gasną kotrolki, nie zapala???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

gasną kotrolki, nie zapala???

Post autor: WRX » wt mar 13, 2007 15:06

Witam. Mam problem z elektryką w mk II 1,8 GTI (silnik PF) licznik DIGITAL.
Otóż włączam zapłon kontrolki zapalają się, nie chce zapalić, kontrolki gasną, przy kolejnej próbie kontrolki wcale niecącą się zapalić tylko od ładowania. Akumulator niby osłab, ale zdarza się tak, że podtrawi zakręcić normalnie, chociaż kontrolki się nie zaświecą a jak odpali do jest normalnie.??? Był bym wdzięczny za pomoc, żeby jechać do elektryka nie mam kasy. :cry: :-k



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt mar 13, 2007 17:06

Najpierw naładuj aku, oczyść klemy i sprawdź przewody przy klemach, szczególnie połączenia z masą .



Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » wt mar 13, 2007 18:37

Akumulator naładowany, masa sprawdzona. Zapalać myśle że z powodu wypalonej kopułki i jednego innego przewodu jutro musze jechać i kupić, jakiej firmy polecacie przewody?



Awatar użytkownika
U-96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 23, 2007 21:02
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: U-96 » wt mar 13, 2007 19:21

Jesli chodzi o Przewody wysokiego napięcia to ja tam mam i polecam firme Bosch :D
Moim zdaniem warte polecenia są też przewody NGK :)



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » wt mar 13, 2007 19:52

Jak masz takie szopki ze kontrolki nie świecą a kręci rozrusznik to sprawdź kostke stacyjki.
Przewody polecam BERU.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt mar 13, 2007 21:37

kostka stacyjki - koszt 20 PLN i po kłopocie


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » śr mar 14, 2007 02:00

Koniecznie sprawdz kostke, mi tak robiło, po kilku dniach kostke stopiło i stałem w nocy na skrzyzowaniu jak ciul, nie mogłem nawet kluczyka wyciągnąć.


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » śr mar 14, 2007 18:08

Zapalać zapala wina kopułki wypalona i zsunietego przewodu na cewce. Co do kontrolek to narazie jest ok. (samo pszeszło)
Dzieki za rady. :pub:



Arni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 11:28
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Arni » czw mar 15, 2007 13:30

Akumulator zdechł-- kup nowy



Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » ndz mar 18, 2007 20:08

Arni,
Żeczywiście akumulator jest do wymiany ale jeszcze lato przechodzi.



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » wt mar 20, 2007 11:42

Ja mam problem trochę podobny, ale jednak inny. :) Nie chciałem jednak zakładać nowego tematu.
Stało mi się to dzisiaj drugi raz z rzędu.
Gdy zapalam zimne auto po kilku dniach nie ruszane coś jest nie tak dzieje się z elektryką.
A mianowicie.
W sobotę (3 dni temu) po odpaleniu po południu zimnego samochodu jedynym niepokojącym objawem było to, że wycieraczki chodziły jakby 2 razy wolniej. Przejechałem 5 km, postałem trochę w korku i zatrzymałem się na parkingu. Po 4 godzinach postoju na parkinu zapaliłem auto i już wycieraczki działały normalnie. Bez problemu wróciłem do domu.
Samochodu nie odpalałem aż do dzisiaj.
A dzisiaj było znacznie gorzej. Rano odpalam samochód i znowu pierwsze co można dostrzec to fakt, że wycieraczki chodzą jakby 2 razy wolniej niż zwykle. Wkładam panel z radia: nie chce się załączyć: zapala się i gaśnie, więc odpuszczam i wyciągam panel. Po jakimś czasie elektroniczne wyświetlacze w liczniku (zegar i licznik przejechanych kilometrów) powoli gasną. Z czasem jak jadę jest coraz gorzej: muszę wyłączyć światła, bo wycieraczki coraz bardziej zwalniają, a na elektronicznych wyświetlaczach już nic nie widać. Następnie zapalają się kontrolki: z ABSu i inne (olej, akumulator). Zjechałem do pierwszego mechanika po drodze, zatrzymałem się nie gasząc samochodu, nagle patrzę: a tu wszystko działa! Wycieraczki zapierniczają aż miło, wyświetlacze świecą normalnie, kontrolki (z ABSu itp.) zgasły. Wszystko działa! Mechanik pooglądał, nic nie zauważył, na dogłębną analizę nie miał czasu, bo zawalony był robotą. Pojechałem dalej. Dalsza droga przebiegała bez problemu, jechałem jeszcze około 40 minut (8 kilometrów - czyli praktycznie cały czas stałem w korkach - pozdro dla drogowców) i nie było żadnych niepokojących objawów. Nawet sobie radio załączyłem, wszystko działa.
Teraz tylko się boję, że po 8 godzinach pracy odpalę znów samochód i będzie to samo, czyli znów będzie mi wszystko gasło, a na to już teraz pozwolić sobie nie mogę, bo będę wracał po ciemku, więc lampy muszą mi działać...
Co to może być? Klemy dobrze są przykręcone do akumulatora, bo sprawdzałem.

Parę tygodni temu wymieniałem kopułkę, palec, przewody, świece. Akumulator też jest w miarę nowy, bo z zeszłego roku.

Aha. Samochód zapala bez problemu: zarówno dzisiaj rano, jak i w tą sobotę wtedy.


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » wt mar 20, 2007 17:24

Najprędzej to wina regulatora napięcia. Na zapalonym silniku sprawdź miernikiem ładowanie (na klemach) przy włączonych światłach, radiu i dmuchawie i bez. Jeśli nie posiadasz miernika to zapal samochód włącz światła następnie radio i dmuchawę na max (samochód niech trochę pochodzi), jeśli światła przygasną to znaczy, że do wymiany jest regulator napięcia koszt ok. 30-40 zł. Jeśli samochód chodzi bez świateł i dmuchawy to ładowanie jest wystartczające i wszystko będzie ok.



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » śr mar 21, 2007 09:37

Wszystko rozumiem za wyjątkiem tego ostatniego zdania:
WRX pisze:Jeśli samochód chodzi bez świateł i dmuchawy to ładowanie jest wystartczające i wszystko będzie ok.


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

Awatar użytkownika
WRX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 30, 2006 16:27
Lokalizacja: ok. Łodzi
Kontakt:

Post autor: WRX » śr mar 21, 2007 17:19

Ozi80 pisze:Jeśli samochód chodzi bez świateł i dmuchawy to ładowanie jest wystartczające i wszystko będzie ok.
Jężeli samochód ma wyłoczone odbiorniki prądu to ładowanie może być wystarczające a po załoczeniu świateł, dmuchawy, radia napięcie spadnie i prąd jest brany z akumulatora.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości