[mk4] obroty na zimnym i odpalanie na ciepłym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ziarno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 20, 2017 20:42

[mk4] obroty na zimnym i odpalanie na ciepłym

Post autor: ziarno » sob mar 24, 2018 16:28

pacjent 1.6 sr 97r.

Często (nie zawsze) odpalając samochód po dłuższym postoju, obroty wskakują na 1100 i silnik pracuje głośniej (suszarka jakas) i potrafi się to utrzymywać kilka minut. Normalnie to łapie te 800 czy 900 i jest elegancko. Ponadto, często kiedy silnik jest nagrzany i go odpalam to muszę odpalać z dodawaniem gazu bo się jakby dusi i nie odpala.

Czy możliwe, że jasiem winnym zamieszania jest czujnik temperatury? Szczerze mówiąc mam już chyba trzeci, aktualnie jakis chinol bo potrzebny był wówczas na cito.

Na kompie nie pokazuje błędów.

Problem dosyć ważny bo chciałem gazować samochód ze względu na to ile jeżdzę, a zmieniać nie chcę, dlatego mam nadzieje na jakies sugestie.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mk4] Re: obroty na zimnym i odpalanie na ciepłym

Post autor: pinstonvw » ndz mar 25, 2018 18:47

Sprawdź czujnik temperatury wody i ewentualnie zamień go na coś porządnego (nic chinola). Jeśli nie to do sprawdzenia ewentualnie przepustnica lub czujnik położenia wałka rozrządu. Podepnij pod VCDS i sprawdź możliwe błędy.


...

ziarno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 20, 2017 20:42

[mk4] Re: obroty na zimnym i odpalanie na ciepłym

Post autor: ziarno » czw mar 29, 2018 19:29

Wymienilem dzis ten czujnik, na oryginalny (niby) i póki co jest ok, zobaczymy, bo te objawy mialem nie za kazdym razem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości