nierowna praca silnika na wyrzych obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

edyta karpinska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:09
Lokalizacja: lomza

nierowna praca silnika na wyrzych obrotach

Post autor: edyta karpinska » ndz mar 18, 2007 13:31

witam jako ze jestem posiadaczem seata toledo z 95 roku i mam silnik vw identyczny jak w mk3 to z moim problemem zwracam sie do was otoz gdy silnik jest zimny wsztstko jest ok natomiast gdy tylko sie rozgrzeje to gdy wprowadze go na 2 tys. obrotow zaczyna falowac i spada i rosnie do 2 i tak caly czas w jezdzie tez jakos dziwnie sie zachowuje powiem jeszcze ze to wszystko zaczelo sie od tego ze wysadzilo mi czujnk temperatury i zalalo caly silnik do tego stopnia ze zgasl potem niechcial odpalic az popryskalem wszystko wd 40 i odpali moze ktos pomoze dzieki Obrazek


edytka

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz mar 18, 2007 14:12

Po pierwsze jaki masz silnik (kod). Bo to nic mi nie mówi. Jesli to stało się po zalaniu to przynajmniej wiesz gdzie masz szukać. Moze jak odczepiane byly kostki to wyrwany został kabelek. Może warto podłączyc go do kompa i sprawdzić czy są błędy. Może czujnik halla nie domaga (byławy takie przypadki)Warto też odczytać dane TPSu (czujnika położenia przepustnicy) Można tak długo pisać. Moim zdaniem problem jest zbyt szeroki, gdyż moze okazać się że któryś kabelek nie łączy (mówisz że było piskane WD-40 wiec pewnie było rozszczepiane wszystko. Na marginesie dodam że WD-40 nie nadaje się do układów elektrycznych. Do tego można sotsować ISOL ale nie WD-40).



edyta karpinska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:09
Lokalizacja: lomza

Post autor: edyta karpinska » ndz mar 18, 2007 14:57

pryskane bylo dlatego ze niechcial odpalic i pomoglo zapalil i jezdzi ale tylko po zewnetrznej stronie kabli nic nie nylo odzczepiane a moze restart wystarczy bo sporo go nameczylam zanim zapalil ??czy jak odlacze aku to komp sie zrestartuje ??

[ Dodano: 18 Mar 2007 13:58 ]
i jeszcze jedno jaki kod gdzie go moge odczytac??


edytka

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości