centralny zamek szaleje!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

centralny zamek szaleje!!

Post autor: stomi » wt mar 20, 2007 16:31

Witam, mam problem z tą bora, niby ma z wyposazenia elektrycznego tylko centralny i to on strasznie dziala, na szybkich zakretach potrafi sie przeladowac przy czym sie mozna niezle wystraszyc, a przy zamykaniu drzwi, tez wezmie sie zamknie, otworzy, jak tam mu sie podoba, :crazy: czasami pozamykaja sie wszystkie drzwi tylko od kierowcy zostana otawrte, co to moze byc, jak to naprawic. help me!!


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

widelec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 13, 2007 14:25
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: widelec » wt mar 20, 2007 21:59

może gumka w pilocie się wyrobiła (ta która obsługuje przycisk) przy delikatych *#cenzura#* może załaczać sygnał . u mnie też tak było i na początku nie mogłem znalesc problemu. sproboj z drugim pilotem jeżeli masz czy będzie podobnie wariować centralny. wymiana gumki to niewielki koszt. może aqrat to to będzie



Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » wt mar 20, 2007 22:19

bardzo chcialbym zeby to auto mialo chciaz centralny z pilota,ale niestety nie ma wiec odpada, z przeladowaniem chodzilo mi ze zamki sie zamykaja i otwieraja bo alarmu to tez nie ma :grrr: ale dzieki Ci za podpowiedz przynajmniej temat sie troche ruszyl :)


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

greg

Post autor: greg » wt mar 20, 2007 22:58

stomi pisze:bardzo chcialbym zeby to auto mialo chciaz centralny z pilota,ale niestety nie ma wiec odpada,
a kto ci tak powiedział? masz orginał? jak masz to się da zrobić

[ Dodano: Wto Mar 20, 2007 10:02 pm ]
mam na kompie stronę - zrzut porady z forum passata , gdzi ejest pięknie z detalami opisan ejak to wykonać



Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » wt mar 20, 2007 23:06

o dziwo na forum paska sporo siedze a jakos tego jeszcze nie zauwazylem, te forum dopiero zaczynam przegladac z powodu sprzedania go :(, mozesz podac link?
dobra nie fatyguj sie, poszukam sobie :)


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

greg

Post autor: greg » wt mar 20, 2007 23:23




Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » wt mar 20, 2007 23:56

dzięki wielkie, ale nie bede w niego tyle inwestował bo i tak na sprzedaz nie dlugo pójdzie.
Powróćmy do tematu problem nadal nie rozwiązany, biore pod uwage to ze zamek jest zbyt czuły na wszelkie ruchy dlatego tak szaleje, tylko jak zrobić żeby sprawował sie normalnie, jakis stabilizator gdzies wsadzić czy co?


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » śr mar 21, 2007 00:45

Mam pytanko.. A czy wszystkie czujniki w dziwach dzialaja?? Tzn czy np zaswieca sie swiatlo w srodku po otwarciu dzwi?? Jesli choc w jednych nie dziala swiatelko znaczy ze mikroczujnik jest spalony... U mnie tak wlasnie bylo i mialem podobne objawy


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

greg

Post autor: greg » śr mar 21, 2007 00:47

jaki stabilizator? zamek ma być mocno przykręcony, wiec albo masz gdzieś brak styku (np na połączeniu drzwi - słupek A albo w wiżace w drzwiach - bo objaw - zamykanie-otwieranie to z przyciskuw panelu w drzwiach idzie lub zamka (jak zamkniesz kluczyiem) lae wtedy byś miał zamkniete drzwi kierowcy a skoro czasem są otwarte to już moze być różnie. Jak masz kogoś z VAG to niech zrobi diagnozę - moze wyjdzie skad błąd



Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » śr mar 21, 2007 01:09

rakczek możliwe że masz racje, są problemy ze światełkiem, ile kosztuje wymiana tego elementu?
greg, mam kabel do vaga i nic nie wykrywa, tylko od czasu do czasu poduszki kasuje :| moze to być jeszcze ten styk choć rozbierałem nie dawno całkowicie drzwi i ruszałem wszystkimi stykami ale nic sie nie zmieniło chyba ze wymieniać na nowe i moze akurat.. u mnie w drzwiach nie ma panelu do obsługi centralnego- chcesz zamknąć drzwi, wciskasz bolec jak w starym fiacie ;), pocieszam sie jedynie tym że klime ma.
Jutro zobacze co z tym mikroczujnikiem i dam odpowiedz, dziekuje za pomoc.

[ Dodano: 29 Mar 2007 11:28 ]
Witam ponownie, z problemem nadal sobie nie poradziłem, zauważyłem tylko że czujniki od każdych drzwi działają- przy otwarciu oswietlenie sie zapala, na vagu nic nie wykrywa, ale jak otworze drzwi i uruchamiam silnik to wtedy oswietlenie nie gaśnie tylko tak jak bym w ogole go nie uruchamiał, po ok 30 sek gaśnie, co z tym zrobic?Wiem ze przy odpaleniu auta powinno swiatlo zgasnać, trzeba robić pare podejść i trzaśnięc drzwiami zeby otworzyć(otwierają sie zwykle tylko drzwi kierowcy) i zamknać zamknąc auto, centralny siada konkretnie :(

[ Dodano: 31 Mar 2007 23:45 ]
Problem rozwiązany, trzeba było wymienić zamek w drzwiach kierowcy (mikrowłącznik?), a oświetlenie wnętrza pozostało jak było.


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

kondziol2233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 01, 2009 09:17
Lokalizacja: Babiak

Post autor: kondziol2233 » czw paź 01, 2009 09:24

witam
mam problem z centralnym zamkiem w audi a4 95r.
czasami zamykaja sie wszystkie drzwi a czasami tylko kierowcy.
bylem u znajomego mechanika i nie potrafil mi pomoc...
czekam na odpowiedzi



greg

Post autor: greg » czw paź 01, 2009 21:19

kondziol2233, po 1 masz pneumatyk czy elektryczny



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 208 gości