Nierówne praca silnika przy niskich obrotach ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

youngdee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 12:17

Nierówne praca silnika przy niskich obrotach ?

Post autor: youngdee » wt gru 04, 2012 23:19

Witam ! Od czasu do czasu mój mk5 1,6 FSI wkręca się na nierówne obroty. Wszytko zaczęło się (chyba) od tego że wjechałem w dość dużą kałuże i po przyjeżdzie do domu zaczęły się problemy. Najpierw gdy odpalałem gasł a potem nierówno pracował na niskich obrotach. Aktualnie na obrotomierzu na wolnych obrotach wskazówka pokazuje 700 obrotów. Co może być spowodowane tą usterką czy jakieś zwarcie w przewodach czy może coś z przepustnica ? Z góry dzięki za pomoc !



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Nierówne praca silnika przy niskich obrotach ?

Post autor: doggie » śr gru 05, 2012 10:46

na dobry początek odczyt ewentualnych błędów ze sterownika silnika, potem zabrałbym się za czyszczenie przepustnicy, skoro powiadasz że zaczęło się to dziać po wjechaniu w kałużę kolejną rzeczą jaką bym sprawdził do sondy lambda ale wówczas powinien być błąd w ECU, a przewody WN i świece wiesz kiedy był wymieniane?



youngdee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 12:17

Nierówne praca silnika przy niskich obrotach ?

Post autor: youngdee » śr gru 05, 2012 11:26

Przewodów niewymienialem a świece wymienialem 2 lata temu. Po diagnostyce komputer wykrył błąd 0414 - Sterownik błędnie kodowany. Po czyszczeniu przepustnicy chodzi trochę lepiej ale to jeszcze nie jest to.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości