samochod traci obroty i gasnie czy to czujnik halla??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn sty 29, 2007 11:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ice » ndz mar 11, 2007 11:32

Juz bylem u trzech mechaników i żaden nie wie o co chodzi. Sprawdzałem napięcie na sondzie lambda i zauważyłem że na wolnych obrotach prąd nie skacze. Dopiero po dodaniu gazu prąd zaczyna skakać. Sprawdzając to samo na VW vento , prąd na sondzie skacze na niskich obrotach. Czy to jest normalne że u mnie bez gazu prąd stoi? Sonda jest nowa. Wykręciłem ją i była strasznie skopcona. Czy ma znaczenie długość kabla orginalnej sondy i zamiennika? bo gdzieś wyczytałem że kable muszą mieć taką długość jak orginał.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz mar 11, 2007 17:58

Ice pisze:Juz bylem u trzech mechaników i żaden nie wie o co chodzi. Sprawdzałem napięcie na sondzie lambda i zauważyłem że na wolnych obrotach prąd nie skacze. Dopiero po dodaniu gazu prąd zaczyna skakać. Sprawdzając to samo na VW vento , prąd na sondzie skacze na niskich obrotach. Czy to jest normalne że u mnie bez gazu prąd stoi? Sonda jest nowa. Wykręciłem ją i była strasznie skopcona. Czy ma znaczenie długość kabla orginalnej sondy i zamiennika? bo gdzieś wyczytałem że kable muszą mieć taką długość jak orginał.
A byłeś na kompie - tam powinna wyjśc sonda lambda - lub coś innego ...

[ Dodano: Nie Mar 11, 2007 17:07 ]
deamon pisze:Witam
I ja podłącze sie pod temat. Mam podobny problem z moim mk2 GTI 16V, jak silnik jest zimny to zimne obroty strasznie plywaja, sa bardzo niskie i autko gaśnie :( wystarczy przejechać około kilometra i wszystko sie stabilizuje. Co to może być? aha i dość mocno kopci jak jest zimny.
Pozrawiam
spróbuj tego - są jakieś dwa elementy odpowiedzialne za rozgrzewanie K-Jetronic'a:
http://rapidshare.com/files/20519912/foto_001.zip.html


TDPower

zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zych » ndz mar 11, 2007 21:16

Ja miałem takie objawy, że jak go zgasiłem to nie mogłem przez jakiś czas odpalić. Był to czujnik Halla, tylko że u mnie wyszło po podłączeniu kompa.



Kamiloo19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 01, 2007 21:52
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: Kamiloo19 » ndz mar 11, 2007 21:41

Ja miałem podobnie, silnik AAM 1.8. Auto po przejechaniu pewnego odcinka drogi zaczynało nierówno chodzić a potem gasło. Potem było ciężko je odpalić. Wymieniłem filtr paliwa, elektryka była wporządku. Okazało się że pompka paliwa szwankuje i niedaje pełnego ciśnienia. Dla próby włożyłem pompkę od poloneza i auto narazie śmiga, ale zamówiłem juz pompę co prawda nie oryginalną, ale myślę że troszkę pochodzi ;)



Ice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn sty 29, 2007 11:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ice » wt mar 20, 2007 16:24

Ja proponuję wyjąć cały komp i sprawdzić kable pod nim. Ja wywaliłem 600 zl na częsci a okazało się ze wystarczy zlutować dwa kabelki !!!



Awatar użytkownika
szymasss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 05, 2007 19:13
Lokalizacja: Wągrowiec/Poznań
Kontakt:

Post autor: szymasss » wt mar 20, 2007 16:44

hej ja mam podobne objawy, tzn ciezko odpalic jak jest zimny silnik i na niskich obrotach silnik faluje, tzn skaczą obroty ok 800 do 1200 - 1300 i czasami sobie samo od siebie auto zgasnie bo nie utrzyma obrotów... i mój mechanik mówi, że to wina przepustnicy i akurat ta , która jest w moim aucie jest juz do wymiany ... i ponoc jak ją wymieni to będzie ok, nie znam sie na tym, ale być może ma rację....


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url][img]http://avatars.jurko.net/uploads/avatar_8165.gif[/img]

jak się ru..ać to bez gaci!!!

petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Re: samochod traci obroty i gasnie czy to czujnik halla??

Post autor: petek20 » wt mar 20, 2007 17:43

Amber,
ja proponuje ci sprawdzić kąt nachylenia przepustnicy, u mnie to było w 1.6 z 94 roku(ABU) i okazało sie że kąt nachylenia przepustnicy był za niski, a powinien sie mieścić w pewnym przedziale, wystarczy spojrzec do "autodaty" tam jest napisane jak powinno być u ciebie, mi to pomogło później nie miałem problemu jush z nim, pozdr


petek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 511 gości