Jak świecą takie lampy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak świecą takie lampy?

Post autor: klekocix » sob mar 24, 2007 16:55

Witam :)

Podobają mi się takie lampa jak w linku poniżej i chciałbym sobie takie sprawić.
http://www.allegro.pl/item176675307_nie ... kowa_.html

Pytanie tylko moje brzmi jak one świecą? Czy zewnętrzne lampy to standartowe do jazdy w nocy a wewnętrzne to światła długie? Czy też to są halogeny? Bo martwię się że po zamontowaniu takich wewnętrzne światła nigdy nie będą używane, bo moje auto nie posiada halogenów...

Czy potrzeba do nich jakiś specjalnych żarówek?

Oraz czy przy montażu trzeba coś przerabiać?

Będę wdzięczny za podpowiedź :pub:



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » sob mar 24, 2007 17:06

witam, na tym linku to tzw lampa projektorowa. to "normalna" tyle ze troche inaczej wyglada. o ile sie dobrze orientuje to te wieksze sluza do jako swiatlo mijania a te mniejsze jako swiatla drogowe. zasada dzialania jak w golfie mk2 z 4 lampami. mam nadzieje ze moglem ci pomoc,pozdrawiam :bigok:


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

kreto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 22:26
Lokalizacja: Friedberg

Post autor: kreto » sob mar 24, 2007 17:51

kolega ma racje z zasada dzialania ale ta mniejsza (zewnetrzna) to jest swiatlo mijania a ta wieksza to drogowe.

[ Dodano: 24 Mar 2007 16:57 ]
a i do tych lamp nie musisz posiadac insalcji z halogenami. tam sa tylko drogowe i mijania. milego montazu.


POZDROWIONKA

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jeszcze jedno pytanie

Post autor: klekocix » sob mar 24, 2007 18:03

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie - czy jak mam w obecnej chwili lampy H4 to mogę bez problemu montować takie jak powyżej?
Ew. czy zwykłe H1 + H1 też da się zamontować bez komplikacji?



Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » sob mar 24, 2007 18:31

Zamontowac sie da bez problemu, tylko nie wiem czy masz instalacje do tego typu oswietlenia. Mk3 wystepowaly seryjnie rowniez z podwojnymi swiatlami, czyli osobne byly do drogowe. Ja w swoim golfie II mialem 2 lampy ale instalacje mialem seryjna pod 4. Jesli posiadasz taka u siebie to bez problemu powinienes dac rade. Obejrzyj czy nie masz wolnych wtyczek kolo reflektorow.
Pozdrawiam.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob mar 24, 2007 19:04

Slawek 11 pisze:Obejrzyj czy nie masz wolnych wtyczek kolo reflektorow.
ale to dotyczy MK2 w MK3 nie ma dodatkowych wtyczek, żeby lampy wymienić z H4 na H1+H1 czy soczewki czy H7+H7 (MK4 Look) trzeba założyć dodatkowe zwory na bezpieczniki albo zewrzeć kabelki w wiązce przełącznika świateł tak aby "krótkie" świeciły sie cały czas niezależnie od drogowych.

dokładny opis był kilka dni temu, SZUKAJ powinno pomóc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości