pytanie o sondę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TmS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Kartuzy

pytanie o sondę

Post autor: TmS » śr mar 21, 2007 16:53

Witam! Wczoraj podpiąłem się do złącza diagnostycznego i odczytałem dwa błędy - uszkodzona sonda i zbyt bogata mieszanka.

I teraz pytanie czy sonda z tej aukcji podejdzie do silnika 1.8 RP :

SONDA 1PRZEWODOWA VW/AUDI/SEAT/SKODA



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr mar 21, 2007 22:12

słuchaj daruj sobie sondy z aukcji bo żebyś sie czasem nie przejechał
idź do sklepu dobiorą ci z katalogu i po sprawie a cena będzie podobna



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » śr mar 21, 2007 22:37

z tego co wiem to orginal kosztuje chyba ze 4 x wiecej, kiedys typ mi proponowal orginalna sonde boscha za niecale 300zl


tak jak kolega wyzej pisze lepiej jest kupic dobra sonde raz niz kilka razy podrobke, jedyne co to mozesz sobie wziasc uniwersalna wtedy jest tansza pomimo iz bedzie to np ngk roznica po prostu pomiedzy uniwerslana a ta niby nieuniwersalna jest taka za uniwersalna nie ma wtyczki i trzeba sobie zarobic kabelek i polaczyc z ta stara wtyczka od starej sondy, dlatego pasuje wszedzie i stad jej nazwa :) Ja tez kiedys myslalem ze uniwersalna to jakis syf a to po prostu chodzi o przylacze.


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr mar 21, 2007 23:23

nie kupuj zadnego chlamu z allegro czy podobnych badziewi kup sobie sonde bosha kosztuje 180 zl np w intercars masz pewnosc ze bedzie dzialac
ja kupilem sonde na allegro za 110 zl i oszczednosci mi wyszly bokiem po 2 tygodniach bo chlam sie stopil a nawet po wymianie nie bylo zadnej poprawy dopiero bosh uspokoil silnik

PS ta sonda z aukcji to jest dokladnie ta kupa ktora ja kupilem tyle ze jak sie okazuje zostalem jeszcze pukniety w cztery litery bozaplacilem 110zl



Awatar użytkownika
TmS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: TmS » czw mar 22, 2007 12:33

Oki,dzięki za radę. Czyli podaruję sobie tą sondę z aukcji i popytam w sklepach. U mnie jeszcze nie jest tak tragicznie bo obroty nie szaleją tylko prawie zawsze jak go odpalam to tak jakby go zalewało i chodzi "na 2 gary". Po kilku depnięciach na gaz juz jest ok, silnik chodzi równo.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » czw mar 22, 2007 12:43

przepraszam bardzo Panowie ale dlaczego orginalna sonda VW ma być chłamem??

[ Dodano: Czw Mar 22, 2007 11:44 ]
BTW chłam kosztuje 45zł a nie 85 :bajer:



qubikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 21, 2007 13:37
Lokalizacja: lodz

Post autor: qubikus » czw mar 22, 2007 12:59

Moze ktos wie jaką sondę do mk2 91r 1300i silnik NZ ? mam problem z wyborem czy tanszą (angielską) czy oryginał , niewiem tez czy 4 przewod. w sklepie mowią ze ten model ma 3, a mechanik ze 4przewody, wiec moze ktos ma ten sam model silnika i doradzi. dzieki



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw mar 22, 2007 13:04

ta sonda z aukcji napewno nie jest orginalem ma nalepke vw audi itd a kraj produkcji USA i jak wyzej pisalem nie dziala
i dlaczego sadzisz ze dobra sonda jest za 85 skoro najtanszy markowy zamiennik magnetti kosztuje 140 a bosh 180 ja o tych firmach slyszalem a o air sensor from usa nigdy a sama naklejka sorry le mnie juz nie przekona



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » czw mar 22, 2007 13:09

Fabian LDZ pisze:przepraszam bardzo Panowie ale dlaczego orginalna sonda VW ma być chłamem??

[ Dodano: Czw Mar 22, 2007 11:44 ]
BTW chłam kosztuje 45zł a nie 85 :bajer:
sory ale ja nigdzie nie napisałem czy coś jest chłamem czy też nie!
Ostatnio zmieniony czw mar 22, 2007 13:10 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » czw mar 22, 2007 13:10

Niestyty ale nie zgadzamsie z przedmowcami ze sondy z allegro to shit! Zgadzam sie wtedy gdy kupilo sie "no name" to sie nei dziwie ze tak szybko pada. Sondy Bosch mozna w roznym zakresie cenowym kupic i rozbiezonsc cenowa glownie wynika z dlugosci kabla i wtyczki dlatego mozna kupic sonde uniwersalna za np 75zl Boscha i jej uniwersalnosc polega na tym ze nie masz koncowej wtyczki. Za taka sama sonde (te same parametry grzalki) zaplacisz np 180zl w IC bo ma wtyczke dlatego albo placisz wiecej i wkrecasz nowa i podpinasz do wtyczki albo kupujesz tansza i odcinasz od oryginalnej wtyczke i podpinasz (nie lutujesz a skrecasz/sciskasz zlaczkami) do nowej sondy.

BTW kupilem uniwersalna sonde Boscha (ma znaczek Bosch i numer fabryczny) w styczniu. Sprawuje sie wysmienicie, byla sprawdzona na analizatorze spalin itp.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » czw mar 22, 2007 14:33

zajac pisze: dlaczego sadzisz ze dobra sonda jest za 85 skoro najtanszy markowy zamiennik magnetti kosztuje 140 a bosh 180 ja o tych firmach slyszalem a o air sensor from usa nigdy a sama naklejka sorry le mnie juz nie przekona
dlatego że te sondy sprzedaje firma w której pracuje, powiem Ci że na ten towar ani razu nie miałem reklamacji z powodu wady sondy!! a to że gdzie indziej taka sonda kosztuje więcej - jakoś nie czuje się winny z tego że mamy dobre źródła
Szosownik pisze:sory ale ja nigdzie nie napisałem czy coś jest chłamem czy też nie!
a ja nie wskazuje że Ty tak napisałeś :bajer:
zajac pisze:nie kupuj zadnego chlamu z allegro



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » czw mar 22, 2007 20:25

ja mam tą sondę u siebie. Jak na razie przejechałem 15000km i jest ok. sprawdzałem ją u mechanika na testerze i działa... ale nie mówię dobra czy zła... każdy kupuje co uważa za słuszne.



Awatar użytkownika
TmS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: TmS » czw mar 22, 2007 23:46

Zdecydowałem się na jednak kupić na miejscu Bosha i teraz silnik chodzi idealnie:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości