Jakie zawieszenie do do mojego 1.9TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
boria
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 06, 2005 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Jakie zawieszenie do do mojego 1.9TD

Post autor: boria » wt mar 20, 2007 19:07

Od dluzego czasu doprowadza mnie do szalu zawieszenie w mojej Golfinie. Jest miękkie jak cholera i buda lata jak amerykanski krążownik. Tym bardziej jest to wkurzające, ze jezdze duzo i daleko. Koniecznie wiec chce cos zrobic z moim zawieszeniem. Nie wiem tylko czy wymieniac sprezyny i amortyzatory ? Czy tylko kupic sportowe/krótsze sprezyny i ew wymienic amorki na nowe - zwykle, nie sportowe. Nie zalezy mi na super niskim zawieszeniu. Chcialbym tylko lekko obnizyc i utwardzic Golfika tak zeby poprawic komfort jazdy. Na allegro jest tego badziewia od cholery. Nie bardzo wiem co kupic :| Please poradzcie cos...

Czy przy wyborze sprezyn nie powinienem sie kierowac tym ze mam TD ? A tu silnik jest chyba troszke ciezszy niz w benzynie ?
Ostatnio zmieniony wt mar 20, 2007 19:37 przez boria, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 22, 2004 18:52
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta
Kontakt:

Post autor: wojju » wt mar 20, 2007 19:30

jak chcesz zeby sie fajnie prowadziw w zakretach to nie kupuj samych sprezyn tylko jak juz cos sportowe amorki do seryjnych sprezyn, jak cie stac to caly komplet ze sprezynami, same sprezyny jak zmienisz to fajnie wyglada i fajniej sie prowadzi (jednak bez rewelacji) ale po rownym, czyli u nas na tym sie ciezko jezdzi, a co do tego jakie to ja bym nie obnizal wicej niz 40mm do szybkiej jazdy i wybieral bym znane firmy, eibach ma fajne sprezyny te Pro-kit, amorki koni sa fajne, jakis zestawik weiteca, ja w tej chwili poluje tez na jakis zawiasik do siebie, same sportowe sprezyny juz przetestowalem i teraz bede zakladal napewno kit, pozdrawiam


Zdradzilem VW na rzecz ... , z obawy przed linczem nie podam marki :D

Moja perelka MK3 GTD (sprzedana) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=46338

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » wt mar 20, 2007 19:34

Na początek zobacz czy masz drążek stabilizatora. Ja u siebie nie miałem , a po założeniu samochód sporo lepiej prowadzi się w zakrętach...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 241 gości