Silnik lekko drga i faluje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

Silnik lekko drga i faluje.

Post autor: grzechotek » ndz sty 15, 2017 16:26

Standardowo silnik AKL to falowanie. Od jakiegoś czasu mam problem a mianowicie silnik lekko drga na wolnych obrotach czuć to na fotelu oraz lekko faluje, wskazówka minimalnie faluje. Widać to jak się dobrze przypatrzę na wskazówkę, faluje na odcinku 1-2mm. Vag pokazuje w silniku błąd 525 sonda lambda a w liczniku błąd 1039 czujnik temperatury. Po skasowaniu błędy wracają. Auto jedzie nie muli, nie szarpie.
Nie wiem czy wystarczy tylko wymienić ten czujniki i po sprawie, ale najpierw chciałem się zapytać czy może to coś innego będzie bo sonda tania nie jest.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Silnik lekko drga i faluje.

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 15, 2017 20:20

Skoro błędy powracają po skasowaniu to jest duże prawdopodobieństwo że to wina wskazanych elementów. Dla pewności należy pomierzyć ciągłość przewodów oraz porównać wskazania czujnika temp cieczy w silniku i w zegarach oraz czy rośnie równomiernie. Zacznij od czujnika temperatury bo jest tańszy a też może być przyczyną błędu sondy.



volver3
vw maniac
vw maniac
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 11:32

Silnik lekko drga i faluje.

Post autor: volver3 » ndz sty 29, 2017 14:00

Sprawdź również poduszki silnika,u mnie też tak było ,że czułem drgania na fotelu kierowcy do wymiany była lewa poduszka ta nad skrzynią biegów.Powymianie jest ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości