Halogeny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mario430
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 16, 2006 12:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Halogeny

Post autor: Mario430 » śr mar 21, 2007 11:33

Witam!
Nie dawno (wstyd mi się nawet przyznać), zauważyłem przy wymianie żarówki świateł mijania, że mam również i światła przeciwmgielne - tzn. żarówki i wyprowadzone kable, tylko nijak nie potrafię ich włączyć. I tak teraz się zastanawiam, czy może nie znam jakiegoś knifa, czy po prostu kable po drodze gdzieś się urywają ... Jak uważacie, w czym może być problem i jak dojść przyczyny?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i diagnozy!
Pozdrawiam!



wraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wraw » śr mar 21, 2007 11:41

na włączonych światłach mijania, pociągnij włącznik światel do siebie. raz to chyba sam przód a dwa to przód i tył.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr mar 21, 2007 12:36

wraw pisze:na włączonych światłach mijania, pociągnij włącznik światel do siebie. raz to chyba sam przód a dwa to przód i tył.
tak masz racje



greg

Post autor: greg » śr mar 21, 2007 12:45

Mario430, włącznik masz z narysowanymi dwoma światłami przeciwmgielnymi czy jednym? Jak dwoma to robisz tak jak wyzej napisali, jak z jednym to trzeba wyjać włacznik, sprawdzić czy wiazka tj kabelek dochodzi do pinu 10 NL56, jak tak to zmieniasz włącznik i tyle



Mario430
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 16, 2006 12:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Mario430 » śr mar 21, 2007 13:25

Dziękuje wszystkim!

Mam włącznik z jednym światełkiem. Mogę pociągnąć :-) tylko raz i wtedy świeci tył.

Greg- ok. spróbuję tak zrobić, nie wiem tylko, czy to duży problem z demontażem takowego włącznika?
Idąc dalej i zakładając, że kabelek jest mam rozumieć, że muszę postarać się o tzw. włącznik 2-pozycyjny (tył i przód), czy mogę też tak "namataczyć", że na tym jednym co mam będzie jednocześnie świecił i przód i tył?
Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » śr mar 21, 2007 13:42

wyjmowanie włącznika - wcisnać pokrętło , lekko przekręcić wciśnięte w prwo i pociągnąć - wyskakuje włącznik. Sprawdzasz czy jest kabelek - brak - będizesz robił wiązkę - porada jest nie ma problema. Nie kombinuj z włącznikiem jednofinkcyjnym bo halogeny na tył mozesz używać rzadziej niż na przó



Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr mar 21, 2007 15:17

Mozesz tak zrobic tylko po co wchodzic w kontakt z prawem a przepisy wyraznie okreslaja uzywanie swiatel przeciwmgielnych z przodu i z tylu. Z przodu mozesz ich uzywac oprocz jazdy w pogorszonych warunkach pogodowych, np. mgla a takze po kretej laesnej drodze oznaczonej znakami.
Pozdrawiam.



Mario430
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 16, 2006 12:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Mario430 » śr mar 21, 2007 15:27

Dziękuję!, teraz wszystko muszę sobie pooglądać, podemontoważ, zaopatrzyć się w nowy włącznik, ale jak znam życie to coś na pewno nie będzie grać :-)
Pozdrawiam !



greg

Post autor: greg » śr mar 21, 2007 23:05

Mario430, jak nie będzie cos grało - pisz - ja sobie sam montowałem to damy radę



Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: BARTEK W. » ndz gru 02, 2007 22:38

W moim golfie IV(1999r. Basis) w przednich lampach jest miejsce na halogeny (są te "soczewki" ale brak żarówek) i nie wiem czy zamontowane były one fabrycznie czy może przód miał jakąś "przygodę" i ktoś akurat takie lampy wstawił dodam ,że przełącznik przeciwmgielnych ma tylko jedną pozycję.



greg

Post autor: greg » pn gru 03, 2007 07:46

wystarczy że sprawdzisz ile idzie kabli do lampy - jeśli idzie 10 wew tyczce - masz instalację, jesli idzie 9 tylko są wsadzone soczewki halogenów



Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: BARTEK W. » pn gru 03, 2007 14:07

Dzięki, to jeżeli miał bym te 10 kabli i wszystko podłączył to by świeciły? Acha musiał bym jeszcze dokupić przełącznik przeciwmgielnych dwustopniowych?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 211 gości