dlaczego są takie gorące?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

dlaczego są takie gorące?

Post autor: skarredasch » pt mar 23, 2007 18:41

witam..
swojego mk3 kupiłem we wrześniu...całkiem fajnie się nim jeździ...ale do rzeczy...
od samego początku grzały mi się przednie hamulce, aż gorące felgi były...raz jak ostrzej pojechałem (kumpel miał ślub i troszkę się śpieszyłem ) aż dymek z klocków poszedł...pomyślałem - "kiepskie klocki"...wsadziłem lucasy i już nie ma dymków po ostrej jeździe ale nadal się strasznie grzeją, aż czasami felgę ciężko utrzymać po np 5 km przez miasto, nawet spokojnej jazdy...łożyska sprawdzałem - są dobre...
może miał ktoś podobny problem??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt mar 23, 2007 18:45

materiał swoja droga - ale może do konca nie odbijaja klocki i to bedzie chyba przyczyna przeczyscic samoregulatory nie ma roboty z tym a na pewno sie poprawi KIEDY BYł WYMIENIANY PłYN HAMULCOWY??? jeżeli nie był wymieniany to ?? problem rozwiązany

[ Dodano: Pią Mar 23, 2007 17:56 ]
Dobry płyn hamulcowy również musi spełniać te coraz wyższe kryteria. Najważniejszą jego cechą jest temperatura wrzenia. Temperatura pracy układu hamulcowego w normalnej jeździe może się wahać w zakresie 300-700ºC, a w warunkach sportu wyczynowego często przekracza 800ºC. Gorące tarcze hamulcowe, stanowiące swego rodzaju chłodnicę dla całego układu, przekazują tę temperaturę klockom, te zaś poprzez cały zacisk (a zwłaszcza tłoczki), mocno podnoszą temperaturę płynu hamulcowego. Jak ważne są takie rzeczy, jak grubość tarcz hamulcowych, odpowiedni styl jazdy (lepsze krótkie i gwałtowniejsze hamowania, niż długotrwałe i narastające naciski pedału hamulca) oraz unikanie po przegrzaniu zatrzymań oraz postoju z naciśniętym pedałem hamulca.

Przecież ekstremalnie wysoka temperatura z łatwością przenosi się z tarcz poprzez klocki hamulcowe, tłoczki i inne elementy zacisku na płyn, który nie ma prawa uzyskać temperatury wrzenia. Ściśliwość płynów jest zupełnie inna niż ściśliwość gazów. A wrzący płyn to pojawienie się tzw. „korków parowych”. Objawem tego jest brak oporu podczas nacisku na pedał hamulca. Ratunkiem może być podpompowanie hamulca, ale nierzadko niewiele to pomaga. Po prostu trzeba poczekać na ostygnięcie płynu.



masa57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 23, 2007 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: masa57 » pt mar 23, 2007 19:35

Jeżeli to przód to są dwie możliwości albo nie pracuje regulacja na ślizgach albo są zapieczone cylinderki w zaciskach spróbuj wszystko rozebrać i uruchomić tak aby pracowało lekko



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » pt mar 23, 2007 19:56

o płynie już myślałem...nie mam pojęcia kiedy był wymieniany...
pedał jest średnio twardy (że też o tym nie pomyślałem), ale pompować nie muszę...mam abs...
czyli do roboty - czyszczenie i zmiana płynu, i tu kolejne pytanie - jaki polecacie?...zwykła organika dot-3 czy jakiś inny?

dzięki za rady...oczywiście plusiki dla was panowie...;)



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt mar 23, 2007 20:19

DOT 4 lub nawet DOT 5


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » pt mar 23, 2007 20:35

dot-4...dot-5...jaka jest między nimi różnica?



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt mar 23, 2007 20:36

DOT 5 ma trochę wyższą temperature wrzenia niż DOT 4 (ogólnie ma być nowszy i lepsiejszy) :bigok:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » pt mar 23, 2007 20:39

ok...dzięki za radę...jutro skoro świt ( 13 :bajer: ) zabiorę się za zmianę...



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pt mar 23, 2007 21:33

skarredasch, jeśli chodzi o płyn to kup do abs-u, np. z ATE, i napisz jak przebiega wymiana gdy ma się ABS, bo to chyba wygląda trochę inacze niż w zwykłych układach



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt mar 23, 2007 21:53

pawel3 pisze:jak przebiega wymiana gdy ma się ABS
dokładnie tak sam jak w układzie bez ABSu
musi być tylko włączony zapłon


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pt mar 23, 2007 22:04

marek2907, no czyli troszkę inaczej....,bo trzeba zapłon włączyć,to już będę wiedział, a samemu można wykonać tą operację wymiany bez obawy że coś się zchrzani???, jakoś nie mogę znależć na forum konkretnie opisanej wymiany od a do z po kolei,tylko takie nie pełne informacje odnajduje



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » pt mar 23, 2007 22:17

włączony zapłon, ale silnik nie?...ma chodzić sama elektryka w abs?
kiedyś miałem nissan sunny (najwygodniejsza tylna kanapa na jakiej siedziałem...i nie tylko) 1.7d z 87r. tam wymieniałem płyn z pomocą brata, ale chyba w 3 osoby robi się to szybko...jeden pedał wciska, drugi odkręca i dokręca odpowietrznik a trzeci dolewa...
jeszcze czwarty co polewa by się przydał ;)...
i tak robiłem aż do momentu kiedy w słoiczku pojawił się czyściutki płyn... czynność w każdym kole i bylo ok...pedał twardy jak trzeba...



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt mar 23, 2007 23:14

skarredasch, przy wymianie wystarczy zapłon , natomiast podczas odpowietrzania
powinien pracować też silnik (żeby serwo działało)
pawel3, muszą być co najmniej 2 osoby kolega skarredasch, bardzo ładnie opisał wymianę
płynu potrzeba 2 litry po 0,5L :wink: na chamulec
zaczynasz od hamulca najdalej położonego od pompy czyli prawy tył->lewy tył->prawy przód-> lewy przód
naciskasz na pedał hamulca i trzymasz, wtym czasie kolega odkręca odpowietrznik i pedał opada . zakręca odpowietrznik a ty pompujesz aż pedał urośnie i znowu trzymasz kolega znowu odkręca odpowietrznik i pedał opada. i tak w kólko żeby przepompować po 0,5 l na "głowę"
odpowietrza się tak samo z tym ze kończysz wtedy jak juz z odpowietrznika będzie tryskał płyn hamulcowy bez pęcherzyków powietrza.
NAJWAŻNIEJSZE
w zbiorniczku cały czas musi być płyn hamulcowy


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » pt mar 23, 2007 23:24

0,5 l na koło i na osobę... :bigok:
dzięki wielkie...
ma książkę "sam naprawiam"...jest tam pare ciekawych rzeczy, ale diabeł tkwi w szczegółach...niezastąpione jest doświadczenie zdobyte czy nabyte...
zatem 2l dot-5 i do dzieła...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości