Migajaca i piszczaca kontrolka oleju 1,8 ABS

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pendrimkiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:15
Lokalizacja: Kraków

Migajaca i piszczaca kontrolka oleju 1,8 ABS

Post autor: pendrimkiii » ndz lis 29, 2015 21:27

Witam, z góry przepraszam ze pisze poraz kolejny ten temat, wiem ze już było ich dużo ale myślę ze pasuje je odświeżyć. a więc tak . Jestem tu nowy , tak samo jak moja golfina która trafiła do mnie wczoraj.
A wiec tak stałem się posiadaczem golfa 94r. 1,8 ABS, 300Kkm odkupiłem go od kolegi. Mam taki problem ze gdy temp. oleju osiagnie 82 stopnie zaczyna piszczeć i mrugać kontrolka oleju caly czas - tak jest to wkurzające. Dzwoniłem do kolegi i mówił ze miał to samo , tylko ze piszczała i gasła i tak wkoło. Golfina była nieużywana już dłuższy czas ok.2 miesięcy. Ciśnienie oleju jest wporzadku patrzyłem manometrem. nawet mozna na słuch ocenić ze pompka oleju działa. ponieważ gdy jest po nocy odpalamy klawiatura jak to zwykle chwiile postuka a po paru sekundach cisza. Silniczek kulturalnie pracuje , mocy napewno mu nie brakuje. Obroty nie falują , wszystko ładnie hula. Olej z filtrem MANN był wymieniany 4 miesiace temu jestem tego w 100% przekonany. I teraz mam do was takie pytania
1)Możliwe jest to ze po wymianie oleju i filtra tak sie stało?
2)Licznik czy czujniki mogły pojsc po wymianie? Dodam ze wcześniej tego nie miał. (Zaczeło sie to jakos 3 miesiace temu a od dwoch był nie uzytkowany)
3)Jak to sprawdzic?
4) Miał juz ktos podobne problemy z tym?
5) Prosiłbym o porady
6) Panewka raczej by stukała i silnik by nie równo pracował.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Migajaca i piszczaca kontrolka oleju 1,8 ABS

Post autor: grandi » ndz lis 29, 2015 22:21

Wymien czujniki najpierw


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

pendrimkiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:15
Lokalizacja: Kraków

Migajaca i piszczaca kontrolka oleju 1,8 ABS

Post autor: pendrimkiii » pn lis 30, 2015 15:05

Dzięki Grandi, wymieniłem czujnik powinien być biały a ja miałem na jego miejsce czarny:) Podjechałem na złom wykręciłem oryginalny Biały VW AUDI i wszystko hula cacy ! Dzięki!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości