Strumienica czy turbinka - co lepsze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jarro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 09:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Strumienica czy turbinka - co lepsze

Post autor: jarro » czw mar 22, 2007 00:00

tak jak w temacie nie wiem co założyć do mojego MK2 , jestem w trakcje kompletnej przebudowy ukł. wydechowego i nie wiem co lepsze stumienica czy mała turbinka tzn, wiem co by dała strumienica ale taka turbinka?? .ten wynalazek ma również za zadanie przyspieszyć wylot spalin ale czy pomoże a nie zaszkodzi ??


Można patrzeć bez konca na: Ogien , Wode i parkującą kobiete...

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw mar 22, 2007 00:29

zamiast strumiennicy lub "małej turbinki" wstaw lepiej kawałek rurki
żeby struminnica coś dała to musi być dobrana konkretnie do danego wydechu i silnika a te z allegro niestety są uniwersalne i robione na sztuke .
montaż takiej strumiennicy w większości nidaje żadnych odczuwalnych efektów (pozytywnych) a dość często niestety pogarsza elastycznośc silnika


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
jarro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 09:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jarro » czw mar 22, 2007 01:30

a wiesz może jak sie ma sprawa z tą turbinką ?? nie ma ona raczej większego popytu , byc może przez to że gożej dobrać jej parametry, waga ,szerokość łopatek ,ilość łopatek itd. może ktoś jednak widział jak to działa i jaki był efekt koncowy?? był bym wdzięczny za jakie kolwiek informacje . z góry dziękuje


Można patrzeć bez konca na: Ogien , Wode i parkującą kobiete...

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 22, 2007 01:40

jarro, a co w 1.8 16V brakuje mocy ??? czy zbyt dobrze auto Ci chodzi i musisz kombinować!!
Zrób sobie wolny wydech i to wszystko !:))



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » czw mar 22, 2007 12:57

Kolego, daj sobie spokój z tymi przeróbkami. Po tym co piszesz widac że nie wiele kumasz w temacie (bez urazy oczywiście). O strumienicy było juz wiele i generalnie wniosek prosty albo dedykowana pod konkretne auto wraz z modyfikacja całego wydechu albo rura zamiast kata. Co do turbiny to poszukaj na forum co jest potrzebne by włozyc turbo do silnika. Zdziwisz się że nie jest to proste. Masz fajny silnik zrób przelotowy wydech i będzie gitara :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 22, 2007 14:35

daniel2505 pisze:Masz fajny silnik zrób przelotowy wydech i będzie gitara :bigok:
Tez to sugerowałem tylko nie tak dobitnie :P hehe



Awatar użytkownika
jarro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 09:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jarro » czw mar 22, 2007 14:47

dzięki za wypowiedzi ,robie przelotówke , a co do tej turbinki to nie jest to turbina która jest zamontowana na kolektorze wydechowym tzw,,turbo,, tylko taki mały wynalazek który jest zamontowany ,,za,, kolektorem wylotowymw .Jest to trzy łopatkowa ,, turbinka,, która napędzona spalinami wprawia je w taki sam ruch co strumienica przez co opruznianie komory spalania staje sie podobno ,,szybcze,, ,ale to tylko moje odczucie , nie wiele osób eksperymentowało z czymś takim . Prosze tylko o wyrażenie własnych opini na ten temat , czy to by ewentualnie sie sprawdziło pozdrawiam i jestem wdzięczny za wszystkie wyrażone zdania na ten temat

[ Dodano: 22 Mar 2007 13:59 ]
To_mas pisze:jarro, a co w 1.8 16V brakuje mocy ???
mocy jest i to sporo ale jak sie juz zabrałem za kompletną przeróbke całego wydechu to pasowało by to zrobić dobrze i z tąd moje pytanie o te gadzety ,


Można patrzeć bez konca na: Ogien , Wode i parkującą kobiete...

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw mar 22, 2007 15:23

Siła gazów wylotowych musi się równać sile gazów wylotowych!!! i kropka w przeciwnym razie auto będzie żarło paliwo jak Z I Ł (ile wlejesz tyle spali) :bajer: :bajer: :bajer:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 22, 2007 15:37

pszczyna pisze:Siła gazów wylotowych musi się równać sile gazów wylotowych!!!
to co napisałeś to zawsze bedzie sie równać choćbyś nie wiem co robił :P heh



Awatar użytkownika
jarro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 09:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jarro » czw mar 22, 2007 15:52

pszczyna pisze:Siła gazów wylotowych musi się równać sile gazów wylotowych!!!
jeżeli jest tak jak mówisz to po co zakładają strumienice i wydają kase na coś co nie daje żadnego efektu?? szybsze opruznianie komory spalania ze spalin ma jakieś znaczenie w efektywności pracy silnika , no chyba że sie myle


Można patrzeć bez konca na: Ogien , Wode i parkującą kobiete...

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw mar 22, 2007 19:56

Mylicie się i to diametralnie – o to przykład [ gdy pierwsze wersie weszły do produkcji cinquecento 700cm3 to jeden jegomość podjechał do wojskowego instytutu techniki i zarządzał zdemontowania całego układu wydechowego, a na jego miejsce tylko rura od przodu do tyłu, i na nic zdały się tłumaczenia] efekt po miesiącu gość zawitał z powrotem aby zamontować na powrót układ wydechowy ponieważ auto paliło 10litrów



greg

Post autor: greg » czw mar 22, 2007 22:41

pszczyna, ma rację, a do jarro, nie wiem czy wiesz ale strumienica jeśli jest montowana powinna być zamontowana dla danego silnika w odpowiedniej odległości od silnika (kolektora) inaczej grozi to pogorszeniem osiagów lub wypaleniem gniazd - u nas jeden co trochę dłubał w tłumikach tuningowo - na pytanie czy można oświadczył ze bez hamowni i urządzeń diagnostycznych to lepiej do baru iść niż to zamontować



Awatar użytkownika
jarro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 09:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jarro » czw mar 22, 2007 23:50

czyli z tego co koledzy piszą gra jest warta świeczki ,montuje przelotówke tylko na koniec założe jakiś ładny pierdzioch , lepiej zostawie wszystko jak jest bo lepiej raczej nie będzie a może być gorzej .pozdo dla waszystkich VW maniaków i dzięki za wypowiedzi :okej:


Można patrzeć bez konca na: Ogien , Wode i parkującą kobiete...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości