jaki kod silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

jaki kod silnika

Post autor: Patriko_GTI » śr mar 21, 2007 16:03

witam jak sprawdzić jaki mam kod silnika 1.6 elektroniczny gaźnik lub jednopunkt? ponoć PN ale nie jestem pewien. dzieki


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr mar 21, 2007 16:28

Kod silnika jest wybity oczywiscie na silniku. Jednak wiekszosci MK2 z pojemnoscia 1.6 z ostatnich lat to wynalazek o nazwie Pierburg 2EE ( ecotronik ) czyli gaznik sterowany przez elektronike i podcisnienie. Wszystko jest pieknie dopuki sie nie zacznie psuc. Najczestsza dolegliwoscia tych gaznikow sa wolne obroty, ktore lubia byc na poziomie 2 tys i wiecej. Slabym punktem jest nastawnik przepustnicy ktory nimi steruje, co gorsza jest on nierozbieralny przynajmniej w domowych warunkach, troche ceny ich zeszly w dol( w serwisie na dzien dzisiejszy kosztuje bagatela 1420 zl).
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » śr mar 21, 2007 16:40

dzieki pewnie tak bedzie jesli chodzi o obroty to nie weim jakie są dokładnie ale nie przekraczają one 1500 jak wygląda ten nastawnik przepustnicy i czy możecie powiedzec mi cos wiecej o tym silniku, nadaje sie on do jakis wiekszych przerubek i czy sportowy dolot coś da


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr mar 21, 2007 16:48

Ten nastawnik to taka puszka przy gazniku po prawej stronie jak stoisz czolem do samochodu. Nie wiem czy sie nadaje ale pewnie tak kwestia czasu i pieniedzy. Ja takim jezdze od 3 lat i jestem zadowolony, od 2 lat jest na gazie i wszystko jest ok. Spalanie w granicach 7,5 - 8 l gazu, choc mozna przy spokojnej jezdzie zejsc nawet do niewiele ponad 6 l oczywiescie w trasie.



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » śr mar 21, 2007 22:48

DZIEKI

zgadam sie jest bardzo ekonomiczny mam gaz od pół roku i na pełnym baku 28L robie przy spokojnej jeździe do 100km/h robie 350-360 km w tej chwil ma przejechane 252 tys (orginalny przebieg udokumentowany) ja zrobiłem 40 w ciągu roku


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości