Niskie obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

orzel23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 21, 2007 20:38
Lokalizacja: PL

Niskie obroty

Post autor: orzel23 » śr mar 21, 2007 20:52

Witam

Od roku czasu jestem "NIE" szczesliwym posiadaczem vw golfa 1.6 16v 2001.

Mam niemal ze od poczatku ten sam problem: kiedy silnik osiagnie optymalna temp czyli sie nagrzeje stojac na biegu jalowym mam bardzo niskie obroty - 6000 rmp. Patrzac na silnik caly sie on trzesie. Do tego stojac dluzej w korku obroty spadaja jeszcze bardziej i pojawia sie ich "falowanie". Czasami zdarza sie, ze wyskakuje check engine - po jakims czasie znika.

Konia z rzedem temu kto podpowie co to moze byc

Z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » śr mar 21, 2007 21:50

Może czyszczenie przepustnicy pomoże,temat był już opisywany.


Aldek

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr mar 21, 2007 23:10

Jesli chodzi o obroty to producent przewiduje 630-730. Gdybyś podpiął się pod VAG to byś widział jaki jest zakres a podejrzewam, że jest dobry. Nie trzeba dawać konia z rzędem, żeby rozwiązać ten problem tym bardziej, że zapala się kontrolka silnika co świadczy że komp widzi problem. Błąd musi się zapisywać wiec proponuje się podpiąć pod kompa i usunąć błędy. Jeśli samo usunięcie kompem nie pomoże trzeba usunąć usterkę mechanicznie. Prawdopodobnie masz brudny nastawnik przepustnicy. Procedura przewiduje zdjęcie nastawnika, wyczyszczenie "komina" (ma błyszczeć, szczególnie miejsce zetknięcia klapki z kominem). Później trzeba przegrać nowy soft, skasować wyuczone błędy, dokonać adaptacji przepustnicy i tyle. Przyczyn może być naprawde wiele ale trzeba udać się do dobrego elektromechanika.



orzel23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 21, 2007 20:38
Lokalizacja: PL

Post autor: orzel23 » czw mar 22, 2007 00:38

Te wszystkie czynnoscie zostaly juz wykonane: tj wykasowany blad, wyczyszczona przepustnica, zmieniona cewka zaplonowa.
To wszystko bylo robione w stacji VW.

Mysle jeszcze o silniku krokowym, czy to moze byc przyczyna?



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw mar 22, 2007 00:41

Tam nie masz silnika krokowego. Całość stanowi nastawnik przepustnicy. Możliwe, że on się już wyrobił. Musiałbyś wymienić nastawnik i powtórzyć czynności adaptacyjne.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw mar 22, 2007 15:44

Te 600 obrotów masz ze wskazania licznika , czy po teście Vagien pytam bo są różnice licznik zaniża.
No i niestety sam twierdzę że 16/16V moją za niskie obroty biegu jałowego , lecz nic z tym nie zrobisz chyba że szpec zrobi nowy program , w moim 16/16V AUS wskazuje 700 a vag pisze 720 ,metodą prób i błędów określił bym że powinno być ok800-805 obrotów
zaś co do SCHECK -a to podejrzewam zawór EGR recyrkulacji spalin koszt 600zł używka 200zł wiem co piszę ponieważ sam miałem takie przeboje tylko do tego dochodziło jeszcze sonda lambda



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości