Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: byczkins » śr mar 21, 2007 11:41

Witam.
Historia zaczęła się od tego że pojechałem 350 km po oponki zimowe do rodziców, i tam też chciałem je pozakładać wyważyć itp, bo dużo taniej niż w Warszawie. Wiec pojechałem, idziemy na wyważanie, gościu podnosi mi samochód do góry, a tu pod nim kałuża oleju... :grrr: ... masakra myśle, koła pozmienialiśmy, opuszczamy furke, otwieramy maske.....mogiła, wszystko zaje****ane olejem, na masce rozbryzg jakby ktoś jechał na rowerze po deszczu bez błotnika z tyłu i miał takie COŚ na plecach. Paski upierdzielone całe, rozrząd mokry, miska mokra, pompa wody, alternator w oleju. Na bagnecie pusto....może zostało z 2 mm na końcówce.

No to cheja telefon do mojego majstra i rozbieramy. Miska cała uszczelka pod głowicą ok, bo tam sucho. Odkrecilismy rozrząd i wyszło nam ze to zimering przy wale, cała uszczelka była sparciała i tam było najgorzej. Więc wymieniliśmy i niby wszystko ok (po drodze okazało się ze po tym wszystkim przyciera się pompa wody), ale nadal kapie i są plamy, szczególnie po tym jak wracam z jazdy, chwile postoi i ocieka.

I w związku z tym mam pytanko:
czy to uszczelka musi się ułożyć? czy mam zacząć już szukać innego wycieku, a moze ocieka po podgdrzaniu silnika to co zostało po tamtym?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: RobertP » śr mar 21, 2007 11:52

byczkins pisze:I w związku z tym mam pytanko:
czy to uszczelka musi się ułożyć? czy mam zacząć już szukać innego wycieku, a moze ocieka po podgdrzaniu silnika to co zostało po tamtym?
w zasadzie uszczelka nie ma co się układać, co najwyżej jest nie dociśnięta dokładnie śrubami
może wali jeszcze spod korka, może filtr oleju jest nie dokręcony lub jak masz to i chłodniczka oleju jest nie dokręcona ...
a sam silnik nie bierze oleju ?
popatrz dokładnie na wszystko


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

kwoka5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 12, 2007 14:29
Lokalizacja: lublin

Post autor: kwoka5 » śr mar 21, 2007 11:53

Witam
Myślę ze póki co to jeszcze sciekają resztki tego oleju który się wylał na silnik. A jeśli sie zastanawiasz czy nie ma innego wycieku to po prostu musisz obserwować stan oleju na bagnecie. Myśle że tak po 100 km powinno być juz widać jakis spadek poziomu, bpo na razie to pewnie silnik jast taki zaolejony ze żadnoego mniejszego wycieku i tak nie znajdziesz
Napisałeś też ze przyciaera się Tobie pompa od wody(płynu chłodzącego?),jak to sie objawia? Coś piszczy lub trze?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr mar 21, 2007 11:58

Umyj dobrze i zobacz jak będzie dalej, jak kiedys wymieniałem symering w MK IV TDI, wymieniłem i po 1 dniu znów kapało a wszystko było dobrze założone, musiałem kupić orginał i pomogło. Mam nadzieję, że u Ciebie to wina jeszcze mokrego silnika. Umyj go i zaobserwuj dokładnie.



Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Re: Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: byczkins » śr mar 21, 2007 12:09

może wali jeszcze spod korka, może filtr oleju jest nie dokręcony lub jak masz to i chłodniczka oleju jest nie dokręcona ...
a sam silnik nie bierze oleju ?
filtr tez wymieniałem jest ok i tam sucho, silnik oleju nie bierze, to stało się nagle.
Myśle że tak po 100 km powinno być juz widać jakis spadek poziomu, bpo na razie to pewnie silnik jast taki zaolejony ze żadnoego mniejszego wycieku i tak nie znajdziesz
Napisałeś też ze przyciaera się Tobie pompa od wody(płynu chłodzącego?),jak to sie objawia? Coś piszczy lub trze?
Przejechałem od naprawy jakies 160 km i poziom oleju jest ok. ocieka z okolic wachacza i kół pompy wody i alternatora.

Pompa wydaje metaliczny pisk podczas jazdy. Jest raczej do wymiany.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: RobertP » śr mar 21, 2007 12:18

byczkins pisze:filtr tez wymieniałem jest ok i tam sucho, silnik oleju nie bierze, to stało się nagle.
wiesz, nie chodziło mi o to czy filtr wymieniałeś
ale jak są chłodniczki oleju to z czasem przy ostrym dokręcaniu odkręcaniu filtrów
śruba która jest dokręcona ta chłodniczka z czasem popuszcza i zaczyna latać
mimo że filtr jest dokręcony na maxa do niej to jednak pojawia wyciek
a jaki masz silnik czy masz chłodniczkę oleju ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » śr mar 21, 2007 12:19

możę ci się odma zapchała i wyżuca olej ,tz. przez simeringi
Ostatnio zmieniony śr mar 21, 2007 12:23 przez pawel3, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: RobertP » śr mar 21, 2007 12:21

byczkins pisze:Przejechałem od naprawy jakies 160 km i poziom oleju jest ok. ocieka z okolic wachacza i kół pompy wody i alternatora.
to może wycieka z góry gdzieś z okolicy wałka rozrządu, przy kole, tam spod uszczeleczki
i ścieka w dół, najprawdopodobniej stamtąd ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Re: Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: byczkins » śr mar 21, 2007 12:26

RobertP pisze: wiesz, nie chodziło mi o to czy filtr wymieniałeś
ale jak są chłodniczki oleju to z czasem przy ostrym dokręcaniu odkręcaniu filtrów
śruba która jest dokręcona ta chłodniczka z czasem popuszcza i zaczyna latać
mimo że filtr jest dokręcony na maxa do niej to jednak pojawia wyciek
a jaki masz silnik czy masz chłodniczkę oleju ?
w którym miejscu jest ta chłodniczka?
silnik mam AAM, nic tam takiego nie zauważyłem, poza tym napisałem skąd cieknie, a w okolicach filtra sucho.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: RobertP » śr mar 21, 2007 12:32

byczkins pisze:w którym miejscu jest ta chłodniczka?
silnik mam AAM, nic tam takiego nie zauważyłem, poza tym napisałem skąd cieknie, a w okolicach filtra sucho.
nie twierdzę że masz, bo może wcale u Ciebie jej nie być
szkoda bo tutaj w pracy nie mam żadnej fotki bo być dał i byś wiedział mniej więcej
AAM to jest silnik 1,8 benzynka więc nie wiem
przykręcona jest tuż przed filtrem i tam do niej dochodzą przewody gumowe
od pompy wodnej i odchodzą
znalazłem w książce o MK3
masz zrzut i zobacza oznaczone nr 11 i jest to silnik AAM :-) :bigok:
Obrazek


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

kwoka5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 12, 2007 14:29
Lokalizacja: lublin

Post autor: kwoka5 » śr mar 21, 2007 12:52

W silniku AAM nie ma żadnego wymiennika ciepła czy jak wolicie chłodnicy oleju, ta częśc wyspępuję jedymie w silniku 2E dokładnie jak na tym rysunku, więc chyba ta częśc tematu jest zamknięta.Filtr dokręca się bezposrednio do bloku aczkolwiek nie może być też przykręcony za mocno.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr mar 21, 2007 12:54

kwoka5 pisze:W silniku AAM nie ma żadnego wymiennika ciepła czy jak wolicie chłodnicy oleju, ta częśc wyspępuję jedymie w silniku 2E dokładnie jak na tym rysunku
masz rację tylko w 2 litrówce tak jest :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

greg

Post autor: greg » śr mar 21, 2007 12:58

możę ci się odma zapchała i wyżuca olej ,tz. przez simeringi
:bigok: tak samo myślę - z tym ze jest ciepło, powinna się juz odetkać



Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Re: Mega wyciek oleju, tego jeszcze nie widziałem...

Post autor: byczkins » śr mar 21, 2007 12:59

RobertP pisze:
byczkins pisze:w którym miejscu jest ta chłodniczka?
silnik mam AAM, nic tam takiego nie zauważyłem, poza tym napisałem skąd cieknie, a w okolicach filtra sucho.
nie twierdzę że masz, bo może wcale u Ciebie jej nie być
z tego co pamiętam - jest ( zaraz zejde do furki i sprawdze zresztą) więc jak to się może mieć do tego wycieku?

To ze filtr jest za mocno przykręcony może powodować wyciek w zupełnie innej części silnika?

:dol:

EDIT: byłem przy aucie, nie ma żadnego bloku chłodzącego przy filtrze oleju.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 405 gości