[mkII] grzeje sie bardzo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » śr kwie 06, 2005 10:41

źle. padł termostat jak dolny wąż po zagrzaniu silnika zimny jest. czujnik też nie może włączyć wntylatora bo sam to robisz i nie wiem w którym momencie włączyć i schłodzić. a jak cieknie chłodnica to masz mało płynu i jak dolejesz za późno to tez się mocniej grzeje bo mało płynu jest



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » śr kwie 06, 2005 10:49

oki czyli termostat do wymiany. z chlodnicy mi malo leci na 300 km to z 1 l ubedzie no i ten czujnik bede musial kupic 50 zl :( no ale trudno


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » śr kwie 06, 2005 10:49

ale dzieki za info


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » śr kwie 06, 2005 12:05

dolej płynu czy WODY I ODPOWIETRZ UKŁAD ALE BOBRZE ODPOWIETRZ.... jak to nie pomoze to tak jak pisza inny zacznik od termostatu moze byc uszkodzony i troszke za pozno sie uchyla i dlatego ci sie grzeje...



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » śr kwie 06, 2005 13:16

w moim golfie przerobilme dziure w chlodnicy pekniety zbiorniczek wyrownawczy uszczelke pod glowica i planowanie glowicy i w golfie 2 przynjamniej moim 1,3 gaznik odpowietrzanie jest automatyczne, a termostat otwiera obieg przy powyzej 90 C i wtedy wlacza sie wentylator i dolny waz sila rzeczy tez musi byc cieply wiec WarMachine18 jesli przy powayzej 90 nie wlacza CI sie wentylator to czujnik RIP


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » śr kwie 06, 2005 14:40

automatycznie ci sie układ odpowietrza tak? a to ciekawe...,a mi sie automatycznie poziom paliwa w zbiorniku podnosi jak jest go mało...


a termostat nie otwiera sie przy 90 st tylko troche wczesniej ..i nie otwiera sie odrazu cały tylko powoli sie uchyla az osiagnie odpowiednia temperature i wtedy otworzy sie cały.....



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » śr kwie 06, 2005 17:58

dobra ale napewno mam zepsuty ten termostat jezeli po osiagnieciu 90 C i tak dolny waz mam zimny. Jutro wymieniam termostat i zobacze co bedzzie dobrze ze to nie az taki drogi wydatek.


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » śr kwie 06, 2005 20:21

Czy to normalne ze po przejechaniu 5 KM (warunki miastowe odleglosc pokonuje w jakies 10 min, postoj na 2 swiatlach) mam juz nagrzany silnik 90 stopni i wiatrak mi juz smiga. Wydaje mi sie ze troche za szybko.


Golf III 1.6 ABU (LPG)

lenek5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 31, 2004 13:11
Lokalizacja: Nysa

Post autor: lenek5 » śr kwie 06, 2005 21:52

a u mnie po 5km rośnie i włancza wentylator ale temperatura pomalutku spada i coś się dzieje z wolnymi obrotami nierówno chodzi jak jest za 12 Po0mocy :kac: ???



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » śr kwie 06, 2005 23:20

martwic nalezy sie wtedy gdy :

- temperatura szybko rosnie i przekracza 90-100 stopni pomimo tego ze wiatrak sie włancza
- temperatura podchodzi bardzo wolno ,ale to bardzo wolno i nie osiaga 90 stopni


w innych przypardkach nie ma co sie martwic kazdy silnik ma inaczej ..jezeli temperatura bardzo szybko podchodzi do 90 stopni i wiatrak sie włancza ,ale nie przekracza tych 90 stopni to moze to byc wina zbyt małęj ilosci wody w układzie lub układ sie zapowietrzył...

ten "dolny" wąz zawsze bedzie gorący... bardziej chodzi o to czy ten wąz jest napuchniety czy nie ..jezeli jest twardy cały czas to niedobrze ,on pownien w pewnym momencie zrobic sie mieki tzn ze termostat sie oworzył i woda leci całym obiegiem ,czesto dzieje sie tak ze jak termostat sie otowrzy to zaraz potym włancza sie wiatrak w chłodnicy..



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pn kwie 11, 2005 23:04

No i stalo sie

wczoraj wracalem z Radomska (niecale 50km) i patrze na skale, a tam ponad 3/4 skali, a 3 dni wczesniej odchylilem te klapki na chlodnicy i w trasie mi trzymal rowniutko 90.

Mysle cos jest nie tak, zatrzymalem sie, patrze pod maske, dotykam wezy a tam dolny calkiem zimny :/

Termostat padl, musialem w drodze 2 razy sie zatrzymywac i czekac az ochlonie bo nie chcialem stracic uszczelki pod glowica

Dzisiaj kupilem termostat, francuski Vernet czy jakos tak (slyszalem ze dobry jest), zaplacilem 40 zlotych

Mam pytanko, moze ktos dysponuje zdjeciem, gdzie jest w golfiku termostat?? i jak go zdjac, podejrzewam ze na pompie wody na dole, niedaleko dolnej czesci chlodnicy (przy dolnym wezu) przykrecony na 2 sruby 10 do ktorych jest potwornie kiepskie dojscie :P ale nie jestem pewien (silnik JP)

Po wymianie zaleje uklad nowym czystym borygo, bo stary plyn jest zielony i troszke jakby metny

Czy po wymianie bede musial odpowietrzac uklad?? Z tego co slyszalem to w mkII uklad sie sam odpowietrza ale nie jestem pewien

Uff ale sie rozpisalem :P

Z gory dzieki za pomoc :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości