1.8t 20v agu hałas po puszczeniu sprzęgła, ciężko wch, biegi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
scibi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 03:58
Kontakt:

1.8t 20v agu hałas po puszczeniu sprzęgła, ciężko wch, biegi

Post autor: scibi » ndz sty 17, 2016 03:06

Witam

Samochód golf IV 1998r, 1.8t 20v AGU 110kW/150KM

Problem:
Dziś samochód jezdził było wszystko ok. Wieczorem wsiałem do samochodu odpaliłem i z pod maski zaczęły dochodzić dziwne dźwięki przy puszczonym pedale sprzęgła, biegi zaczęły ciężko wchodzić a sprzęgło zaczęło strasznie nisko łapać (w sumie zaczyna brać przy wciśniętym w podłogę. Nie wiem czy to istotne ale temperatura spadła poniżej -10 *C.
Moje przypuszczenia to:
-Wysypało się łożysko na sprzęgle
-Uszkodzony docisk sprzęgła

Prosił bym o jakąś rade pomoc w zdiagnozowaniu nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło, a dziwi mnie to ze parę godzin wcześniej podczas jazdy nie było z samochodem najmniejszego problemu żadnych niepokojących dźwięków, biegi wchodziło leciutko i sprzęgło łapało na odpowiedniej wysokości

załączam filmik z usterką:
https://youtu.be/1FTKNzUIygU" onclick="window.open(this.href);return false;



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

1.8t 20v agu hałas po puszczeniu sprzęgła, ciężko wch, biegi

Post autor: jasza88 » ndz sty 17, 2016 12:15

To się nie ma co dziwić, sprzęgło ma prawo zacząć dokuczać nagle i niespodziewanie.
Kolejna sprawa to to że masz słuszne przypuszczenia, co do łożyska i docisku. Tylko czy jest sens zastanawiać się i wnikać co się rozsypało? I tak musisz wymienić komplet sprzęgłowy i problem zniknie. Jeździć autem nie polecam, bo jak coś strzeli to narobi większej biedy. Powodzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości