Czestotliwosc nadawania pilota, kodowanie immo w aso

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Czestotliwosc nadawania pilota, kodowanie immo w aso

Post autor: porlock » ndz mar 18, 2007 01:52

Chcialem sobie kupic kluczyk nowy na allegro z pilotem scyzoryk, tyle ze na allegro wszyscy pisza ze piloty maja czestotliwosc 434MHZ ,a na moim pilocie jest napisane 433 MHZ, i tu jest pytanie czy bedzie to dzialać poprawnie.

Pytanie nr 2 jest o immo, czy aso zakoduje mi go w nowym kluczyku, jesli nie posiadam karteczki z kodami, jedynie jeden orginalny kluczyk ile moze to kosztować ?

Pytanie nr 3, slyszalem ze jesli taka usługe wykonuje sie w ASO to zmieniają w ogole kod IMMO, do starego klucza wsadzaja nowy transponder i koduja obydwa, stary i nowy od poczatku z nowym kodem, czy to prawda ?



Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » ndz mar 18, 2007 02:29

Witam,
musisz pogrzebać na forum- było już o scyzorykach...
Wiem tylko, że taki kluczyk można zakodować tylko raz, więc jeśli ktoś chce Ci sprzedać używany, mówiąc, że sobie go sam zakodujesz, to chce Cię oszukać...

Pozdro ;)


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 18, 2007 09:37

bojar pisze:Wiem tylko, że taki kluczyk można zakodować tylko raz, więc jeśli ktoś chce Ci sprzedać używany, mówiąc, że sobie go sam zakodujesz, to chce Cię oszukać...
Nie do konca tak jest...
Zalezy z ktorego rocznika auta jest klucz. Pierwsze Mk4 maja ponoc immo drugiej generacji i transponder mozna kodowac dowolna ilosc razy.
Nie wiem od ktorego roku, ale pozniej byla trzecia generacja ktorej transponder mozna bylo zakodowac tylko raz.
porlock pisze:Pytanie nr 3, slyszalem ze jesli taka usługe wykonuje sie w ASO to zmieniają w ogole kod IMMO, do starego klucza wsadzaja nowy transponder i koduja obydwa, stary i nowy od poczatku z nowym kodem, czy to prawda ?
Jesli immo III to musza wsadzic nowy. Jesli II to chyba raczej koduja stary.
To ze koduja obydwa to prawda w kazdym przypadku. Trzeba kodowac wszystkie klucze ktore masz po kolei inaczej te nie zakodowane ponownie nie beda dzialac.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz mar 18, 2007 10:59

Jezeli by tak było z kodowaniem to i komputeze trzeba by pozmieniać , a nowy imo pod kodowanie do kluczyka to wydatek 30-50zł , samo kodowanie 90-120zł i nie kazde ASO to zrobi, zato są firmy [zatko] ale są ze potrafią zczytać kod z kluczyka lecz to kosztuje-pytaj w punktach gdzie dorapiają klucze.
Jest inne wyjście -zamawiasz nowe bębenki+stacyjkę i kluczyki[musisz wstawić się osobiście z dowodem rejestracyjnym i osobistym] i masz wsio nowe koszt 600zł tyczy się MKIV



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 18, 2007 12:10

pszczyna pisze:zato są firmy [zatko] ale są ze potrafią zczytać kod z kluczyka lecz to kosztuje-pytaj w punktach gdzie dorapiają klucze.
Z tego co sie orientuje to z immo od II generacji nie da rady zczytac z transpondera.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » ndz mar 18, 2007 12:18

bojar pisze:Witam,
Wiem tylko, że taki kluczyk można zakodować tylko raz, więc jeśli ktoś chce Ci sprzedać używany, mówiąc, że sobie go sam zakodujesz, to chce Cię oszukać...
Neeeee, ludzie kupuja te kluczyki masowo na allegro i wystawiaja pozytywne komentarze,
wiec jesli koles sprzedaje np 10 kluczyków i pisze ze sa czyste do tego nie ma zadnego negatywa i 500 pozytywów i nie jest to jego 1 aukcja z kluczykami to na 99% tak jest jak pisze, zwazywszy na to ze
czysty transponder mozna kupic za 12 zł
http://www.allegro.pl/item174871995_tra ... _audi.html
a czysty grot za 9zł

Maja jakies uzywane klucze do tego wstawiaja nowe groty, transpondery i wio na allegro za 150 zł
pszczyna pisze: Jest inne wyjście -zamawiasz nowe bębenki+stacyjkę i kluczyki[musisz wstawić się osobiście z dowodem rejestracyjnym i osobistym] i masz wsio nowe koszt 600zł tyczy się MKIV
Po co wymieniac wszystkie klucze i zamki, imho lepiej kupic kluczyk na allegro, z czystym transponderem za 150zł pozniej zczytanie z orginalnego kluczyka + kodowanie immo na nowym to w jakiejs firmie dorabiajacej klucze koszt okolo 150zł
czyli 300 zł zostaje w kieszeni.

Mnie bardziej ciekawi jak oni do tego podchodza w ASO, bo z tego co mi ktos kiedys powiedzial w ASO zmieniaja kod IMMO na nowy, nie bawia sie w zczytywania, wsadzaja nowy transponder do starego klucza, zmieniaja w komputerze na nowy kod i koduja obydwa klucze z nowym kodem IMMO, tylko wlasnie ciekawe jestem czy to prawda, w poniedzialek zadzwonie do ASO i sie wyjasni. Wg moich zrodel taka operacja to tez koszt rzedu 150-200 zł wiec znow okolo 300 zl zostaje w kieszeni.

Wolal bym zrobic to w ASO, z racji tego ze jakos nie ufam firmą prywatnym, w sumie beda sobie bez problemu mogli zrobic 3 kluczyk do mojej maszyny, potem sprawdzic adres po nr rejestracyjnym, przyjechac do mnie i odjechac moim samochodem :(
Macie moze jakis namiar na rzetelna i udcziwa firme tego typu w okolicach W-wa ?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 18, 2007 12:34

porlock pisze:Mnie bardziej ciekawi jak oni do tego podchodza w ASO, bo z tego co mi ktos kiedys powiedzial w ASO zmieniaja kod IMMO na nowy, nie bawia sie w zczytywania, wsadzaja nowy transponder do starego klucza, zmieniaja w komputerze na nowy kod i koduja obydwa klucze z nowym kodem IMMO
No dobra, przyjmijmy sobie, ze tak jest.
Teraz taka taka sytuacja: Jedziesz do ASO i robia Ci tego typu operacje. Sprzedajesz auto. Nowy wlasciciel gubi klucze i zamawia sobie w ASO nowe na podstawie VIN. Odbiera klucze, a tu zonk, nie odpala :bajer:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

greg

Post autor: greg » ndz mar 18, 2007 12:49

porlock pisze:Mnie bardziej ciekawi jak oni do tego podchodza w ASO, bo z tego co mi ktos kiedys powiedzial w ASO zmieniaja kod IMMO na nowy, nie bawia sie w zczytywania, wsadzaja nowy transponder do starego klucza, zmieniaja w komputerze na nowy kod i koduja obydwa klucze z nowym kodem IMMO, tylko wlasnie ciekawe jestem czy to prawda, w poniedzialek zadzwonie do ASO i sie wyjasni.
troszkę inaczej - majać zawieszkę z numerem immo popodłaczeniu samochodu do kompa i przekręceniu kluczyka, wpisujesz kod i ile kluczyków programujesz. potem wkłądasz czysty kluczyk i programujesz - nie zmieniaja immo.

[ Dodano: Nie Mar 18, 2007 11:50 am ]
nie majac zawieszki - na podstawie numeru VIN ustalają numer immo (warunek ze nei był zmieniany)



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » ndz mar 18, 2007 12:57

Nie no jak zrobia to w ASO to nowy wlasciciel nie bedzie mial zonka, VW ma
miedzynarowodą zcentralizowana baze danych w ktorej ten fakt napewno bedzie odnotowany.

A tak na marginesie to watpie zeby ktos kierowal sie tym zeby jego nastepny wlasciciel mial lepiej, przy robieniu czegokolwiek w samochodzie.
I to jakis sztuczny problem jest z tym ze nowy wlasiciel klucze pogubi, niech uwaza i nie gubi :-) a jak juz zgubi to niech sie martwi :-) jakos poprzedni wlasiciel nie martwil sie tym ze sprzedaje mi auto z jednym kluczem i bez kartki z kodami, wiec nastepny niech sie cieszy ze bedzie mial dwa a nie jeden :-)



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » ndz mar 18, 2007 13:32

Witam
Na wstepie prosze o wyrozumialosc i prosze mnie nie besztac, ale mam takie pytanie, mianowicie chodzi mi wlasnie o podmiane kluczykow z tych zwyklych na scyzoryk i teraz tak, kiedys rozebralem jeden kluczyk i wyciagnalem przez problemu ten transponder, wiec tak na chlopski rozum jakbym wlozyl ten transponder do nowego kluczyka to powinno smigac, tylko niewiem jak byloby z wbudowanym pilotem, czy dzialaby ten scyzoryk tak jak osobny pilot?? Jesli jestem w bledzie to porsze mnie poprawic i ewentualnie wytlumaczyc tak łopatologicznie:)
Pozdrawiam
Marcin



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » ndz mar 18, 2007 17:10

Mortek :

Pilot to by Ci raczej nie dzialał, tzn musisz obadac sobie na pilocie orginalnym jaki masz kod, wszystkie one sa HLO jakies cyferki i Literka
kod na nowym pilocie i na orginalnym powinien byc identyczny, tylko w tedy da sie go zsynchronizowac z centralka w aucie. Czestotliwosc nadawania to nie wszystko.

Co do immo i kluczyka zalezy to od wersji elektroniki i transpondera, jesli elektronika w nowym kluczyki wspolpracuje z transponderem Twoim to immo powinien dzialac, tyle ze tez trzeba go synchronizować.



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » ndz mar 18, 2007 22:58

To moze jeszcze raz:), chodzi mi generalnie o to czy jesli kupie kluczyk scyzoryk, dorobie grot, przeloze transponder od starego kluczyka do nowego to czy odpale auto?? Wiem ze dzialanie centralnego to juz inna sprawa, ale pewnie jakby udalo sie przelozyc elektronike z pilota do scyzoryka to juz chyba powinno to dzialc??, jesli sie mysle to prosze mnie uswiadomic. Pozdrawiam
Marcin



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 18, 2007 23:55

Mortek pisze:To moze jeszcze raz:), chodzi mi generalnie o to czy jesli kupie kluczyk scyzoryk, dorobie grot, przeloze transponder od starego kluczyka do nowego to czy odpale auto??
Jasne ze odpalisz.
Mortek pisze:Wiem ze dzialanie centralnego to juz inna sprawa, ale pewnie jakby udalo sie przelozyc elektronike z pilota do scyzoryka to juz chyba powinno to dzialc??,
Teoretycznie tak, kwestia tylko tego czy plytka bedzie pasowac...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » pn mar 19, 2007 00:17

I wszytko jasne, dzieki wielkie Inek01.
Pozdrawiam
Marcin



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości