rozebrac dzwi, bo to naprawde dziwna sprawa.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pn mar 26, 2007 09:40

inek01 pisze:Piszesz, ze nie mozesz sie dostac do auta, ale zaplon jakos wlaczasz
Dostałem się w końcu przez bagarznik i jak już przekręciłem kluczyk w stacycjce i podniosłem rygle to mogłem otworzyc dzrzwi wcześniej nie, teraz normanline zamykam i otwieram kluczykiem tylko że pojedyńczo,

Też mnie to zastanawia że jak próbowałem otworzyc kluczykiem i rygle się podnosiły to drzwi dalej były zablokowane, wcześniej wszystko dziłało tzn. otwierałem kluczykiem wszystko jak przekręcałem w drzwiac kierowcy

Dzięki za ten link do wlewu paliwa i za zainteresowanie moim tematem

P. S. Bezpieczniki są ok, sprawdzałem, będe grzebał dalej z tymi drzwiami


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 26, 2007 10:09

Co do otwarcia po wlaczeniu zaplonu:
12 sekund po zamknieciu auta centralny jeszcze raz zalacza pompke, doryglowuje drzwi i zalacza blokade. Jesli teoretycznie przekrecisz zamek na otwartych drzwiach kierowcy (reszta juz sie zamknie) wsiadziesz do srodka i zamkniesz drzwi. 12 sekund drzwi kierowcy sie same zarygluja i jestes w pulapce. nie mozesz wyciagnac rygla. Po wlaczeniu zaplonu wylacza sie blokada i mozna juz odryglowac i otworzyc drzwi.
U Ciebie jest o tyle dzwiwna sprawa ze jest rygle mozna wyciagnac :-k


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pn mar 26, 2007 10:24

Aha no to już rozumiem dlaczego mogłem otworzyc dopiero po przekręceniu zapłonu ale rygle wychodziły w jedncyh i drugich drzwiach,
Z tego co pisałeś w tamtym temacie toxicpage wynika że alarm mam niefabryczny bo jest połączony z centralnym i otwierałem samochód pilotem a to 92 r. produkcji więc może ktoś coś kiedyś namieszał podłączając alarm

Teraz jadę zatankowac :jezor: później będę rozbierał drzwi, może coś z tego wyjdzie ale coś czuję, że bez pomocy elktryka/elktronika się nie obejdzie, bo sam się kompletnie w takich sprawach nie orientuję


VW Golf propably the best car in the World !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 293 gości